Przejdź do treści
Blog.
oze zapewni Ci niezależność energetyczną

OZE pozwoli Ci obniżyć koszty ogrzewania

Rozwiązanie na rosnące ceny prądu? OZE!  Rachunki za energię elektryczną to jeden z głównych wydatków w każdym domu. Nic dziwnego, że wzrost cen prądu powoduje niepokój. Koszty energii stale idą w górę, a rok 2022 ma przynieść kolejne podwyżki, szacowane nawet na 40%. 

Przyczyną tego z pewnością jest konieczność zakupu uprawnień do emisji CO2. To obciąża polską energetykę, w której ponad 80% produkcji pochodzi ze źródeł konwencjonalnych takich jak węgiel brunatny czy kamienny. Także ceny samych surowców: gazu ziemnego i węgla wzrastają co przekłada się na wyższe rachunki dla każdego z nas. 

Dlaczego ceny prądu rosną? 

Podstawowym źródłem wytwarzania energii w Polsce jest węgiel, którego wydobycie jest coraz droższe. Spalanie tego surowca w elektrowniach, tak by energia mogła być nam dostarczona, powoduje uwalnianie do atmosfery szkodliwych substancji. Unia Europejska aby przeciwdziałać wzrostowi zanieczyszczeń stosuje politykę ograniczania emisji szkodliwych substancji. W tym celu pobierane są opłaty uprawniające do emisji CO2, ich koszty pomnożone przez ilość węgla spalanego przez elektrownie wpływa na cenę produkcji prądu.

Czy istnieje sposób by obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną? Tak – OZE! 

Już w tym roku nasze rachunki za prąd są wyższe. Wynika to między innymi ze zmian w opłatach, które obowiązują każdego ze sprzedawców energii. Opłaty jakie przyczyniają się do wzrostu rachunków to m.in. opłata kogeneracyjna, OZE, jakościowa oraz mocowa. 

Rachunki za prąd można obniżyć oszczędzając energię elektryczną w swoim domu, co wymaga zmiany przyzwyczajeń. Inwestycja w energooszczędne oświetlenie może pomóc nam zaoszczędzić energię i obniżyć koszty bez niepotrzebnych wyrzeczeń. Jakie oświetlenie wybrać? Przeczytajcie kilka porad na naszym blogu. 

Największą ilość energii pobierają sprzęty domowe, oczywiście koszty zależą także od ich czasu pracy oraz mocy. Stare urządzenia mogą nam utrudnić drogę do oszczędzania, dlatego przy zakupie nowych należy zwrócić uwagę na ich klasę energetyczną. Wybierając wyższą, zużyjemy mniej energii, a nasze opłaty mogą dzięki temu być niższe. 

Często nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Czy istnieje inne rozwiązanie które pozwoli nam obniżyć rachunki za prąd?

OZE pozwoli Ci obniżyć koszty do minimum! 

Fotowoltaika jako jedno z podstawowych i najbardziej popularnych odnawialnych źródeł energii pomaga nam w znacznym stopniu zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Oprócz ekonomicznego wymiaru, pozwala także na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko staniemy się niezależni energetycznie ale także dbamy o środowisko naturalne. 

Dobrze dobrana instalacja może zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną naszego domu. Fotowoltaika gwarantuje nam niezależność energetyczną i zmniejszenie rachunków do kilkunastu złotych miesięcznie. 

Jaką firmę wybrać by móc cieszyć się bezawaryjnością instalacji fotowoltaicznej? 

W Columbus Elite wiemy, że decyzja o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych nie należy do najłatwiejszych. Jako lider branży OZE staramy się by nasi Klienci otrzymali kompleksową usługę i mogli cieszyć się niezawodnością swojej instalacji przez lata. Dlatego Columbus Elite ma w swojej ofercie usługę Columbus Care, która gwarantuje również opiekę posprzedażową oraz 15 letnią gwarancję totalną. Jeśli cokolwiek wymagałoby sprawdzenia, nasi serwisanci mogą zweryfikować poprawność działania instalacji.

Nasi Doradcy Energetyczni odpowiedzą na każde pytanie i wątpliwości, pomogą Ci przeanalizować dotychczasowe rachunki i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Możesz być pewien, że Twoja energetyczna przyszłość jest w dobrych rękach!

Dlaczego warto wybrać Columbus Elite? Zaufało nam już ponad 18 000 klientów!  Ich opinii na temat oferowanych przez nas usług możesz posłuchać na youtube