Przejdź do treści
Blog.

Czemu OZE nie dotknął kryzys pandemii a zatrudnienie rośnie??

Na początku 2020 roku większość polskich przedsiębiorców odczuło swoiste trzęsienie ziemi. Obostrzenia związane z pandemią spowodowały, że większość firm znalazła się w poważnym kryzysie. Najbardziej dotknęły one branże takie jak: turystyka, gastronomia czy też branże taksówkarską co wymusiło przemodelowanie ich pracy. Wiele firm nie przetrwało kryzysu ogłaszając upadłość. Jedna z branż, która odnotowała duży wzrost zainteresowania i zwiększenie liczby klientów to właśnie OZE. W artykule dowiesz się dlaczego tak się dzieje.

OZE w trosce o środowisko

Pod tajemniczym skrótem OZE kryje się zwrot: odnawialne źródła energii. A jeszcze prościej ujmując jest to przetwarzanie wody, słońca lub wiatru na energię. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii ma zbawienny wpływ na nadwyrężone przez działalność człowieka środowisko. Podczas ogrzewania domu za pomocą energii słonecznej nie produkujemy zanieczyszczeń, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych źródeł energii takich jak ropa naftowa czy popularny w Polsce węgiel. Rok 2018  był przełomowy dla Polski jeśli chodzi o kierunek zmian, ponieważ wytworzyliśmy 235MV energii ze słońca, dzięki temu znaleźliśmy się na 9. miejscu spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Rok 2019 przyniósł jeszcze lepsze wyniki tj. 1GW wyprodukowanej energii słonecznej, dzięki panelom fotowoltaicznym. Dzięki temu Polska znalazła się na czwartym miejscu wśród krajów produkujących najwięcej prądu poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Statystyki dla 2020 roku są niezwykle optymistyczne i już teraz wiemy, że wynik z 2019 nie będzie należał do rekordów.

Boom na naturalne źródła energii

Czas pandemii pokazał nam jak ważne jest myślenie o zabezpieczeniu przyszłości. Podczas pracy zdalnej, wiele osób uświadomiło sobie, ile tak naprawdę kosztuje zużycie prądu. Jest to widoczne szczególnie teraz, gdy domy stały się tymczasowymi biurami. Pracownicy biurowi dla których  komputery, drukarki, telefony służbowe są niezbędne do pracy. Są to również urządzenia wymagające regularnego dostępu do prądu, co niestety kosztuje. Częściej też włączony jest czajnik elektryczny i toster, a piec węglowy pracuje na pełnych obrotach dzień i noc. Kiedy więc podsumujemy koszty pracy dwóch pracowników biurowych w jednym gospodarstwie domowym uświadamiamy sobie, jak dużo kosztuje nas praca w domu.

Praca zdalna wymuszona pandemią powoduje, że społeczeństwo poszukuje nowych rozwiązań ułatwiających życie, a przede wszystkim obniżających rachunki za prąd. Pierwszy krok poszukiwań to zazwyczaj przeczesywanie internetu celem odnalezienia odpowiedzi na zasadnicze pytanie “Jak zaoszczędzić na energii?”. Pamiętajmy jednak, by kierować się jakością i dobrą opinią. Tą jakość i kompleksowość usług znajdziecie w Columbus Elite o czym podczas kontaktu z Doradcą Energetycznym przekona się każdy zainteresowany. Okazuje się, że telefony odzywały się nie tylko przez pierwszy kwartał pracy zdalnej, ale drugi i trzeci też. To świadczy o jednym. Ludzie szukają oszczędności w nowoczesności. Nie można zapomnieć, że OZE to przede wszystkim dbanie o środowisko naturalne. Jako Columbus Elite jesteśmy zachwyceni tym, że mamy tak wiele świadomych klientów, którzy decydują się na fotowoltaikę czy pompę ciepła właśnie ze względu na chęć zmniejszenia ilości spalin czy smogu. Cieszymy się, że nasze działania mają taki efekt, dlatego staramy się edukować społeczeństwo z zakresu OZE.

Wyzwania dla Columbus Elite w czasie pandemii

Pandemia zmusiła nas na przeorganizowanie pracy i dostosowanie się do wielu zaleceń rządowych. Podjęliśmy kroki, które pozwoliły na bezpieczną pracę dla wszystkich pracowników i klientów. Zadbaliśmy o to, by pracownicy podczas spotkań biznesowych mieli zawsze dostępne, maseczki, rękawiczki oraz żele do dezynfekcji. Najwyższym priorytetem  dla nas jest troska o ludzi, z którymi współpracujemy, ponieważ to dzięki nim Columbus Elite może stale spełniać swoją misję.Branża OZE nie odczuła negatywnych skutków pandemii pod względem sprzedażowym, która wzrasta z miesiąca na miesiąc. Pamiętajcie, rekrutacja do Columbus Elite ciągle trwa. Poszukujemy Doradców Energetycznych. W ostatnich miesiącach dostrzegliśmy ciekawe zjawisko. Otóż, bardzo powszechna jest teraz migracja z branży do branży, można to zauważyć np. u agentów nieruchomości, którzy zdecydowali się zasilić szeregi Columbus Elite. Rynek pracy nigdy wcześniej nie potrzebował takiej stabilizacji zatrudnienia. Warto więc wybrać branżę OZE, która notuje wzrosty mimo pandemii i dorzuca swoją sztabkę do ochrony środowiska.

Pracuj w miejscu ze stabilną przyszłością, która zapewni Ci rozwój i atrakcyjne systemy prowizyjne. Aplikuj na stanowisko Doradcy Energetycznego.