Przejdź do treści
Blog.

3 noworoczne postanowienia związane z budowaniem kariery

Grudzień dla wielu z nas jest czasem podsumowań i planów na zbliżający się rok. Może to właśnie moment, w którym zmobilizujesz się do czerpania z życia garściami i odmienisz swoje dotychczasowe życie zawodowe? Kariera od nowa, to prosta sprawa, wystarczy mieć dobry plan! Poniżej przeczytasz o trzech przydatnych sposobach na obudzenie Twojej kariery i realizowanie wszelkich zawodowych aspiracji! Zapraszamy do lektury o projekcie: kariera, jak zacząć?

Wybrane! Twoja lista postanowień noworocznych będzie nosiła nazwę: kariera, jak zacząć? Dla gładkiego startu i utrzymania motywacji na wysokim poziomie warto wybrać takie postanowienia noworoczne, które są realne do spełnienia. Narzucenie sobie listy z kilkudziesięcioma punktami do spełnienia po prostu może przynieść odwrotne skutki od pożądanych. Postaraj się wyłuskać tylko te zadania, które faktycznie sprawią, że Twoja kariera zawodowa nabierze tempa.

Początek kariery: Zadbam o rozwój!

Mocny start w pracy musi być poprzedzony jeszcze mocniejszymi przygotowaniami. Kursy, szkolenia, czasopisma, słuchanie eksperckich wywiadów, to jest Twój niezbędnik, który przygotuje Cię do nowej roli. Jeśli Twoja nowa droga zawodowa ma rozwijać się w zawrotnym tempie, temat powinien Cię pochłonąć bez reszty. Z dnia na dzień będziesz wiedział więcej, będziesz czuł, że sprawniej poruszasz się w danej tematyce, a nawet ją polubiłeś! 

Czas, który poświęcisz na rozwój osobisty i zawodowy, z pewnością przyniesie efekty. Nie wahaj się inwestować w siebie i zdobywać nowe umiejętności. Pamiętaj, że w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, ciągłe doskonalenie się jest kluczem do sukcesu.

O szkoleniach wewnętrznych zespołów sprzedażowych Columbus Elite możesz przeczytać tutaj.

Start ścieżki kariery: Zbuduję sieć kontaktów

Nie zapominaj o sile kontaktów! Budowanie relacji zawodowych może otworzyć przed Tobą wiele drzwi. Poznawanie ludzi z branży, udział w konferencjach i spotkaniach networkingowych mogą przynieść korzyści nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Nie bój się nawiązywać nowych znajomości i dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Ludzie, którzy pojawiają się w Twoim życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym, posiadają zdolności, kwalifikacje, a także szerokie znajomości. Staraj się poznawać jak najwięcej nowych osób. Każda rozmowa będzie dla Ciebie cenną lekcją, która zaprocentuje w przyszłości. Dzięki spontanicznym kontaktom Twoja pewność siebie wzrośnie. Niewykluczone, że przekonasz się, że nawiązywanie nowych kontaktów wymaga wysokich zdolności interpersonalnych, ale też odkryjesz, że wszystkiego można się nauczyć 🙂

Kariera od nowa: Znajdę ciekawą pracę

Bez względu na to, od którego postanowienia zaczniesz realizować swoją listę z noworocznymi planami, o ten punkt powinieneś zadbać z należytą starannością. Poszukaj takiej pracy, która będzie Cię wspierać, stwarzać okazje do rozwoju i motywować do angażowania się w obowiązki jeszcze bardziej. Odpowiednie miejsce pracy daje poczucie przynależności, satysfakcji i samorealizacji. Portale są pełne ciekawych ogłoszeń, dlatego przeglądaj oferty pracy i wysyłaj CV. Jest to najlepszy i najprostszy krok do znalezienia pracy, która będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

W Twojej głowie nadal głośno rozbrzmiewa: kariera jak zacząć? Aktualnie pracodawcy poszukują pracowników, którzy mają chęci i są zaangażowani. Jeśli, czujesz, że musisz się w jakimś zakresie podszkolić, to już coś! Firmy zapewniają szkolenia, dzięki którym doświadczenie i wiedzę zdobywasz w trakcie trwania pracy. Już nie masz wymówek do szukania nowej pracy 🙂

Kariera, jak zacząć: Będę celebrować małe sukcesy

Zakończyłeś jedno z postanowień albo zyskałeś przydatną umiejętność na drodze do samorozwoju? To wielka rzecz, która przybliża Cię do odhaczenia postanowień noworocznych związanych z budowaniem kariery. Jak celebrować? Możliwości masz mnóstwo! Możesz nagrodzić się nową książką, wyjściem do kina, dobrą kawą w kawiarni albo zrobieniem sobie pamiątkowego zdjęcia. To od Ciebie zależy forma, ważne, że w symboliczny sposób upamiętnisz ten szczególny moment.

Z perspektywy czasu, zobaczysz, że warto było podjąć trud, poświęcić czas i maksymalnie się zaangażować. A to wszystko po to, by na samym końcu móc hucznie celebrować osiągnięcie wielkiego celu!

A teraz najtrudniejsza część każdych postanowień noworocznych, czyli realizacja. Jak zakończyć sukcesem projekt: kariera, jak zacząć? Staraj się regularnie wykonywać swój plan. Najważniejsze to konsekwencja i samodyscyplina. Dziennie przeznaczaj na to, co powyższe od pół godziny do godziny. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której cel stanie się dla Ciebie przykrym obowiązkiem. Zadbaj o swój rozwój osobisty, znajdź pracę, która Cię pasjonuje i buduj relacje zawodowe. Tylko od Ciebie zależy, jak daleko zajdziesz w swojej karierze! Trzymamy kciuki za realizację wszystkich planów związanych z budowaniem kariery!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych! Z nami projekt: kariera, jak zacząć? Jest prosty do zrealizowania 🙂