Przejdź do treści
Blog.
Zmiana pracy

Zmiana pracy – kiedy warto o niej pomyśleć?

Zmiana pracy to trudna i stresująca sytuacja. Jeżeli czujesz, że Twoje aktualne zajęcie nie daje Ci satysfakcji to niezawodny znak, że czas na odmianę. Dzisiaj podpowiemy, jak zmienić pracę i kiedy warto podjąć takie kroki.

Kiedy należy zmienić pracę?

Rynek pracy dynamicznie się zmienia i do lamusa odeszło przeświadczenie, że jedna praca powinna wystarczyć nam na całe życie. Coraz więcej osób szuka pracy, w której będzie mogło się spełniać, a nawet podejmuje decyzję o całkowitej zmianie branży. To też nie jest już tak trudne jak kiedyś. Na rynku pojawia się wiele kursów, szkoleń i studiów podyplomowych, które pozwalają na zdobycie wiedzy w wybranym przez nas zakresie.

Zastanawiasz się, kiedy należy zmienić pracę na inną? Przede wszystkim wszystko zależy od Twojej satysfakcji. A na nią może wpływać wiele czynników – pensja, możliwości rozwoju, relacje z zespołem i przełożonym. Jeżeli czujesz, że któraś z tych kwestii jest dla Ciebie problematyczna, warto rozważyć próbę rozwiązania problemu. Być może warto po prostu porozmawiać ze swoim przełożonym lub współpracownikami, lub renegocjować swoje wynagrodzenie. Zmiana pracy to poważna decyzja, dlatego nie warto podejmować jej pochopnie.

Dobrze jest także wziąć pod uwagę nasz indywidualny stosunek do pracy. Może się okazać, że przyczyną chęci do zmiany pracy i otoczenia, jest po prostu kwestia wypalenia zawodowego. Jeżeli nie czujesz już przyjemności z wykonywanej pracy, Twoje dotychczasowe obowiązki Cię przytłaczają, a możliwości rozwoju są znikome, zmiana pracy może być dobrym pomysłem.

Jak zmienić pracę na lepszą?

Zmiana pracy – za i przeciw

Jak każda decyzja, zmiana pracy może mieć swoje wady i zalety. Z jednej strony jest to duża szansa – nie tylko na wyższe zarobki i większe możliwości rozwoju. To także zmiana otoczenia i ludzi wokół, które pozytywnie wpłyną na Twoje postrzeganie codzienności. Zmiany są trudne i to, co dla jednych będzie zaletą, dla innych może być przeszkodą. Tak też jest ze zmianą pracy. Dla wielu osób wyjście ze swojej strefy komfortu i nowe wyzwania zawodowe będą powodem do ciągłego stresu i nieprzespanych nocy. Jeżeli jednak lubisz uczyć się nowych rzeczy i poznawać ludzi, zmiana pracy nie powinna być dla Ciebie problemem.

Co jednak, gdy z obecną firmą byliśmy związani przez wiele lat? Wiele osób może się zastanawiać, czy zmiana pracy po 40. ma w ogóle sens. Naszym zdaniem tak! Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań i predyspozycji. Są osoby, które w pewnym momencie życia rezygnują z rozwoju zawodowego na rzecz innych priorytetów. Są jednak osoby, dla których praca jest pasją, a wiek i staż pracy świadczy jedynie o ich zaangażowaniu i ogromnym doświadczeniu. Nie da się ukryć, że zmiana po pracy po wielu latach w jednej firmie może być stresująca. Jednak nie powinno to stawać na drodze do realizacji naszych celów i marzeń.

 

Jak zmienić pracę?

Przede wszystkim dobrze rozważ wszystkie za i przeciw. Kiedy będziesz zdecydowany, by zmienić pracę, zacznij poszukiwania. Rynek pracy dynamicznie się rozwija i wiele firm poszukuje zarówno doświadczonych specjalistów, jak i ludzi, którzy chcą się uczyć wszystkiego od zera. Zastanawiasz się, czy zmiana pracy po 10 latach to dobry pomysł? Jak już wspomnieliśmy wiek i lata spędzone w obecnej firmie nie są żadną przeszkodą. Tym bardziej że, będąc w takiej sytuacji, najpewniej dysponujesz ogromną wiedzą i doświadczeniem, które doceni przyszły pracodawca.

Jak szybko znaleźć pracę?

Jeżeli chcesz zmienić pracę, znajdź firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, a następnie przygotuj swoje CV. O tym, jak to zrobić pisaliśmy w naszym poprzednim artykule. Po wysłaniu aplikacji do firmy, która wzbudziła Twoje zainteresowanie, zostaje Ci czekanie na ich odpowiedź.

 

Jak szybko znaleźć pracę idealną?

Niestety, prawdopodobnie nie jest to możliwe. Każda praca ma swoje plusy i minusy, w zależności od naszych preferencji i potrzeb. Jednak jeśli zastanawiasz, jak szybko znaleźć pracę, która spełni Twoje oczekiwania… to najbliżej ideału jest praca z nami! W Columbus Elite prowadzimy aktywną rekrutację na terenie całej Polski i szukamy osób, które chcą razem z nami budować naszą organizację.

W centrum naszego zainteresowanie są ludzie – dbamy o rozwój zawodowy i satysfakcję naszych współpracowników. Dzięki innowacyjnemu programowi szkoleń nie musisz martwić się, że Twoja kariera utknie w martwym punkcie. Wiemy też, jak ważna jest współpraca oparta na partnerstwie i indywidualnym podejściu. Dzięki temu oraz wysokim zarobkom możesz być pewny, że praca z nami spełni Twoje oczekiwania. Nie zwlekaj dłużej i dołącz do nas już dziś!

Chcesz dowiedzieć się o nas czegoś więcej lub zobaczyć, jak pracujemy na co dzień? Zapraszamy na naszego Facebooka oraz Instagrama.