Przejdź do treści
Blog.

Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje  odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych, takich jak rynek energii słonecznej i wiatrowej. Jakie dobrze płatne zawody bez studiów gwarantuje branża OZE? Czy sektor energii odnawialnej to dziś najlepiej płatne zawody?  

Zastanawiasz się nad karierą w branży OZE? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego warto!  

Najbardziej popłatne zawody? Dlaczego branża OZE daje możliwość budowania stabilnej kariery?

Globalne dążenie do odejścia od paliw kopalnych i wdrożenia energii odnawialnej stwarza ogromne możliwości dla profesjonalistów chcących rozwijać swój biznes w przyszłościowym sektorze energetycznym. Lista nowych zawodów związanych z energią odnawialną szybko rośnie, tak samo jak zarobki w tej branży. Stanowiska związane z OZE gwarantują konkurencyjne zarobki, możliwości rozwoju osobistego i są szansą na zmianę kariery na każdym etapie.

Poszukując pracy, nie jesteś pewien, jakich stanowisk powinieneś szukać i na jakie zawody związane z energią odnawialną jest zapotrzebowanie? Jakie są najlepiej płatne zawody w Polsce? Jak wyglądają zarobki w OZE? Dowiedz się jakie możliwości daje Ci branża odnawialnych źródeł energii. 

Instalatorzy fotowoltaiki

Coraz więcej osób inwestuje w tę formę energii odnawialnej chcąc zapewnić sobie niezależność i bezpieczeństwo. Fotowoltaika z roku na rok bije  rekordy popularności. Nic dziwnego, skoro ceny energii rosną w zastraszającym tempie. Tylko na początku tego roku cena prądu wzrosła o 24%.

Instalatorzy energii słonecznej zazwyczaj pracują dla wykonawcy zajmującego się energią odnawialną. Ich główną rolą jest instalacja systemów fotowoltaicznych. 

Obowiązki zawodowe instalatora instalacji słonecznych są różne, od instalacji systemów słonecznych po interpretację rysunków technicznych. Nie potrzebujesz zaawansowanego stopnia naukowego. Większość instalatorów kończy programy zawodowe i szkolenia w miejscu pracy. Osoby z istniejącymi umiejętnościami zawodowymi mogą łatwo przejść na wyższy poziom, torując drogę ku wielu możliwościom kariery.

Praca dla handlowca OZE

Nie powinieneś dać się zwieść tytułowi pracy. Przedstawiciel handlowy energii słonecznej to złożona możliwość zatrudnienia, która pozwala na naprawdę dobre zarobki. 

Oto tylko niektóre z codziennych zadań doradcy handlowego OZE:

  • Sprzedawanie produktów, systemów i usług
  • Ocenianie warunki na miejscu, aby określić odpowiedni sprzęt
  • Prezentowanie klientom funkcji instalacji fotowoltaicznych
  • Tworzenie rozwiązań na potrzeby klienta 

Stanowiska sprzedażowe są kluczowe w sektorze energetycznym. Czy zajmuje się handlowiec OZE? Sprzedawcy koncentrują na pozyskiwaniu nowych klientów i pomaganiu im w znalezieniu odpowiednich produktów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu instalacji fotowoltaicznej, klienci mogą obniżyć swoje rachunki za prąd do minimum.  

Jeśli pracowałeś wcześniej w sprzedaży, może to być idealna praca dla Ciebie! Kariera w branży OZE oferuje konkurencyjne zarobki i prowizje. Nawet bez doświadczenia, możesz mieć kompetencje miękkie potrzebne na stanowisko doradcy handlowego. 

Handlowiec OZE zarobki 

Jako przedstawiciel handlowy w branży odnawialnych źródeł energii zajmujesz się dystrybucją ekoenergetycznych rozwiązań dla domów, takich jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy magazyny energii. W ostatnich latach coraz więcej osób przekonało się, że energia ze słońca to gwarancja na niskie rachunki za prąd. Ile możesz zarobić jako sprzedawca OZE? Tak naprawdę Ty o tym decydujesz! W Columbus Elite możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu. Twoje wynagrodzenie zależy od Twojego zaangażowania.  

Wybierz karierę w OZE!

Niezależnie od tego, czy chcesz  rozwijać swój biznes instalując panele słoneczne, czy też siedzieć za biurkiem, przyczyniając się do rozwoju energii odnawialnej, istnieje wiele miejsc pracy w branży OZE, o których warto pomyśleć. Ponieważ branża wciąż się rozwija, istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników sektora odnawialnych źródeł energii. 

Jeśli nie masz pewności, czy kariera w branży OZE jest dla Ciebie odpowiednia, uzupełnij formularz kontaktowy. Nasz dział HR odpowie na Twoje pytania i zaproponuje możliwości budowania kariery w Columbus.