Przejdź do treści
Blog.
perowskity

Perowskity – nowe technologie OZE

Rozwój OZE

OZE to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. W samym 2020 roku światowy portfel mocy odnawialnych źródeł energii zwiększył się o 260 GW, co stanowiło 10% wzrost. Ten wyniki pozwolił zamknąć 2020 rok z całościowym wynikiem 2 799 GW. Niepodważalnym liderem wśród sposobu pozyskiwania zielonej energii jest fotowoltaika. W samym 2020 roku zostało zainstalowanych 127 GW mocy paneli słonecznych.

 

Rozwój Technologii OZE

Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki świata. Dlatego tak ważne jest wsparcie rozwoju innowacyjnych technologii. Grupa Kapitałowa Columbus od samego początku wspiera i inwestuje rozwój młodych odkrywców. Jednym z nich jest Olga Malinkiewicz, której jako pierwszej udało się stworzyć moduły na bazie perowskitów. Z końcem maja w Wrocławiu ruszyła pierwsza linia produkcyjna. 

 

Jak powiedziała Olga Malinkiewicz, CTO Saule Technologies: Współpraca pomiędzy Saule Technologies i Columbus Energy znacząco przyspieszy komercjalizację rozwijanej przez nas technologii. 

 

Perowskity

Na temat możliwości wykorzystania minerału perowskitu przez wiele lat dyskutowano na całym świecie. Jego zastosowanie odkryła wrocławska spółka Saule Technologies, a dokładnie odkrywczynią była Olga Malinkiewicz. Jako pierwszemu naukowemu zespołowi udało się im perowskity przenieść na linię produkcyjną. Co w najbliższym czasie może całkowicie zrewolucjonizować rynek OZE. 

 

Moduły na bazie perowskitów są bardzo lekkie i elastyczne. Wyróżniają się wysoką efektywnością nawet przy niskim nasłonecznieniu bądź sztucznym świetle. Co znacznie zwiększa możliwości ich zastosowania. Panele pozwolą to na wykorzystanie do tej pory nieużytków powierzchniowych, takich jak fasady budynków, dachy. Przełomem będzie również możliwość zastosowania technologii na urządzeniach elektronicznych, roletach, żaluzjach, foliach, tkaninach, które będą dostępne dla indywidualnych odbiorców. 

 

Columbus Elite 

Jako część Grupy Kapitałowej Columbus tworzymy jedną z największych sieci sprzedaży OZE w Polsce. Postawiliśmy sobie za zadanie docieranie każdego dnia do jak największej ilości ludzi, promując odnawialne źródła energii i ekoenergetyczne rozwiązania dla ich domów. Powiększając swoje struktury i otwierając kolejne Zielone Franczyzy, wprowadzamy w życie zieloną transformację. 

Razem możemy więcej