Przejdź do treści
Blog.

Dobre wybory to podstawa, czyli jak dbamy o środowisko?

W dzisiejszych czasach każda firma powinna stawiać na dobre wybory i uwzględniać w swoich działaniach ekologiczne nawyki. Recykling, zrównoważona konsumpcja i dbałość o środowisko naturalne jest zawarte w DNA naszej marki. Zobacz, jak to robimy w Columbus Elite!

Czy możliwa jest neutralność klimatyczna firmy?

Neutralność klimatyczna to działania, jakie możemy podjąć, by ograniczyć emisję dwutlenku do atmosfery. Ekologiczny styl życia i codzienne decyzje dają nam szansę  na zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Dobre wybory w kwestii ekologii wymagają od nas wysiłku i systematyczności – jednak niosą one za sobą długofalowe zmiany. 

Propagowanie ekologicznego stylu życia, także z perspektywy firmy i biznesu, jest obowiązkiem, który powinniśmy narzucić sobie jako społeczeństwo. W dobie zbliżającej się katastrofy klimatycznej każda zmiana jest potrzebna – nawet jeśli to tylko drobne, ekologiczne nawyki, które wprowadzamy każdego dnia. 

ekologiczny styl życia

Recykling to nie wszystko – jak wygląda praca Columbus Elite?

Ochrona środowiska w Europie z każdym rokiem staje się coraz bardziej znaczącym tematem. Zwiększanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie jest istotną kwestią w komunikacji wielu firm. Wśród nich jest oczywiście Columbus Elite. Od początku naszego istnienia podkreślamy znaczenie działań proekologicznych w naszej codziennej pracy. Co jeszcze robimy?

Ważnym elementem naszych codziennych działań są świadome działania marketingowe. W czasie organizacji wydarzeń, takich jak np. Targi Franczyza Expo, staramy się działać w duchu  climate-​neutral events. Wykorzystujemy materiały i dekoracje z poprzednich eventów lub szkoleń. Każda forma reklamy jest u nas eksploatowana na miarę możliwości i nic nie wyrzucamy bez potrzeby. W trakcie organizowanych eventów wykorzystujemy też ekologiczne materiały do tworzenia gadżetów reklamowych. Wierzymy, że wypracowanie dobrych nawyków i korzystanie z ekologicznych rozwiązań jest kluczem do pozytywnych zmian w środowisku naturalnym.

neutralność klimatyczna

Ekologiczne nawyki na co dzień

Dobre wybory w kwestii ekologii mają wielką siłę, jeśli są wprowadzane na większą skalę. W Columbus Elite wierzymy, że naszą siłą są ludzie, którzy podzielają wartości i sposób myślenia – także w kwestii ochrony środowiska. Dlatego też staramy się, by nasza codzienna praca, w biurze i w trasie, była wykonywana w duchu dążenia do neutralności klimatycznej. 

Przedstawiciele handlowi Columbus Elite podczas swojej pracy starają się jak najbardziej zminimalizować poruszanie się samochodem. W przypadku niewielkich odległości zamiast podjeżdżania pod drzwi Klienta świadomie wybierają spacer. Drobne, dobre wybory wprowadzamy także podczas codziennej pracy w biurze. Jako Columbus Elite dbamy o recykling śmieci, rozsądne zużycie energii elektrycznej i wody, ale także wykorzystujemy naczynia i sztućce wielokrotnego użytku podczas wydarzeń biurowych. W duchu climate-​neutral events odbyła się także firmowa wigilia, którą udekorowaliśmy ekologicznymi ozdobami z recyklingu – między innymi skonstruowaliśmy duże i przestrzenne choinki kartonowe. Użyliśmy do tego opakowań po panelach fotowoltaicznych z magazynu centralnego Columbus.

ekologiczne nawyki

Czy więc neutralność klimatyczna firmy jest możliwa? Na pewno możliwe jest dążenie do ograniczania swojego negatywnego oddziaływania na środowisko i wprowadzanie ekologicznych nawyków do codziennego funkcjonowania. Musimy pamiętać, że wszystko zaczyna się od naszych wyborów i że działając razem – możemy więcej. 

Dobre wybory z Columbus Elite!

Jako organizacja dynamicznie się rozwijamy i poszukujemy osób, które chcą razem z nami tworzyć społeczność zaangażowaną w ochronę środowiska. Jeżeli czujesz, że praca w OZE to coś dla Ciebie, a do tego jesteś ambitny i lubisz się uczyć – koniecznie dołącz do nas. Praca u lidera branży OZE da Ci możliwość rozwoju, poszerzania swoich kompetencji, wysokich zarobków i przede wszystkim – da szansę wprowadzenia realnych zmian na korzyść środowiska naturalnego. 

Praca jako handlowiec w branży OZE to doskonały sposób nie tylko na wysokie zarobki, ale też wykorzystanie swojego potencjału. W Columbus Elite wierzymy, że największą wartością organizacji są ludzie, którzy ją tworzą. Gwarantujemy wsparcie merytoryczne i szereg szkoleń. To doskonała szansa dla każdego, niezależnie od tego, jak duże ma doświadczenie zawodowe. Zgłoś się do nas i przekonaj się, że Columbus Elite to miejsce dla Ciebie!