Przejdź do treści
Blog.
w columbus elite możesz być sobą

Autentyczność a budowanie relacji z Klientem

Relacje z Klientem są kluczowym czynnikiem w procesie sprzedaży. Czy autentyczność pomaga w budowaniu biznesowej relacji? Czy profesjonalizm polega na udawaniu i ukrywaniu naszych słabości?  Absolutnie nie!

Pracując jako doradca handlowy wiesz jak ważne są dobre relacje z Klientem. Na proces sprzedaży wpływa wiele czynników, które w dużej mierze zależą od tego jak zaprezentujemy produkt ale też siebie samych. Sprzedając bowiem produkt, musisz najpierw sprzedać Klientowi siebie i mąkę jaką reprezentujesz. Jeśli uda Ci się wzbudzić sympatię i zaufanie, Twoja droga do podpisania umowy sprzedażowej może być prostsza. 

Jakie cechy powinien posiadać Doradca Energetyczny?

Oprócz wiedzy i umiejętności sprzedażowych w pracy handlowca wymagane są przede wszystkim kompetencji miękkich, takie jak:

  • otwartość
  • autoprezentacja
  • radzenie sobie ze stresem 
  • samodzielność
  • autentyczność
  • aktywne słuchanie

Czy warto postawić na autentyczność?

Budowanie zaufania opartego na autentyczności to klucz do sukcesu. Każdy przedstawiciel handlowy musi pamiętać, że przychodząc do Klienta z pomocą, a nie z produktem. Doradca Handlowy musi posiadać zakres kompetencji miękkich, a przede wszystkim posiadać umiejętność budowania pozytywnych relacji z Klientem. Właściwe podejście do Klienta poprzez skuteczne rozwiązanie jego problemów to misja sprzedawcy. Dlatego pracując jako Doradca Energetyczny musisz być zaznajomiony z tematem całej branży odnawialnych źródeł energii, oraz dostępnymi na rynku ekoenergetycznymi rozwiązaniami. Fundamentem pozyskiwania Klientów jest wiedza i umiejętne przedstawienie jej.  Słuchaj i poznaj potrzeby swoich Klientów. Merytoryczna dyskusja, analiza potrzeb oraz przedstawienie wariantów i możliwości – to cechy prawdziwego handlowca. Pamiętaj także, by koncentrować się na każdym Kliencie w sposób indywidualny. Możemy to zrobić podchodząc do niego „nieszablonowo”, proponując mu indywidualną ofertę, skrojoną pod niego.

Bycie sobą, nie udawanie kogoś kim nie jesteśmy połączone z odrobiną entuzjazmu może okazać się kluczem do sukcesu. Korzystając z gotowych schematów i stosując znane techniki sprzedażowe, które nie wyglądają naturalnie nie utorujesz sobie drogi do sukcesu. Buduj swój własny sposób i pracuj nad swoją osobowością. To autentyczność, szczerość i dobre przygotowanie są najważniejsze w zawodzie handlowca. 

W Columbus Elite wiemy, że biznes to ludzie, jednym z naszych haseł jest #thinkpeople. Dzięki szkoleniom nasi Doradcy Energetyczni mogą rozpocząć karierę w sprzedaży bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia. Szkolenia i wiedza przekazana przez zespół specjalistów przygotują do pracy na tym stanowisku oraz zapewnią narzędzia umożliwiające pracę z Klientem. Nasi sprzedawcy, to przede wszystkim Doradcy i konsultanci, którzy oferując energię prosto ze słońca i rozwiązania takie jak fotowolatika pomagają obniżyć rachunki za prąd do kilkunastu złotych miesięcznie. 

Chcesz wiedzieć jak poradzić sobie z wymagającym Klientem? Przeczytaj kilka porad na naszym blogu.

Dołącz do nas na facebooku