Przejdź do treści
Blog.

Praca w ekologii a możliwości rozwoju kariery

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko.  Szukasz pracy, która mogłaby naprawdę zmienić przyszłość planety i wpłynąć na życie miliardów ludzi? Interesuje Cię praca związana z ekologią? Jeśli tak, to powinieneś rozważyć pracę Doradcy Energetycznego!

Czy ekologia może iść w parze z wyborem kariery zawodowej?

Każdy z nas wie, jak ważna jest troska o środowisko. Patrząc w przyszłość, kwestie takie jak zrównoważony rozwój i globalne ocieplenie są prawdziwym problemem.  Przemysł i produkcja są często nieekonomiczne i szkodliwe dla środowiska. Zielone miejsca pracy to przyszłość, ponieważ rozwiązują te problemy i chronią środowisko poprzez maksymalizację efektywności energetycznej i eliminację szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Pojawia się coraz więcej ofert pracy w których zwraca się uwagę na zrównoważony rozwój i troskę o ochronę planety. Jaki zawód wybrać by nie tylko zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko ale także mieć stabilną i dobrze płatną pracę? 

Ekologia i ochrona środowiska to istotna kwestia we współczesnym świecie

Rozmowy na temat zmian klimatycznych toczą się od dziesięcioleci. Ostatnie wydarzenia, w tym gwałtownie rosnące ceny gazu, konieczność uniezależnienia się od importowanych surowców czy ekstremalne warunki pogodowe, nadały tym dyskusjom i koniecznością zmian nową wagę. W odpowiedzi sektory takie jak energia odnawialna, nauki o środowisku i leśnictwo szybko się rozwijają, tworząc nowe miejsca pracy i zwiększając zapotrzebowanie na pracowników do pełnienia tych ról. Czy zawód związany z ekologią jest dobrym wyborem dla młodych ludzi?

Zawody z obszaru ekologii są przyszłościowe i gwarantują zatrudnienie

Sektor zrównoważonego rozwoju się rozwija, stwarzając nowe, zielone miejsca pracy. Zarówno liderzy rządowi, jak i korporacyjni zwracają uwagę na środowisko, mając na celu budowę bardziej ekologicznej, bardziej odpornej na zmiany klimatu gospodarki. Dzięki działaniom na rzecz klimatu powstają miejsca pracy w branży czystej energii i powiązanych branżach na całym świecie. Jakie stanowiska pracy są związane z ekologią? Jaki zawód warto wybrać?

Praca w ekologii

Rozwija się technologia związana z ekologią i rośnie zapotrzebowanie na specjalistów tego sektora. Jakich pracowników i specjalistów będzie potrzebować rynek pracy w najbliższych latach? Jeśli chcesz pracować w jednej z najszybciej rozwijających się branż, praca w sektorze OZE może być dla Ciebie idealnym krokiem w karierze. Czemu zawód związany z energią odnawialną jest szansą na dobre zarobki i pozytywnie wpływa na ochronę środowiska?

Miejsca pracy w sektorze czystej energii rosną od kilku lat. Możemy to zaobserwować przeglądając oferty pracy. Wiele firm poszukuje pracowników chcących rozwijać się w branży OZE na stanowisku Doradców Energetycznych. Na czym polega praca na tym stanowisku? Dowiedz się na czym polega Zawód OZE.

W raporcie rocznym Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) opublikowanym we wrześniu 2020 r. stwierdzono, że liczba miejsc pracy w sektorze energii odnawialnej na świecie osiągnęła 11,5 mln. 

Energia odnawialna 

Miejsc i ofert pracy związanych z energią odnawialną jest bardzo dużo. Energia słoneczna, energia wiatrowa i energia geotermalna to rozwijające się technologie. Oczekuje się także, że kariera w branży pojazdów elektrycznych stworzy nowe możliwości  kariery inżynierów. Ponadto fizycy, inżynierowie mobilności i operatorzy sprzętu to kilka innych opcji kariery w dziedzinie energii odnawialnej. Staramy się uniezależnić się od paliw kopalnych, dzięki temu alternatywne źródła energii będą nadal się rozwijać i poszerzać rynek pracy.

Odnawialne źródła energii a oferty pracy

Instalatorzy fotowoltaiki słonecznej (PV) montują, konfigurują i konserwują systemy dachowe lub inne, które przekształcają światło słoneczne w energię. Ofert pracy na te stanowiska jest wiele. 

Nie każdy ma techniczne umiejętności, jednak to nie znaczy, że w sektorze OZE  nie ma miejsca dla osób posiadających umiejętności biznesowe. Osoby zainteresowane pracą w branży odnawialnych źródeł energii mogą wybrać stanowisko Doradcy Energetycznego. 

Doradca Energetyczny – praca związana z ekologią 

Jako Doradca Energetyczny pomagasz wyjaśniać potencjalnym klientom jak działają ekoenergetyczne rozwiązania. Pomagasz im określić zapotrzebowanie na energię i określić koszt instalacji.  

Co robią osoby na stanowisku Doradcy Energetycznego? Na czym polega praca w OZE?

Co jest potrzebne do wykonywania pracy na stanowisku Doradcy Energetycznego? Nie potrzebujesz stopnia naukowego. Ważne są Twoje umiejętności miękkie i umiejętność nawiązywania kontaktów. Oprócz tego musisz interesować się energią odnawialną, zwracać szczególną uwagę na szczegóły. 

Kto odnajdzie się na tym stanowisku? Doradca Energetyczny to praca idealny dla osób, które wierzą, że zielona energia to przyszłość. To także praca, która realnie wpływa na życie potencjalnych Klientów. Ekoenergetyczne rozwiązania takie jak fotowoltaika, magazyny energii, pompy ciepła to gwarancja niezależności i bezpieczeństwa energetycznego. 

Zawód OZE to zawód przyszłości

Zrównoważony rozwój, ochrona i efektywność energetyczna są ważne dla utrzymania zdrowej planety, bezpieczeństwa energetycznego i gospodarczego. Dzięki takim zawodom możemy nie tylko budować stabilną karierę ale mamy wpływ na przyszłość naszej planety. Ponieważ coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z potrzeby zreformowania praktyk handlowych i położenia kresu zależności świata od paliw kopalnych, zielone miejsca pracy stwarzają ogromne możliwości budowania kariery zawodowej. 

Szukasz pracy? Columbus Elite to największa sieć sprzedażowa działająca w branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Prowadzimy rekrutacje na terenie całej Polski. Nie masz doświadczenia w sektorze odnawialnych źródeł energii? Możesz liczyć na pakiet szkoleń, dzięki którym zbudujesz nowe kompetencje!  Dołącz do naszego zespołu i buduj swoją karierę zawodową.

Zapraszamy na naszego facebooka.