Przejdź do treści
Blog.
pracuj u lidera branży oze

Pracuj u lidera branży OZE

Sektor odnawialnych źródeł energii dynamicznie się rozwija. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się ekoenergetyczne rozwiązania takie jak fotowoltaika czy magazyny energii. Oprócz ekologicznych aspektów, branża OZE stwarza możliwość budowania kariery zawodowej. Jak znaleźć pracę w tym przyszłościowym sektorze?

Praca w OZE – dlaczego warto?

OZE czyli odnawialne źródła energii z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jakie są tego powody? Nie trzeba się długo zastanawiać – rosnąca świadomość społeczeństwa o konieczności odejścia od konwencjonalnych źródeł ciepła a także, stale rosnące ceny prądu.  OZE oraz ekoenergetyczne rozwiązania pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii i obniżyć swoje rachunki za prąd do minimum. Rynek energii odnawialnej doświadczył w ostatnich latach bezprecedensowego wzrostu i czeka go wielka przyszłość. Nic więc dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów branży OZE

Jak znaleźć dobrą pracę w sektorze OZE?

Branża odnawialnych źródeł energii ma ogromnym potencjał wzrostu. Według raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) do 2024 r. moce w zakresie energii odnawialnej wzrosną do 50% – a wzrost ten jest napędzany głównie przez projekty związane z energią słoneczną, wiatrową i wodną. Badania wykazały, że do 2024 r. energia odnawialna ma pochłonąć około 30 procent całkowitej energii na świecie.  Najbliższe lata mogą przynieść specjalistom pracującym w tym sektorze wiele możliwości, jednak istotne jest wybranie organizacji, która ma doświadczenie oraz wysoką i rozpoznawalna pozycję na rynku. 

Doradcy Energetyczni Columbus Elite podczas szkoleń

Warto współpracować z firmą, która oprócz dobrych zarobków umożliwia podnoszenie kwalifikacji. Tak jak już wspomnieliśmy, sektor OZE rozwija się w bardzo szybkim tempie. Innowacyjność ofert i rozwiązań ekonergetycznych jest tak samo kluczowa jak umiejętności Doradców. Dzięki dobrze dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej czy innych ekorowiązań dla domów, możemy obniżyć koszty pozyskiwania energii i cieszyć się bezpieczeństwem oraz komfortem przez lata. 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej warto sprawdzić dostępne w sieci informacje na temat firmy. Nie tylko znajomość produktów może okazać się przydatna podczas rozmowy z rekrutrem. Na stanowisku Doradcy Energetycznego, ważne są przede wszystkim umiejętności miękkie. Przez całą swoją karierę musisz doskonalić swój fach, dlatego warto wykazać chęć rozwoju i poszerzania swojej wiedzy. Ale co wyróżnia najlepszych profesjonalistów? Umiejętności komunikacyjne, otwartość i pozytywne nastawienie umożliwiają ludziom osiąganie sukcesów – szczególnie w pracy Doradcy Energetycznego. 

Szukasz pracy? Przeczytaj naszego bloga z poradami jak napisać CV aby przyciągnąć uwagę! 

Praca w OZE, a praca w zespole 

Sukces w każdej branży w dużej mierze zależy od doświadczenia i umiejętności których nauczyłeś się od innych ludzi w przeszłości. Dlatego praca w zespole jest niezwykle ważna dla rozwoju kariery. Zbudowanie profesjonalnego zespołu, pełnego wartościowych osób, które darzą się zaufaniem i motywują do rozwoju to klucz do sukcesu w każdej branży. Kolejnym sposobem na rozwój jest uczestnictwo w konferencjach i wydarzeniach oraz dzielenie doświadczeń z innymi profesjonalistami. W Columbus Elite wiemy, jak ważne jest stworzenie zespołu o podobnych wartościach i celach. Dzięki temu stale się rozwijamy, możemy docierać do coraz większej liczny Klientów oraz rekrutujemy nowe osoby na stanowiska doradców, menagerów czy dyrektorów. 

Dobra praca nie dla wszystkich oznacza to samo. Zadaj sobie pytanie, jak chcesz by wyglądała Twoja kariera i na tej podstawie ją buduj!

Jednym z kluczowych elementów zarządzania karierą jest planowanie i wyznaczanie celów. Aby osiągnąć prawdziwy postęp w swojej karierze, powinieneś wyznaczyć sobie odpowiednie, znaczące i osiągalne cele. Dzięki temu możesz skupić się na ambicjach zawodowych i pracować w miejscu, które pozwala Ci na osiąganie swoich marzeń. W sektorze energetycznym istnieją setki wymagających stanowisk, więc upewnij się, że Twoje cele są jasne, szczegółowe i mierzalne. Na przykład, jeśli chcesz być Doradcą Energetycznym, możesz rozwijać kompetencje które dotyczą kluczowych umiejętności miękkich. Praca na tym stanowisku jest bardzo wymagająca, musisz liczyć się z trudnościami i koniecznością stałego pozyskiwania bazy Klientów. Jeśli chcesz budować własny zespół handlowców, musisz umieć zarządzać ludźmi, wspierać ich i słuchać. Jako lider powinieneś motywować zespół i umiejętnie przekazywać doświadczenie które zdobyłeś, a które może pomóc innym w osiągnięciu celów. Kiedy mamy sprecyzowane cele i wiemy co chcemy osiągnąć, znacznie łatwiej jest utrzymać motywację i osiągnąć wyższy poziom.

Praca u lidera branży

Stworzenie wspierającego i dobrze prosperującego miejsca pracy zawsze było naszym priorytetem. Ważnym elementem osiągnięcia tego celu jest budowanie organizacji, gdzie każdy może budować swoją karierę w bezpiecznej i motywującej atmosferze. 

dlaczego warto pracować u lidera branży?

Sektor OZE pozostaje ważną i istotną branżą w XXI wieku i stanowi doskonały wybór kariery. W Columbus Elite od lat odnosimy sukcesy jako lider branży odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy największą siecią sprzedażową tej branży w Polsce. Stale prowadzimy rekrutacje na terenie całej Polski. stanowiska. Jesteśmy również specjalistami w   sektorach handlowym  i  technologicznym. Zapewniamy wysokiej jakości  szkolenia, a nasi szkoleniowcy są zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami na rynku. Interesujesz się pracą w branży OZE? Nie wiesz czy praca Doradcy Energetycznego jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o Columbus Elite i o tym, jak możemy pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery.

Dołącz do nas na Facebooku!