Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Jak napisać CV, by zwróciło uwagę pracodawcy?

Jak napisać CV, by zwróciło uwagę pracodawcy?

Kwalifikacje, praktyczne doświadczenie i zdobyte certyfikaty są pożądane w każdej branży. Zastanawiasz się, jak napisać CV? Uzyskaj wskazówki i porady dotyczące tego, co warto w nim umieścić!

Spis treści:

CV to dokument konieczny podczas ubiegania się o pracę. Podsumowuje zdobyte wykształcenie, umiejętności i doświadczenie, co pozwala skutecznie przedstawić swoją osobę potencjalnym pracodawcom. 

Co wpisać w CV i jak długie powinno być?

O tym, co napisać o sobie w CV, decyduje kilka czynników. Pamiętaj że celem CV jest przeprowadzenie wstępnej “rozmowy” kwalifikacyjnej, a nie opowiedzenie historii Twoje umiejętności. Jeśli chcesz, aby Twoje CV odniosło sukces, postaraj się, aby było krótkie, trafne i rzeczowe. Spróbuj skupić się na najistotniejszych aspektach tak, aby dokument nie zajmował więcej niż dwie strony arkusza A4.

Zastanów się dokładnie, czy każda linijka jest absolutnie konieczna. Jeśli nie ma znaczenia, nie pomoże Ci w zdobyciu wymarzonego stanowiska. A jeśli nie pomoże Ci w znalezieniu pracy, jedyne, co robi, to odciąga uwagę od tego, co naprawdę chcesz, żeby rekruter przeczytał.

Jeśli zmagasz się z tym, co powinieneś (a czego nie powinieneś) umieścić w swoim CV, oto kilka naszych wskazówek. 

CV - Jak napisać?

Jak napisać CV?

Jest to Twój pierwszy kontakt z pracodawcą, więc Twoje CV jest szansą na wyróżnianie się z tłumu. Wyjaśnia, kim jesteś, co oferujesz i czego szukasz. Staraj się udowodnić, dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem. CV nigdy nie powinno być całkowicie schematyczne, ale koniecznie musi zawierać kilka rzeczy.

 • Dane osobowe

Jak napisać CV? To może wydawać się oczywiste, jednak wiele osób zapomina podać swoich podstawowych danych. W CV uwzględnij swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego i adres. Aby uniknąć niezręcznych momentów, upewnij się, że są one wyraźnie przedstawione na górze Twojego CV.

 • Doświadczenie zawodowe

Ta sekcja powinna zawierać wszystkie Twoje doświadczenia zawodowe. Podaj swoje stanowisko, nazwę organizacji, czas, jaki przepracowałeś na danym stanowisku i kluczowe obowiązki. 

 • Osiągnięcia

To Twoja szansa, aby pokazać, w jaki sposób Twoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe dało Ci umiejętności, które wykorzystasz na nowym stanowisku. Wypisz wszystkie swoje zdobyte umiejętności i osiągnięcia (wspierając je konkretnymi przykładami) i wyjaśnij, jak zastosujesz je w nowym miejscu pracy. 

 • Edukacja

Twoje doświadczenie edukacyjne i osiągnięcia powinny być tutaj wymienione, wraz z datami oraz rodzajem kwalifikacji – konkretne części edukacji, które umieścisz w swoim CV, będą zależeć od Twojej indywidualnej sytuacji. Na przykład, jeśli masz więcej osiągnięć edukacyjnych niż doświadczenia zawodowego, położenie nacisku na tę sekcję jest dobrym pomysłem.

 • Hobby i zainteresowania

Co wpisać w zainteresowaniach w CV? Nie zawsze musisz uwzględniać hobby i zainteresowań ale wymienienie tych odpowiednich może wesprzeć Twoją kandydaturę i pomóc wyróżnić się z tłumu. Ponadto Twoje zainteresowania mogą okazać się ciekawym tematem, podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podkreśl swoje techniczne umiejętności, umieszczając je na samej górze dokumentu. 

Podstawą tego, jak napisać CV, jest skupienie się na konkretnych informacjach. Może to wydawać się oczywiste, ale jeśli ubiegasz się o dane stanowisko, upewnij się, że Twoje umiejętności spełniają określone wymagania. Wspomnij o tym w swoim CV i opisz, w jaki sposób spełniasz potrzeby pracodawcy. Odwołaj się do sukcesów na podobnych, wcześniejszych stanowiskach oraz zdobytych kwalifikacjach. 

Jeśli posiadasz prawo jazdy, warto wspomnieć o tym w swoim CV!

Pokaż, że jesteś zaangażowany w swój zawodowy rozwój

Zastanawiasz się, co napisać o sobie w CV? Pracodawcy chcą widzieć kandydatów, którzy mają zarówno doświadczenie, jak i są zaangażowani w swoje specjalizacje oraz stały rozwój. Wiele stanowisk wymaga szkoleń, więc kandydaci, którzy potrafią wykazać się zaangażowaniem w swoją pracę, mogą wydawać się lepszą inwestycją dla firm.

Możesz opisać swoje kluczowe doświadczenia jak i to, co chcesz robić dalej. I upewnij się, że te informacje są zgodne z pracą, o którą się ubiegasz i wartością, jaką możesz dodać do firmy.

Umiejętności miękkie - dlaczego mają duże znaczenie?

Pracodawcy skupiają się również na umiejętnościach przywódczych. Umiejętności techniczne są bardzo ważne. Jednak pracodawcy coraz częściej kładą nacisk na profesjonalistów, dla których cele i kultura organizacyjna firmy są istotne.

Jeśli jesteś genialnym komunikatorem, biegłym w kierowaniu zespołami, doskonale wpływasz na Klientów lub dobrze pracujesz w środowisku wielofunkcyjnym, zademonstruj to w swoim CV. Rekruterzy dzięki temu, będą mogli łatwo poznać wszystkie Twoje cechy i dopasować do stanowiska o które się ubiegasz. 

Jakich przymiotników warto używać w swoim CV?

Ustalenie, jak napisać CV i jakich słów użyć w CV, może być trudne. Zwłaszcza, gdy próbujesz zmieścić wiele umiejętności i zawodowych doświadczeń w krótkim dokumencie. To kilka przymiotników, które mogą okazać się przydatne w tworzeniu dokumentu:

 • Dokładny,
 • Pracowity,
 • Aktywny,
 • Odpowiedzialny.

Oczywiście, kluczowe jest dostosowanie CV i cech do konkretnego stanowiska, o które się ubiegasz.

Oprócz używania właściwych słów, powinieneś również poprzeć swoje atrybuty prawdziwymi osiągnięciami. Nie tylko wyróżnisz się spośród innych kandydatów o identycznych umiejętnościach, ale także będziesz mógł skuteczniej udowodnić swoje kompetencje. Rekruterzy nie chcą tylko wiedzieć, że kierujesz się cennymi wartościami – chcą widzieć konkretne przykłady.

W końcu każdy może powiedzieć, że jest aktywny i pracowity – ale nie każdy może to udowodnić.

jak podkreslic swoje umiejetnosci w CV?

Jak napisać CV? Tego należy unikać!

 • Nierealistyczne osiągnięcia

Bądź realistą w zakresie swoich umiejętności – nikt nie jest ekspertem we wszystkim. Pamiętaj, że jeśli przesadzasz ze swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, będziesz musiał je uzasadnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Długie frazy

Ważne w kwestii tego, jak napisać CV jest także zwięzłość. Nie usypiaj czytelnika, przejdź do sedna!

CV handlowca. Użyj opisu stanowiska!

Rekruter podał Ci już listę wszystkich umiejętności, których szuka u swojego idealnego kandydata. Nie ignoruj ​​ich, bo to one decydują, co napisać o sobie w CV. Wybierz niektóre z kluczowych atrybutów, które podkreślili w ogłoszeniu i upewnij się, że zademonstrowałeś je w swojej aplikacji. 

Bez dostosowywania CV czy listu motywacyjnego do stanowiska, o którym mowa, Twoja aplikacja będzie ogólna, a zatem nie będzie miała wartości dla rekrutera. Różni pracodawcy chcą różnych rzeczy, a różne role wymagają różnych umiejętności. Nie skupiając się na tym, czego szukają, tracisz okazję do o sprzedania się jako odpowiedniego kandydata. 

Każda praca jest inna, a odpowiednie dostosowanie CV jest niezbędne, aby się wyróżnić na rynku pracy. Edytuj je zgodnie z opisem stanowiska za każdym razem, gdy składasz podanie, a będziesz mógł upewnić się, że jest ono zgodne ze specyfikacją danego stanowiska.

Szukasz pracy w dobrze prosperujące branży OZE? Dołącz do zespołu Columbus Elite!

Zapraszamy naszego facebooka!

 

 

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: