Przejdź do treści
Blog.

Jak znaleźć pracę w sprzedaży bez doświadczenia?

W świecie, w którym umiejętności wymagane do osiągnięcia sukcesu młodzi ludzie mierzą się z kluczowym pytaniem — jak znaleźć dobrą pracę bez doświadczenia? Rekrutacja przyszłych przedstawicieli handlowych często wymaga innego kryterium niż w pozostałych branżach. W Columbus Elite u naszych współpracowników cenimy przede wszystkim nastawienie. Handlowcy, umiejętności potrzebne do pracy w sprzedaży zdobywają podczas szkoleń. Dzięki temu każdy ma szansę zacząć pracę od zaraz w naszej organizacji!

Cechą handlowca, która jest dla nas kluczowa, jest jego postawa. W dynamicznym i ciągle zmieniającym się środowisku biznesowym to właśnie nastawienie jest najważniejsze. Oczywiście równie ważne są umiejętności. Jednak przy odpowiednim nastawieniu, nawet nie posiadając doświadczenia, możesz zostać przeszkolony w zakresie rozwijania umiejętności sprzedażowych, których potrzebujesz, aby odnieść sukces. W ciągle zmieniającym się środowisku biznesowym ci, którzy potrafią szybko się dostosować, będą odnosić sukcesy! 

Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Szukanie pierwszej pracy, w której będziemy mogli zdobyć doświadczenie, nie jest łatwe. W większości ogłoszeń o pracodawcy zwracają uwagę właśnie na twoje doświadczenie, firmy gdzie wcześniej pracowałeś i czas, jaki w nich pracowałeś. Dlatego przeglądając oferty pracy, można być sfrustrowanym. 

Jak więc znaleźć pracę bez doświadczenia? Czy osoby, które szukają zatrudnienia, skazane są na niskie zarobki? Nie! Istnieją zawody, gdzie wykształcenie i doświadczenie odgrywają kluczową rolę. Jednak w branży sprzedaży nie jest to konieczne. Pracując jako handlowiec, liczą się przede wszystkim twoje umiejętności miękkie, o których pisaliśmy w poprzednim artykule

Zastanawiasz się czy praca handlowca jest dla Ciebie? Zrób test predyspozycji zawodowych

Na co zwrócić uwagę szukając pracy w sprzedaży?

Pierwszym co Cię zainteresuje w ofercie pracodawcy, z pewnością będą zarobki. Jeśli szukasz pracy jako handlowiec, warto zastanowić się nad branżą OZE. Odnawialne źródła energii to niezwykle przyszłościowy sektor, który gwarantuje stabilne zatrudnienie na kolejne lata. Szacuje się, że sektor OZE do 2050 roku zatrudni pięć razy więcej pracowników — co da łącznie nawet 42 mln miejsc pracy!

Jak znaleźć pracę w branży OZE? Zobacz oferty pracy na pracadlahandlowca.pl

Szukając pracy, szczególnie pierwszej warto wziąć pod uwagę możliwości rozwoju, jakie oferują nam firmy. Kiedy organizacja ma solidny proces szkolenia w zakresie sprzedaży, może obniżyć wymagania dotyczące doświadczenia. Kandydaci z odpowiednią pasją i podejściem, mając szansę oraz odpowiednie przeszkolenie sprzedażowe, mogą odnieść taki sam sukces jak doświadczony przedstawiciel handlowy.

Zatrudniamy ze względu na nastawienie, nie doświadczenie

Współpracując z przedstawicielami handlowymi z odpowiednim nastawieniem,  szkolenie ich w zakresie umiejętności sprzedażowych może prowadzić do bardziej skutecznego i zróżnicowanego zespołu. 

Jak znaleźć pracę bez wykształcenia? Kiedy myślimy idealnym przedstawicielu handlowym, przychodzą nam na myśl takie cechy jak motywacja, wytrwałość, pewność siebie, pozytywne nastawienie, rywalizacja i umiejętność pracy zespołowej. Są to w większości umiejętności miękkie, dlatego na stanowisko handlowca nie jest wymagane wykształcenie. Co jeszcze powinno wyróżniać dobrego sprzedawcę?

  • Ambicja – gotowość do pójścia o krok dalej. Podczas gdy inni zadowalają się wypracowanym minimum, osoby osiągające wysokie wyniki sprzedażowe, czują się swobodnie, wykraczając poza swoje wyznaczone cele. Ta cecha jest często związana wytrwałością i nastawieniem na rozwój.
  • Wiara w firmę oraz produkt – widzą wartość w tym, co oferują swoim klientom.
  • Kreatywność – skuteczni przedstawiciele handlowi zawsze znajdą sposoby na rozwiązanie problemów, ale też stale szukają możliwości usprawnienia swojej pracy i procesów sprzedażowych.
  • Umiejętność budowania silnych, opartych na zaufaniu relacji ze swoimi klientami – najlepsi przedstawiciele handlowi rozumieją potrzeby i problemy swoich klientów, a następnie przedstawiają rozwiązania, które rozwiążą te potrzeby.

Jak napisać CV by zwróciło uwagę pracodawcy? Dowiesz się tutaj

Aby przedstawiciel handlowy odniósł sukces, musi wykazać się wytrwałością i determinacją. Rzadko kiedy, jesteśmy w czymś świetni od razu. Dlatego w Columbus Elite szukamy kandydatów do pracy, którzy nie tylko wiedzą, jak sprzedawać, ale także mają determinację, aby rozwijać swoje umiejętności sprzedażowe. Kiedy sprzedawca każdego dnia pracuje z odpowiedni nastawieniem, jego sukces jest przesądzony. Nie chodzi o to, czy odniesie sukces, ale kiedy to się stanie.

Jak znaleźć pracę, w której rozwiniesz swoją karierę? Dołącz do nas!

W Columbus Elite uważamy, że jeśli masz dobre podejście i pasję do obsługi klientów, możemy Cię wyszkolić we wszystkim! Nieważne czy będzie to Twoja pierwsza praca, czy też masz już wieloletnie doświadczenie w branży sprzedaży. Szukamy zarówno początkujących, jak i doświadczonych pracowników.

Świetny przedstawiciel handlowy niekoniecznie musi mieć długą historię udanej kariery w sprzedaży. Wiemy, że każdy, kto jest ambitny i wytrwale dąży do realizacji celów, może odnieść sukces. W naszej organizacji czynniki takie jak chęć rozwoju i determinacja są ważniejsze niż doświadczenie w pracy na danym stanowisku. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w Columbus Elite? Na naszym YouTube znajdziesz rozmowy z osobami, które zdecydowały się na współpracę z naszą firmą.