Przejdź do treści
Blog.

Columbus Elite w 2023

3 stycznia odbył się pierwszy kongres OZE Columbus Elite w 2023 roku. Ponad 400 managerów, dyrektorów i specjalistów branży odnawialnych źródeł energii spotkało się w centralnej Polsce by podsumować miniony rok i przygotować się na nowe wyzwania! 

Kongres Columbus Elite

W Columbus Elite wiemy, że nie samą pracą człowiek żyje. Na co dzień jesteśmy w pełni zaangażowani w działalność na rzecz transformacji energetycznej. Dostarczamy ekonomiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania do domów takie jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii. Spotkania i szkolenia, są dla nas doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć i nagrodzenia osób, które najbardziej wyróżniają się na tle ogółu. 

Podczas kongresu Columbus Elite, który odbył się w minionym tygodniu mogliśmy gościć m.in. prezesa Columbus Energy Dawida Zielińskiego oraz naszych partnerów z Czech.

Wyróżniliśmy najlepszych doradców, którzy w 2022 roku osiągnęli ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe. Ponadto mogliśmy wysłuchać prezentacji dyrektorów, którzy podzielili się historią swoich zawodowych sukcesów. 

Zobaczcie krótką fotorelację z wydarzenia!

Podsumowanie roku 2022 w branży OZE

Miniony rok był pełen wyzwań. Jednak w Columbus Elite, każde wyzwanie traktujemy jak szansę! 2022 rok zakończyliśmy z bardzo dobrymi wynikami!

Mimo sytuacji gospodarczej i wojną na Ukrainie sektor odnawialnych źródeł energii odnotował znaczące wzrosty. Powodem zainteresowanie OZE jest kryzys energetyczny i rekordowe ceny surowców a także konieczność uniezależnienia się od importu paliw kopalnych z Rosji. 

W Polsce łączna moc zainstalowana w OZE na koniec roku osiągnęła prawie 22 GW. Był to także przełomowy rok dla pomp ciepła. Według danych Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków na dzień 29 grudnia 2022 roku w Polsce zgłoszono funkcjonowanie 294 519 tych urządzeń. 

Fotowoltaika w 2023 roku

Czy w 2023 roku fotowoltaika będzie się opłacać? Ceny energii i surowców rosną w szybkim tempie i nie ulega wątpliwości, że nasze rachunki będą coraz wyższe. Jedynym rozwiązaniem jest przede wszystkim uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii. Odnawialne źródła energii to najlepszy sposób na uchronienie się przed podwyżkami. Dzięki rozwiązaniom takim jak domowa instalacja PV, pompa ciepła czy magazyn energii możemy cieszyć się darmową energią ze słońca. Niezależność energetyczna i bezpieczeństwo to powody dla których coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w ekoenergetyczne rozwiązania dla swoich domów. 

Zwiększenie dotacji w programie Mój Prąd 4.0 z pewnością wpływa na większe zainteresowanie inwestycją w OZE. Jakie dofinansowania do fotowoltaiki w 2023 roku? Kto i ile może otrzymać? Dowiedz się więcej o zmianach w programie Mój Prąd.  

Niewątpliwym wyzwaniem dla fotowoltaiki w 2023 roku będzie poprawa systemu sieciowego, który powoduje wyłączenia instalacji fotowoltaicznych. 

W rezultacie w Columbus mamy rozwiązanie na wyłączanie instalacji fotowoltaicznej. Regulator napięcia istotnie  zredukuje wyłączenie Twojej instalacji nawet o 90%! Więcej informacji o platformie PowerHouse znajdziesz na naszym blogu.

Buduj swoją karierę w najlepszym miejscu!

Chcesz dołączyć do naszej grupy sprzedażowej i cieszyć się możliwościami jakie daje Ci praca z liderem branży OZE? Prowadzimy rekrutację na terenie całej Polski, To Ty decydujesz z jakiego miejsca pracujesz. 

Columbus Elite to przede wszystkim ludzie, dowiedz się o nas więcej na Facebooku.