Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

OZE – antidotum na zmiany klimatu

OZE – antidotum na zmiany klimatu

Korzyści z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii jest wiele, ale czym właściwie jest OZE? Energia słoneczna, wiatrowa, wodna, biomasa. Dowiedz się więcej o alternatywnych źródłach energii i o tym, jak możemy je wykorzystać do walki ze zmianami klimatu. 

Dlaczego OZE to szansa na lepszą przyszłość?

W każdej dyskusji na temat zmian klimatycznych OZE zwykle znajduje się na szczycie listy zmian, jakie możemy wprowadzić, aby powstrzymać najgorsze skutki wzrostu temperatury. Odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna i wiatrowa, nie emitują dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Dzięki temu nie przyczyniają się do globalnego ocieplenia.

Duża część gazów cieplarnianych, które pokrywają Ziemię i zatrzymują ciepło słoneczne, jest wytwarzana poprzez produkcję energii, spalanie paliw kopalnych w celu wytworzenia energii elektrycznej i ciepła.

Paliwa kopalne, takie jak węgiel, ropa i gaz, są zdecydowanie największym czynnikiem przyczyniającym się do globalnych zmian klimatycznych. Odpowiadają za ponad 75 procent globalnej emisji gazów cieplarnianych i prawie 90 procent wszystkich emisji dwutlenku węgla.

zanieczyszczenia powietrza OZE

Rodzaje odnawialnych źródeł energii

Woda - jest zdecydowanie największym na świecie źródłem energii odnawialnej. W wiodącymi producentami energii wodnej są Chiny, Brazylia i Kanada. Chociaż energia wodna jest teoretycznie czystym źródłem energii, ma również kilka wad. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat energii wodnej? Zajrzyj na naszego bloga.

Wiatr - w latach 2001-2017 skumulowana moc wiatru na całym świecie wzrosła do ponad 539 000 megawatów z 23 900 MW, czyli ponad 22-krotnie.  Podczas gdy większość energii wiatrowej pochodzi z turbin lądowych, pojawiają się również projekty na morzu.

Słońce - od dachów domów po farmy na skalę przemysłową. Energia słoneczna zmienia kształt rynków energii na całym świecie. W dekadzie 2007 i 2017 całkowita moc zainstalowana na świecie z paneli fotowoltaicznych wzrosła aż o 4300%. 

Biomasa - energia z biomasy obejmuje biopaliwa, takie jak etanol i biodiesel , drewno i odpady drzewne, biogaz z wysypisk oraz komunalne odpady stałe. Podobnie jak energia słoneczna, biomasa jest elastycznym źródłem energii, które może zasilać pojazdy, ogrzewać budynki i wytwarzać energię elektryczną. 

Energia geotermalna - w przeciwieństwie do energii słonecznej i wiatrowej energia geotermalna jest zawsze dostępna.  Ma jednak skutki uboczne, którymi należy się zająć, takie jak nieprzyjemny zapach, który może towarzyszyć uwalnianemu siarkowodorowi.

energia wiatrowa OZE columbus elite

OZE to znacznie więcej niż zielona energia

Oprócz korzyści dla klimatu, które zapewniają, odnawialne źródła energii już teraz gwarantuje szeroki zakres korzyści rynkowych i dla zdrowia publicznego. Rozwijający się sektor tworzy miejsca pracy i pomaga obniżyć rachunki za energię. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do wzrostu zainteresowania energią odnawialną w ostatnich latach. Fotowoltaika (czyli energia ze słońca) ustanowiła nowe rekordy w wytwarzaniu energii elektrycznej.

OZE to niezależność

Około 80 procent światowej populacji mieszka w krajach będących importerami paliw kopalnych – to około 6 miliardów ludzi, którzy są uzależnieni od paliw kopalnych z innych krajów. 

Odnawialne źródła energii są dostępne we wszystkich krajach, a ich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej szacuje, że do 2050 roku 90 procent światowej energii elektrycznej może i powinno pochodzić z odnawialnych źródeł energii.

Odnawialne źródła energii oferują uniezależnienie od importu, umożliwiając krajom dywersyfikację ich gospodarek i ochronę przed nieprzewidywalnymi wahaniami cen paliw kopalnych. Jednocześnie stymulują wzrost gospodarczy sprzyjający tworzeniu nowych miejsc pracy.

Najtańsze źródło energii

Energia odnawialna jest obecnie najtańszą opcją zasilania w większości części świata. O sposobach na obniżenie rachunków za prąd przeczytasz w naszym artykule.

Zdrowsze powietrze 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 99 procent ludzi na świecie oddycha powietrzem, które przekracza normy jakości powietrza i zagraża ich zdrowiu, a ponad 13 milionów zgonów na całym świecie każdego roku jest spowodowanych możliwymi do uniknięcia przyczynami środowiskowymi, w tym zanieczyszczonym powietrzem. 

Przejście na czyste źródła energii, takie jak wiatr i słońce, pomaga zatem zająć się nie tylko zmianą klimatu, ale także zanieczyszczeniem powietrza i naszym zdrowiem.

Nowe miejsca pracy

Według danych Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej branża OZE w 2020 roku zatrudniała 12 mln pracowników. Szacuje się, że światowy przemysł fotowoltaiczny do 2050 roku może zatrudnić prawie 20 mln ludzi. Kariera w branży odnawialnych źródeł energii to szansa dla młodego pokolenia.

Wraz z rozwojem branży energii odnawialnej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, co otwiera nowe, ekscytujące perspektywy kariery. Współpraca z doświadczonym partnerem, takim jak Columbus Elite, jest niezbędna do rozwoju i osiągnięcia zawodowego sukcesu. Jesteś gotowy aby zacząć? Uzupełnij formularz, a nasz dział HR skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania. 

fotowoltaika OZE od Columbus Elite

Energia odnawialna to przyszłość

Wiele mówi się o konieczności dostosowania sieci elektroenergetycznej do zmienności związanej z włączeniem energii odnawialnej do naszego miksu elektroenergetycznego. Branża OZE ma przed sobą wiele wyzwań, o których pisaliśmy na naszym blogu. Musimy wiele zrobić, aby nasz świat był mniej energochłonny i bardziej przyjazny dla klimatu. Jednym ze sposobów ograniczenia emisji gazów cieplarnianych jest wykorzystanie większej ilości energii odnawialnej, takiej jak energia wiatrowa i słoneczna.

Pozyskiwanie większej ilości naszej energii ze źródeł odnawialnych nie tylko ogranicza emisje, ale także oznacza mniejsze wydatki na import węgla, ropy i gazu spoza UE. W 2018 r. prawie 19% energii w UE pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Zastanawiasz się nad ekoenergetycznymi rozwiązaniami dla swojego domu takimi jak fotowoltaika czy pompa ciepła? Skontaktuj się z nami! Nasi Doradcy Energetyczni przedstawią Ci najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu pomożesz plancie i obniżysz swoje rachunki za energię do minimum. 


Zapraszamy na naszego  Facebooka! :)

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: