Przejdź do treści
Blog.

Dlaczego nasi współpracownicy są najlepszymi trenerami?

Temat i treść jest zwykle pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o skutecznym szkoleniu dla handlowców. Jak wiemy, osoba, która prowadzi szkolenia, również odgrywa duże znaczenie. Dlatego firmy chcą zaangażować do tej roli kogoś, kto jest wiarygodny, kto potrafi zainteresować tematem oraz zna organizację i jej wartości. 

Wysokiej jakości kompleksowy program szkoleniowy zapewnia współpracownikom lepsze zrozumienie procesów, procedur i celów Twojej organizacji. Daje im również wiedzę i umiejętności, których potrzebują, aby skutecznie pełnić swoje role. W Columbus Elite stawiamy przede wszystkim na szkolenia wewnętrzne i budowanie umiejętności przywódczych. Wśród naszych współpracowników są najlepsi mówcy i trenerzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z resztą zespołu! 

Szkolenia wewnętrzne w Columbus Elite

Organizacje, które przyjmują kulturę uczenia się, tworzą środowisko sprzyjające rozwijaniu ambicji i i dzielenia się wiedzą, a to z prowadzi do lepszych wyników biznesowych. Jednym ze skutecznych sposobów promowania kultury uczenia się jest program szkoleń między współpracownikami.

Szkolenie ze sprzedaży umożliwia zdobycie umiejętności, technik i najlepszych praktyk potrzebnych do interakcji z kupującymi. W Columbus Elite często stawiamy na uczenie się peer-to-peer, ponieważ ta metoda wykorzystuje wiedzę, która już istnieje w naszej organizacji. 

Współpracujemy z inteligentnymi, niezwykle ambitnymi ludźmi — chcemy, by inspirowali i dzielili się swoim doświadczeniem z innymi. Rozmowa o tym, jak wygląda nasza indywidualna praca z klientami, co poszło nie tak, czemu nie udało się zamknąć sprzedaży, może być lekcją na przyszłość, a także impulsem do wprowadzenia zmian, szczególnie w przypadku początkującego handlowca. 

szkolenia w columbus elite

Jakie są najczęściej popełniane błędy początkujących handlowców? Dowiedz się z naszego bloga. 

Co to jest szkolenie wewnętrzne? 

Jeśli nie jesteś częścią naszej organizacji, możesz zastanawiać się, czym właściwie jest szkolenie wewnętrzne. Już wyjaśniamy! Szkolenie wewnętrzne odnosi się do programu prowadzonego w ramach organizacji przy użyciu jej własnej wiedzy i zasobów. Koncentruje się na rozwoju i doskonaleniu umiejętności i wiedzy współpracowników. Tego rodzaju spotkania zespołów, to idealna okazja do zdobycia nowych umiejętności i uzyskania aktualnych informacji o trendach w branży!

Szkolenia w Columbus Elite –Dlaczego stawiamy na partnerskie uczenie się?

Szkolenia wewnętrzne wykorzystują wiedzę i zasoby, które już mamy w firmie. Zespoły biorące udział w szkoleniach rozwijają umiejętności, są na bieżąco ze zmianami w branży, a także budują między sobą relacje – wszystko to zwiększa ich produktywność.

Jak zwiększyć wydajność zespołów sprzedażowych. Dowiedz się na czym polega teoria Vrooma i jak może pomóc Ci poprawić wyniki.  

Zapewnienie współpracownikom możliwości prowadzenia szkoleń daje im szansę na większą kreatywność. Pomaga także w budowaniu własnych umiejętności przemawiania, zwiększaniu pewności siebie i tworzeniu kompetencji, które mogą im być cenne w innych rolach przywódczych. Mając możliwość uczenia innych, jesteśmy bardziej pewni swojej wiedzy i umiejętności. Ta pewność siebie sprzyja poczuciu entuzjazmu i odpowiedzialności za wyniki pracy!

szkolenia sprzedażowe

Po co zmieniać współpracowników w trenerów?

  • Nasi handlowcy są już ekspertami w swojej dziedzinie. Wykorzystujemy to, by dzielili się swoją specjalistyczną wiedzą z kolegami z mniejszym doświadczeniem.
  • Osoby, które z nami współpracują, znają kulturę firmy. Wiedzą, jakie są jej wartości. Potrafią lepiej niż ktokolwiek powiązać szkolenie z celami i wyzwaniami organizacji.
  • Szkolenia wewnętrzne pozwalają zobaczyć nowe perspektywy zarówno w stylach uczenia się, jak i możliwościach rozwoju kariery w firmie.
  • Gdy współpracownicy angażują się w działania polegające na uczeniu się peer-to-peer, zwiększają swoją pewność siebie, umiejętności uczenia się i słuchania. Takie wystąpienia wzmacniają przyszłych liderów poprzez zaszczepianie umiejętności przywódczych.
  • Kiedy prosisz współpracowników o szkolenie swoich kolegów, pokazujesz, że cenisz ich umiejętności i wiedzę.
  • To gwarancja lepszej komunikacji między członkami zespołów. W Columbus Elite wspieramy kulturę współpracy! Wierzymy, że razem możemy się rozwijać, wspierać i osiągać niezwykłe wyniki!
  • Szkolenia wewnętrzne to szansa na naukę, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i prezentacyjnych.
  • Wzajemne uczenie się tworzy dynamikę zespołu, w którym szanuje się pomysły i opinie. Zachęcając wszystkich do zabierania głosu i dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami budujemy zgrany zespół! 

 

 

Szkolenie powinno wzmacniać umiejętności, ale też motywować i inspirować

W Columbus Elite nie zapominamy, jak ważne jest także docenianie osiągnięć naszych współpracowników! Wykorzystujemy spotkania szkoleniowe, jako okazję,  by podziękować i nagrodzić najlepszych doradców za wkład w rozwój naszej organizacji. 

Odwiedź nas na YouTube i dowiedzieć się, jak wspieramy kulturę wzajemnego uczenia się oraz jak możemy pomóc rozwinąć Twoją karierę.