Przejdź do treści
Blog.

Columbus Elite skaluje swój biznes

Co można osiągnąć w prawie dwa lata? Można nauczyć się mówić w obcym języku, grać na instrumencie albo stworzyć zespół sprzedażowy składający się z 500 Doradców Energetycznych – tak jak zrobił to Columbus Elite. Przeczytaj więcej o rozwoju spółki.

Czym zajmuje się Columbus Elite?

Od 2019 roku Columbus Elite dostarcza do firm i domów jednorodzinnych instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła lub magazyny energii. Jesteśmy wiarygodną polską marką, działającą w grupie kapitałowej Columbus. Wypracowaliśmy unikalny model działania oparty na regularnych szkoleniach wewnętrznych, które podnoszą kompetencje naszych Doradców Energetycznych. W ramach rozwoju firmy i przemyślanej strategii wdrożyliśmy projekt Zielona Franczyza. Jako pierwszy w Polsce daje mniejszym firmom szansę na pomnożenie kapitału i ugruntowanie swojej pozycji na rynku pod szyldem Columbus Elite.

Jaki jest efekt działań sprzedażowych?

Nasi Doradcy Energetyczni, działający w całej Polsce, w 2020 roku sprzedali panele fotowoltaiczne o mocy aż 48 MW. Jest to niebywałe osiągnięcie, ponieważ wyniki za 2019 roku były dobre, choć niższe. Dynamiczny wzrost jest dowodem na skuteczne skalowanie biznesu i umiejętność patrzenia w przyszłość. Osiągamy rekordy sprzedażowe nawet w czasie pandemii, świadczy to o naszej zdolności do dostosowywania się do zmiennej rzeczywistości i do potrzeb rynku. Nasze struktury sprzedażowe rosną tak samo dynamicznie jak nasza sprzedaż. Nasi Przedstawiciele Handlowi mają możliwość zdobyć przydatne doświadczenie i poznać metody pracy, które przełożą się na efekty.

Jakie plany na przyszłość?

Branża OZE będzie rozwijać się dynamicznie jeszcze przez najbliższe dekady. Dlatego Columbus Elite zamierza stale rozwijać swoją ofertę sprzedażową i biznesową. Uruchomiliśmy projekt Zielona Franczyza. Jest to propozycja dla osób przedsiębiorczych, które dopiero budują swój kapitał i chcą poznać branżę fotowoltaiczną od podstaw. Jako lider sprzedaży produktów energooszczędnych chcemy się podzielić z naszymi franczyzobiorcami wypracowanymi metodami działania. Gwarantujemy indywidualne i partnerskie zasady współpracy.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące franczyzy oraz ofert pracy. Jesteśmy zwolennikami otwartego dialogu, możesz liczyć na nas w każdej zawodowej sytuacji. Skontaktuj się z nami!