Przejdź do treści
Blog.

Historia wielkiego sukcesu

Każdy musi od czegoś zacząć, a wielu odnoszących największe sukcesy ludzi biznesu miało trudne początki. Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj to przedsiębiorcy, którzy zaczynali od małych firm. Dziś ich organizacja jest rozpoznawalną marką krajową. Jeśli poważnie myślisz o byciu przedsiębiorcą, poznaj historię osób, które zarządzają Columbus Elite! 

Jak zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą?

Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj to doświadczeni przedsiębiorcy, którzy w zaledwie 4 lata zbudowali odnoszącą sukcesy organizację sprzedażową. Columbus Elite to dziś największa i najbardziej rozpoznawalna marka na rynku sprzedaży urządzeń nowoczesnej energetyki. Spółka zrzesza ponad 500 partnerów, współpracowników i przedsiębiorców, którzy rozwijają swój biznes w branży OZE. 

Spółka prowadzona przez Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja to fenomen na polskim rynku nowoczesnej przedsiębiorczości. Model biznesowy Columbus Elite koncentruje się na przyspieszaniu postępów w rozwiązywaniu problemów energetycznych, środowiskowych i ekonomicznych, a także na wspieraniu przedsiębiorców, którzy pragną budować swój biznes. Paweł Bednarek oraz Rafał Kołłątaj jako pierwsi w Polsce stworzyli rozbudowaną i stabilną sieć partnerskiej współpracy w branży odnawialnych źródeł energii. Są także laureatami wielu prestiżowych nagród m.in.: Innowatory Wprost, Lider Nowoczesnego Biznesu czy Symbol Wsparcia Biznesu. 

Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj w rozmowie z Filipem Nowobilskim

Filip Nowobilski: Przygotowując się do wywiadu, natrafiłem na informację, że mieszkaliście na początku swojej działalności w dziesięciu różnych, polskich miastach jednocześnie. To nie było tak, że mieliście dziesięć mieszkań w każdym mieście, tylko była to pełna prowizorka. Z czym to było związane? Doglądaliście jakieś swoje oddziały w różnych częściach kraju?

Rafał Kołłątaj wiceprezes Columbus Elite: Mieliśmy po dwadzieścia kilka lat i mocne zapędy do tego, żeby coś fajnego w życiu zrobić i osiągnąć. Było dużo chęci, natomiast nie mieliśmy wiedzy, ani doświadczenia. Nie pochodziliśmy z rodzin wielopokoleniowych, gdzie biznesy były prowadzone z pokolenia na pokolenie. Musieliśmy się pewnych rzeczy nauczyć sami. Natomiast nie za bardzo było skąd brać przykłady. Owszem, w Polsce w tamtym czasie  było mnóstwo osób, które dorobiły się jakiegoś majątku, dosyć pokaźnego. Inspirowaliśmy się listą Forbes’a, listą Wprostu, patrzyliśmy sobie na tych najbogatszych Polaków. Natomiast ich kariery były robione na przełomie lat 80 i 90. Więc ciężko było to zmodelować, żeby wdrożyć w nasz system działania. Szczególnie kiedy mieliśmy po 20, a nie po 50 lat i 50 milionów na koncie, którymi moglibyśmy dysponować. […]

Całej rozmowy można posłuchać na kanale Duży w Maluchu

Przedsiębiorczość to ryzykowne, ale opłacalne przedsięwzięcie

Jedynym sposobem, aby naprawdę się uczyć i iść naprzód, jest działanie. Brak kapitału czy doświadczenia często jest motywacją dla tych, którzy pragną budować lepszą przyszłość. Nie pozwól, aby twoje własne ograniczenia lub niepowodzenia Cię powstrzymały. Wykorzystaj je jako paliwo, które napędza Cię do przodu w Twojej własnej przedsiębiorczej podróży.

Ważne jest, aby od samego początku być świadomym, że nie ma magicznego sposobu, który sprawi, że zmienisz się w bogatego i odnoszącego sukcesy przedsiębiorcę z dnia na dzień. Prawdziwi przedsiębiorcy zakładają firmy, współpracują z ambitnymi ludzi i dostarczają najlepsze produkty i usługi do klientów. Być może zastanawiasz się, jak możesz zacząć realizować swój pomysł na biznes. Tak, wiemy, na początku nigdy nie jest łatwo. Sukces wymaga jednak pracy. Jeśli odkrywasz przedsiębiorczość lub jesteś na wczesnym etapie rozpoczynania własnego biznesu, ważne jest, aby uczyć się od innych. 

Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj zapraszają do współpracy każdego, kto chce budować swój indywidualny sukces w oparciu o partnerstwo i zaangażowanie.