Przejdź do treści
Blog.
panele fotowoltaiczne

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Branża OZE rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferując rozmaite technologie i rozwiązania. Pozwalają one na wykorzystywanie zielonej energii i znaczne obniżenie kosztów za energię elektryczną. Dzisiaj podpowiemy, jak wybrać panele fotowoltaiczne!

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne zbudowane są z płytek krzemowych. Są one podstawowym i najmniejszym elementem paneli fotowoltaicznych. Stanowią półprzewodniki i są odpowiedzialne za przetwarzanie energii pozyskiwanej z promieni słonecznych w prąd stały na drodze zjawiska fotowoltaicznego. Same panele nie wystarczą jednak do tego, by móc wykorzystać uzyskaną energię elektryczną (prąd stały) w codziennym życiu. Potrzebujemy także odpowiedni inwerter, inaczej falownik, który umożliwia przekształcenie energii (prądu stałego) na prąd zmienny.

Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać, jest licznik dwukierunkowy. Zakład energetyczny ma obowiązek jego wymiany w ciągu trzydziestu dni od momentu zgłoszenia instalacji.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? 

To pytanie z pewnością pojawia się najczęściej, gdy myślimy o montażu instalacji fotowoltaicznej. Najbardziej pożądaną cechą jest dla nas jej opłacalność. Rodzaj, moc, niezawodność — to wszystko przekłada się na znaczne oszczędności, których oczekujemy, decydując się na fotowoltaikę. Chcemy dokonać odpowiedniego wyboru, dzięki któremu staniemy się niezależni finansowo, a nasza decyzja okaże się inwestycją na lata. 

Najbardziej znany podział to ogniwa pierwszego i drugiego typu, m.in. panele monokrystaliczne, panele polikrystaliczne.

Panele fotowoltaiczne pierwszego typu cechuje wysoka sprawność. Należą do nich ogniwa polikrystaliczne, które możemy rozpoznać po niebieskiej barwie. Ich sprawność waha się między 14 a 18%. Najlepszą sprawność posiadają ogniwa monokrystaliczne — od 15 do 20%. Można je rozpoznać po czarnej barwie.

Wybierz dla siebie to, co najlepsze z Columbus Elite!

Panele monokrystaliczne są obecnie najwydajniejszym rozwiązaniem energetycznym dostępnym na rynku OZE. Lepsza sprawność ogniw to większa produkcja energii elektrycznej. Czynnik ten jest najistotniejszym argumentem, który przekłada się na korzyści we wszystkich aspektach użytkowania paneli fotowoltaicznych. 

Moduł w technologii MWT lead free maksymalnie wykorzystuje promieniowanie słoneczne. Dzięki technologii od Sunport powierzchnia absorpcyjna ogniwa jest większa, co w konsekwencji zwiększa ich efektywność.

Bezołowiowe panele to najlepszy ekologiczny wybór! Instalacja fotowoltaiczna od Columbus to gwarancja najwyższej jakości na wiele lat. Potrzebujesz poradzić się w kwestii modułów fotowoltaicznych lub pompy ciepła? Skontaktuj się z Doradcami Energetycznymi Columbus Elite. Przedstawiciele naszej firmy udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Estetyczne ogniwa fotowoltaiczne — jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Czarna barwa, aluminiowa ramka w tym samym kolorze sprawiają, że instalacja fotowoltaiczna prezentuje się elegancko na dachu. Dzięki niskiej masie i mniejszym rozmiarom, na tej samej powierzchni dachu zmieści się więcej paneli monokrystalicznych, a ponadto wyprodukują więcej energii elektrycznej niż np. panele polikrystaliczne. Odnawialne źródła energii to przyszłościowe rozwiązanie. Jeżeli szukasz gwarancji oszczędności na lata, dobrze trafiłeś

Dlaczego warto wybrać panele Full Black?

Kolejnym argumentem jest najmniejszy spadek mocy w czasie użytkowania oraz najwyższa trwałość — minimum 30 lat. Nowoczesna technologia produkcji paneli monokrystalicznych umożliwia wybór spośród wszystkich rodzajów inwerterów dostępnych na rynku.

Kiepska pogoda? To już nie problem

Wiele osób może się zastanawiać, jak instalacja fotowoltaiczna poradzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz wysokiej odporności na anomalie pogodowe tj. grad czy deszcze, moduł tego rodzaju gwarantuje wydajniejszą produkcję prądu nawet podczas niesprzyjającej pogody czy upałów. Nie musisz się więc obawiać, że instalacja przestanie działać lub zostanie uszkodzona.

Wybór jest prosty

  • Ekologiczna energia, bez emisji szkodliwych substancji do środowiska
  • Rachunki w Twoim domu niższe nawet o 90%
  • Niezależność energetyczna
  • 15-letnia gwarancja totalna
  • Profesjonalny i szybki montaż

Jak wybrać panele fotowoltaiczne? Tylko z Columbus Elite

Nasi Doradcy Energetyczni to zawodowi handlowcy. Masz pewność, że zaproponują konkretny rodzaj paneli, profesjonalnie dobrany do powierzchni, kształtu, czy pokrycia dachu.  Warto jednak samemu zorientować się, jakie mamy możliwości oraz co będzie dla nas najbardziej satysfakcjonujące. Wybierz świadomie, najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku OZE. 

Interesują Cię odnawialne źródła energii? Szukasz pracy, która zapewni Ci dobre zarobki, pełen pakiet szkoleń, nieustanny rozwój i satysfakcję? Dołącz do najlepszych!

Zapraszamy do naszego zespołu — wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy! 

Odwiedź nas na Facebook’u!