Przejdź do treści
Blog.

PowerHouse od Columbus – Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Niewydolność polskich sieci powoduje wyłączanie instalacji fotowoltaicznych pociągając za sobą straty i wzbudza frustrację posiadaczy PV. To najczęstszy powód niezadowolenia prosumentów i jakby się wydawało – problem nie do rozwiązania.  Columbus Energy zaprezentował PowerHouse. Platforma posiada Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie dlaczego ich mikroinstalacja się wyłącza, co zrobić ze zbyt wysokim napięciem oraz jak obniżyć napięcie na falowniku. Optymalny poziom napięcia sieci powinien on plasować się na poziomie 230V +/- 10%. Inwerter będzie działał prawidłowo, gdy napięcie mieści się w zakresie od 207V do 253V. Gdy przekroczy ten próg, inwerter natychmiast się zresetuje. Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule dostępnym na naszym blogu

Columbus ma rozwiązanie na wyłączenie instalacji fotowoltaicznej spowodowane zbyt wysokim napięcie w sieci

Premiera platformy PowerHouse od Columbus Energy odbyła się 11 lipca na kanale YouTube. Materiał można zobaczyć pod linkiem – Premiera platformy PowerHouse z Regulatorem Napięcia.

Czym jest PowerHouse?

PowerHouse od Columbus Energy to platforma umożliwiająca maksymalizację oszczędności z instalacji. Jej zadaniem jest dostarczanie informacji z zakresu montażu instalacji, monitorowanie jej pracy oraz zapewnienie szybkiego z Biurem Obsługi Klienta Columbus. Ponadto platforma posiada Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%. Dzięki temu pozwala klientom posiadającym instalację o mocy 5,5 kWp zaoszczędzić od 500 do 1000 zł, licząc energię po starych cenach.. 

Platforma PowerHouse umożliwia klientom Columbus monitorowanie uzysków z instalacji fotowoltaicznej z dowolnego miejsca na świecie, analizę przepływu energii, pogląd umów i promocji oraz status zrealizowanych usług. Dzięki możliwości kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, nie musimy korzystać z infolinii przez co przebiega on sprawniej. 

Regulator Napięcia to nowość nie tylko w Columbus, ale na całym rynku fotowoltaicznym. […] Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, stworzyliśmy usługę czysto informatyczną, dzięki której mogą oni korzystać ze swoich instalacji nawet wtedy, gdy napięcie w sieci energetycznej dynamicznie rośnie. Aktualnie, w dobie przeciążeń starej i niewydolnej sieci energetycznej, w przypadku zbyt wysokiego napięcia inwerter się wyłącza. Ma to miejsce średnio ponad 200 razy w ciągu roku na każdej instalacji, gdzie prosumenci często nie mają pojęcia, że ich instalacja działa niewydolnie. Nasze autorskie rozwiązanie, opracowane przez znakomity zespół R&D wraz z naszym partnerem – firmą Solis, nie dopuści do wyłączenia inwertera, zapewniając tym samym ciągłość pracy instalacji – Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Kto może korzystać z platformy PowerHouse i Regulatora Napięcia?

Obecnie z platformy mogą skorzystać nowi klienci Columbus, którzy zdecydują się na ofertę z inwerterem Solis. Jeszcze w tym roku, usługa ma być dostępna dla wszystkich dotychczasowych klientów posiadających falownik Solis. 

Głównym celem wprowadzenia PowerHouse jest maksymalizacja zysków z instalacji. Narzędzie to ma też pomóc zwiększyć auto konsumpcję zielonej energii. Obecnie wdrażamy pierwszy etap usługi, stanowiący zaledwie część oprogramowania software, nad którym nasz zespół pracuje. Niebawem, z pewnością jeszcze w trzecim kwartale, zakomunikujemy kolejne rozszerzenia PowerHouse, optymalizujące pracę wszystkich produktów z naszego Ekosystemu (pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do pojazdów elektrycznych). Wszystko po to, aby zapewnić naszym Klientom dostęp do energii, która jest smart. – Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Chcesz być na bieżąco z newsami z branży OZE? Zachęcamy do obserwowania profilu Columbus Energy oraz Columbus Elite na Facebooku.