Przejdź do treści
Blog.

Siła pozytywnego myślenia

Niektórzy widzą szklankę do połowy pełną, inni widzą ją w połowie pustą. Na czym polega siła pozytywnego myślenia i jak je pielęgnować? Pozytywne myślenie to proces, który może poprawić Twoje życie zawodowe na wiele sposobów. Może pomóc Ci zachować motywację i lepiej współpracować z innymi. 

Doskonale wiemy, że nadmierny pesymizm nie służy naszemu samopoczuciu, ponieważ ma negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Bycie optymistą nie oznacza bujania w obłokach. Oznacza po prostu, że jesteś w stanie przeformułować negatywne myśli, aby realistycznie spojrzeć na sytuację, w jakiej się znajdujesz. Siła pozytywnego myślenia to praktyka skupiania się na pozytywnej stronie rzeczy. 

W tym artykule omawiamy zalety pozytywnego myślenia, podpowiadamy jak zacząć myśleć bardziej pozytywnie oraz dajemy wskazówki, jak nie dać się pesymizmowi nawet w trudnych sytuacjach. 

Pozytywne myślenie

Pozytywne myślenie to praktyka skupiania się na pozytywnych stronach rzeczy i szukania tego, co najlepsze w sytuacjach i otaczających nas ludziach. Nie oznacza to chowania głowy w piasek i ignorowania złych rzeczy. Zamiast tego chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację, w której się znajdujemy.

Mówiąc w skrócie siła pozytywnego myślenia, polega na przetwarzania informacji z optymistycznym nastawieniem. Ludzie, którzy osiągają sukcesy, rozumieją, że życie może być wyzwaniem, ale podchodzą do nich z determinacją, a nie nastawieniem na porażkę. Wielcy liderzy idą do przodu, ponieważ wierzą w siebie i swoje umiejętności, a także w zdolności innych, z którymi współpracują. Osoby myślące pozytywnie są przekonane, że mogą pokonać wszelkie napotkane przeszkody. I mają rację!

Korzyści z pozytywnego myślenia 

Pozytywne myślenie ma wiele zalet. Najbardziej oczywiste są takie rzeczy jak poprawa samopoczucia i poczucie spełnienia. Wykazano, że pozytywne myślenie przynosi wiele korzyści fizycznych. Wiadomo, że poprawia zdrowie fizyczne oraz obniża ciśnienie krwi i stres. Ludzie, którzy mają pozytywne emocje i nastawienie do codziennych wyzwań dodatkowo wpływają na osoby wokół. 

Pozytywne myślenie zmienia również sposób, w jaki myślimy o swoich szansach i barierach. Może to prowadzić do korzyści dla jednostek i zespołów w świecie pracy. Na przykład pozytywne myślenie prowadzi do większej jasności, kreatywności i rozwiązywania problemów. Pomaga także ludziom skuteczniej zarządzać swoim nastrojem i poprawiać ich umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach w życiu prywatnym. 

Jak wykorzystać siłę pozytywnego myślenia w pracy

Praca jest integralną częścią satysfakcjonującego życia, zwłaszcza jeśli masz wielkie marzenia, które chcesz zrealizować. 

Siła pozytywnego myślenia ma ogromne znaczenie w każdym biznesie. Wpływa na sposób, w jaki myślisz o swoich codziennych zadaniach, co ma realny wpływ na rozwój twojej kariery i osoby, z którymi współpracujesz. Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w zarządzie, czy na hali fabrycznej, pozytywne myślenie w pracy to bardzo potężna umiejętność.

Pozytywne myślenie w pracy to przede wszystkim:

 • większa produktywność,
 • umiejętne rozwiązywanie problemów, 
 • nabywanie nowych umiejętności, 
 • łatwiejsze podejmowanie decyzji,
 • lepsza komunikacja ze współpracownikami i klientami.

Sukces jest wynikiem ciężkiej pracy, wytrwałości i motywacji. Jednak za tym wszystkim kryje się siła pozytywnego myślenia! Niewielu ludzi odnoszących największe sukcesy byłoby tam, gdzie są dzisiaj bez pozytywnego nastawienia i pewności, że ostatecznie osiągną swoje cele. Dlatego zastąp swoje negatywne myśli, pozytywnymi, aby zacząć wierzyć w siebie i we własny sukces.

Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu — jak rozwijać pozytywne nastawienie

Czy kiedykolwiek przepuszczasz okazję w pracy, ponieważ uważasz, że brakuje ci umiejętności lub wiedzy, aby wykonywać dane zadanie? Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco, być może podważasz swoją karierę z powodu negatywnego myślenia. Czas na zmiany! Aktywna praca nad pozytywnymi myślami w codziennych interakcjach ze sobą i innymi może poprawić twoją pewność siebie, wzmocnić twoje relacje i poprowadzić cię do realizacji celów.

W pracy doradcy handlowego, odpowiednie nastawienie jest kluczem do udanych transakcji.

Warto wiedzieć — Badanie przeprowadzone przez dr. Martina Seligmana z University of Pennsylvania wykazało, że optymistyczni handlowcy sprzedają o 56% więcej niż pesymiści.

(Więcej na ten temat przeczytasz tutaj)

Co zatem możemy zrobić, by przeciwstawić się negatywnemu myśleniu i wzmocnić pozytywne myślenie?

 1. Zobacz możliwości w pozytywnym świetle – każdą nadarzającą się okazję postrzegaj jako szansę życia, a nie, jako zagrożenie.
 2. Praktykuj wdzięczność – to ważna emocja, która często pokazuje, jak wiele już osiągnąłeś.
 3. Świętuj swoje małe osiągnięcia – pamiętaj, że małe cegiełki prowadzą do wielkich rzeczy!
 4. Zaakceptuj swoje błędy – weź lekcję z wczoraj i wprowadź ją w życie dzisiaj. Każdy popełnia błędy, ważne, aby we wszystkim widzieć możliwość zmiany na lepsze.
 5. Pracuj z właściwymi ludźmi – negatywni współpracownicy mogą sprawić, że zwątpisz w swoją zdolność do osiągania sukcesów w pracy. Dlatego wybierz miejsce, w którym będziesz mógł swobodnie rozwijać swoje ambicje! Szukasz pracy? Sprawdź nasze oferty.
 6. Koncentruj się na tym, co masz pod kontrolą – skupienie się na tym, co możesz kontrolować, pomoże ci zarządzać stresem.
 7. Zwiększ swoje oczekiwania – zwiększenie oczekiwań może pomóc Ci pamiętać, że Twoje najlepsze dni są przed Tobą, a nie w przeszłości.
 8. Używaj pozytywnego języka – słowa, których używamy, wpływają na nasze myśli i emocje. Dlatego warto zastępować te potencjalnie negatywne bardziej pozytywnymi.
 9. Rzuć wyzwanie negatywnym myślom – mając umiejętność identyfikowania negatywnych emocji i pułapek myślowych, możemy zacząć je kwestionować.
 10. Słuchaj muzyki, która Cię motywuję – muzyka na pozytywne myślenie sprawdź naszą składankę 🙂

Pozytywne myślenie cytaty

Napisano wiele książek o potędze pozytywnego myślenia. Wybraliśmy kilka cytatów, wypowiedzianych przez osoby, które konsekwentnie dążyły do realizacji swoich celów.

Zacznij myśleć pozytywnie. Pozytywne myślenie powoduje pozytywne skutki, a każdy problem ma rozwiązanie – Ryszard Kusek

Pesymista widzi trudność przy każdej okazji; optymista widzi okazję na każdym poziomie trudności – Winston Churchill

Optymizm jest wiarą, która prowadzi do osiągnięć. Nic nie da się zrobić bez nadziei i zaufania – Helen Keller

Wielkie oczekiwania są kluczem do wszystkiego – Sam Walton

Potęga pozytywnego myślenia #bethechange  #beyourself z Columbus Elite

Pozytywne nastawienie do pracy pomaga stworzyć kulturę opartą na współpracy i wsparciu, która sprzyja produktywności i rozwojowi osobistemu. W Columbus Elite wierzymy, że pozytywne nastawienie przynosi korzyści naszym współpracownikom i klientom. Wiemy, że na satysfakcję z wykonywanej pracy wpływają zarobki oraz możliwość rozwoju kariery. Dlatego oferujemy naszym sprzedawcą najlepsze warunki współpracy. Oprócz wysokich zarobków zapewniamy szkolenia sprzedażowe dzięki, którym jesteśmy na bieżąco ze zmieniającymi się trendami w branży OZE.

Interesuje Cię praca w sprzedaży? Aplikuj do nas! Nie wymagamy doświadczenia ani wykształcenia w danym kierunku. Czas na zmianę! Uwierz w swoje możliwości i buduj z nami swój sukces!

Jak pracuje się w Columbus Elite? Poznaj opinie naszych współpracowników