Przejdź do treści
Blog.

Kiedy Mój Prąd 6.0?

Polacy od kilku lat chętnie korzystają z dofinansowań na zakup fotowoltaiki, pompy ciepła czy przeprowadzenia termomodernizacji. Uzyskane środki w znacznym stopniu pokrywają kwotę zakupów i uzupełniają domowy budżet. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem programu Mój Prąd 6.0. i kiedy zostanie uruchomiony, jeszcze nie wiadomo.

Czego może dotyczyć Mój Prąd 6.0?

Polacy zadają sobie pytanie: Kiedy Mój Prąd 6.0? Jest to zrozumiałe, ze względu na fakt, że uzyskana kwota w znacznym stopniu pokryje koszt ich inwestycji. Co więcej, zakup fotowoltaiki czy innych produktów wymienianych w programie Mój Prąd znacząco podnoszą komfort życia. Tym samym pozwalają rocznie zaoszczędzić pokaźną sumę, np. na ogrzewaniu domów. Niestety, to kiedy Mój Prąd 6.0. zostanie uruchomiony nie jest jeszcze informacją jawną. Na stronie mojprad.gov.pl podana jest informacja, że trwają prace nad programem. W momencie zakończenia ustaleń, szczegóły zostaną podane do wiadomości publicznej.

Dofinansowanie Mój Prąd 5.0

„Mój prąd 5.0” to kontynuacja wcześniejszych edycji programu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem społecznym. W ramach „Mój prąd 5.0” oczekiwało się jeszcze większego wsparcia finansowego dla beneficjentów, co przełożyłoby się na szybszą amortyzację kosztów inwestycji. W ten sposób rządowe dofinansowanie pokryło koszt prawie 40 tysięcy wniosków na łączną kwotę 362 772 165 zł.

Warto dodać, że program ten nie ograniczał się tylko do osób fizycznych, również przedsiębiorcy mogli możliwość skorzystania z dotacji na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych w swoich firmach. Wszystkie osoby, które rozliczały się za energię w systemie net-billing mogły skorzystać z tego dofinansowania. 
czego może dotyczyć mój prąd 6.0?

Program Mój Prąd 4.0

Program Mój Prąd 4.0 trwał od kwietnia 2022 roku do marca 2023 roku i wprowadzoną nowością było to, że był on dedykowany prosumentom rozliczającym się w systemie net-billing. Łącznie na ten program przeznaczono 332 475 763 zł.

Korzyści płynące z uczestnictwa w programie Mój Prąd 4.0 były wielorakie. Po pierwsze, użytkownicy mogli znacznie obniżyć swoje rachunki za prąd poprzez wykorzystywanie własnej, wytworzonej przy pomocy paneli fotowoltaicznych energii elektrycznej. Dodatkowo, dzięki zakupowi baterii do magazynowania energii stało się możliwe gromadzenie nadwyżek prądu i wykorzystywanie go w godzinach nocnych. Co więcej, wykorzystanie energii słonecznej pozwoliło zmniejszyć zużycie paliw kopalnych oraz ograniczyć negatywny wpływu na zdrowie ludzi.

mój prąd 6.0

Czego dotyczył Mój Prąd 3.0

Kolejna edycja Programu Mój Prąd udowodniła, że Polacy naprawdę są zainteresowani odnawialnymi źródłami energii.  Wypłacona kwota dofinansowania w ramach Mój Prąd 3.0 (482 345 498 zł) przyczyniła się do rozwoju branży energii odnawialnej w Polsce. Program ten obejmował dotacje na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii. Z programu mogły skorzystać osoby rozliczające się w systemie net-metering. 

Dzięki dotacji Mój Prąd 3.0 Polacy mieli możliwość obniżenia swoich rachunków za prąd oraz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach Mój Prąd 3.0 można było otrzymać zwrot nawet do 50% wartości inwestycji w instalację paneli fotowoltaicznych, co stanowiło istotne wsparcie finansowe dla osób chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Mój Prąd 3.0 był istotnym krokiem w kierunku transformacji energetycznej kraju, zachęcając Polaków do korzystania z przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.

Ile osób skorzystało z programu mój prąd 2.0?

Pierwsza edycja programu wystartowała w 2019 roku i cieszyła się wielkim zainteresowanym. Łącznie wypłacono aż 144 001 231 zł. Polacy chętnie uzyskiwali dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz innych produktów objętych programem. Z dofinansowania mogły skorzystać osoby rozliczające się w systemie net-metering. Mój Prąd 2.0 był ogromnym sukcesem i zapoczątkował kolejne rekordowe osiągnięcia.

Mimo że nie wiemy, kiedy będzie Mój Prąd 6.0, to Columbus Elite w każdym momencie jest gotowy na nowe wyzwania. Nasi profesjonalni Przedstawiciele Handlowi będą merytorycznym wsparciem dla naszych Klientów na każdym etapie współpracy. Począwszy od szczegółowych pomiarów, poprzez instalację paneli fotowoltaicznych, aż po złożenie wniosków o dotację.

Aby dołączyć do naszego zespołu, aplikuj! Odwiedź nas na Facebook’u!