Przejdź do treści
Blog.

Praca w handlu w Warszawie

Czy w Warszawie jest praca dla handlowca? Oczywiście, że tak! Ale tylko dla takiego, który ma chęci do pracy i jest otwarty na poznawanie nowych osób. Jeśli przeglądasz oferty pracy codziennie, zwiększasz swoją szansę na pracę marzeń jako przedstawiciel handlowy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, od czego zacząć poszukiwania pracy w handlu.

Istnieje wiele krzywdzących opinii, że zaraz po maturze nie można dostać ciekawej i dobrze płatnej pracy. Nie jest to zgodne ze stanem faktycznym. Praca jest, tylko trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać. Pracodawcy, w większości zamieszczają ogłoszenia o pracę na różnych portalach ogłoszeniowych czy w mediach społecznościowych. Nic dziwnego, ponieważ to one najliczniej zrzeszają młodych ludzi. 

Gdzie szukać pracy w Warszawie?

Podczas szukania pracy korzystaj z hashtagów, np.: #praca, #pracawhandlu lub #pracawwarszawie; one porządkują wirtualny świat treści i dzięki nim szybciej znajdziesz ciekawe oferty. Możesz sam oznajmić  znajomym w sieci, że aktualnie szukasz pracy. Napisz tak: Hej, poszukuję pracy w Warszawie, najlepiej jako sprzedawca bezpośredni – ktoś coś wie? Zapewniamy, że dostaniesz kilka wiadomości na prywatną skrzynkę z atrakcyjnymi ogłoszeniami.

Szukasz najlepszych ogłoszeń z ofertami pracy? Koniecznie sprawdź pracadlahandlowca.pl

Jeśli Twój znajomy dodaje na Facebook’a zdjęcia ze szkoleń czy innych aktywności zawodowych, napisz po prostu do niego. Może akurat poszukuje kogoś do swojego zespołu? W najgorszym wypadku powie Ci, że ma już komplet osób w swoim teamie. A w najlepszym, zaprosi Cię na rozmowę lub da namiary do swojego znajomego, który akurat poszukuje kogoś do pracy w sprzedaży. Pamiętaj, do odważnych świat należy! 

Pracodawcy często zamieszczają oferty pracy na swoich stronach internetowych. Jeśli jakaś firma interesuje Cię szczególnie, zaglądaj regularnie na jej witrynę, by nie przegapić nowootwartej rekrutacji. Poszukaj zakładki „dołącz” lub „kariera” i skorzystaj z formularza rekrutacyjnego. Jest to najszybszy sposób na wysłanie swojego CV do działu HR. Nie wiesz, co wpisać w CV? O tym pisaliśmy tutaj.

Praca w handlu – zalety

O zaletach pracy w sprzedaży można mówić długo. Najważniejszą jest ta, że wielu świetnych sprzedawców nauczyło się swojej profesji bez wcześniejszego doświadczenia. W tym wypadku idealnie sprawdza się powiedzenie: trening czyni mistrza. Im więcej masz spotkań z klientami, tym lepszym jesteś sprzedawcą. 

Jesteś w jeszcze lepszej sytuacji, jeśli firma regularnie daje Ci możliwość korzystania ze szkoleń, np. sprzedażowych czy produktowych. Wtedy masz poczucie, że nie jesteś pozostawiony sam sobie. Masz solidne wsparcie od pracodawcy, któremu przecież zależy na pracownikach odpowiednio wykonujących pracę.

Praca w sprzedaży często wspierana jest różnymi systemami prowizyjnymi czy programami motywacyjnymi. Dlatego wynagrodzenie osób pracujących w handlu jest często zaskakująco wysokie, ponieważ za bardzo dobre wyniki pracodawca potrafi odpowiednio wynagrodzić. Co dodatkowo motywuje do wzmożonej pracy, która przynosi same korzyści. 

Praca w sprzedaży bezpośredniej w Warszawie i nie tylko

Praca przedstawiciela handlowego często związana jest z podróżowaniem samochodem albo nawet rowerem (zobacz odcinek OZE Fun z naszym Doradcą Energetycznym 🙂 ) Dlatego często masz pracę w okolicy Twojego miejsca zamieszkania, czyli tam, gdzie potencjalnie mogą znajdować się Twoi Klienci. Jeśli mieszkasz w Warszawie, to Twoimi Klientami mogą być osoby zamieszkujące obrzeża miasta. Wszystko zależy od tego, gdzie ustalicie miejsce spotkania z Klientem. 

Praca przedstawiciela handlowego jest dedykowana wszystkim tym, którzy lubią działać według własnego grafiku. Jeśli potrzebujesz chwili na prywatne sprawy, spokojnie możesz zrobić sobie przerwę i np., wrócić do domu na obiad lub lunch. Jest to praca z elastycznym czasem pracy, więc to ty decydujesz, kiedy ją wykonujesz. Jeśli wiesz, że w godzinach szczytu Warszawa jest zakorkowana, po prostu tak zorganizuj sobie pracę, aby największy ruch na drodze spędzić na przygotowywaniu raportów sprzedażowych w ulubionej kawiarni. Prawda, że to całkiem dobry plan?

Które oferty pracy będą najlepsze dla mnie?

Gdy masz 20 lat Twoje doświadczenie zawodowe jest dopiero na początkowym etapie. Dlatego praca w handlu na start jest dobrym pomysłem, ponieważ pozwoli Ci rozwinąć kompetencje miękkie i nauczy kontaktu z klientem. Przy dużym zaangażowaniu, ze specjalisty szybko staniesz się managerem i zaczniesz budować swój zespół sprzedażowy.  

Jakich ofert pracy w Warszawie poszukiwać na start?

  • Przede wszystkim aplikuj do firm, które mają renomę w branży. Będziesz mieć pewność, że zdobyły duże doświadczenie i wypracowały odpowiedni system zarządzania, dzięki któremu będziesz mieć łatwiejsze początki.
  • Szukaj firm, które gwarantują Ci różnorodne i regularne szkolenia. Najlepsze są takie, które są prowadzone przez kilka osób, w różnych lokalizacjach (np. Gdańsk, Łódź, Warszawa). Dzięki temu będziesz szybciej zdobywał nowe kwalifikacje.
  • Ważna tez jest precyzyjna ścieżka rozwoju, która jest znana od samego początku. Wiadomo, że wraz ze wzrostem kompetencji, będziesz miał powierzane coraz ambitniejsze zadania. Z czasem będziesz mógł budować swój zespół sprzedażowy i sam szkolić osoby w Twoim teamie. W przeciwnym razie, utkniesz w jednym miejscu i popadniesz w rutynę. 

Oferty pracy dla handlowca w Warszawie

Praca przedstawiciela handlowego jest dla osób komunikatywnych, odważnych i lubiących wyzwania. W dużych miastach, takich jak Warszawa, masz sporo możliwości na zatrudnienie. Wystarczy przygotować CV i otworzyć się na nowe doświadczenia. Firmy szukają pracowników do pracy w sprzedaży.

Może zainteresuje Cię praca w handlu w Columbus Elite. Spróbuj swoich sił w sprzedaży bezpośredniej. Czekamy na Twoje CV!