Przejdź do treści
Blog.
odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii #ekotransformacja

Coraz większa liczba społeczeństwa zdaje sobie sprawę co czeka naszą planetę, jeśli nie przystąpimy do radykalnych zmian w celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Wzrost średniej temperatury, degradacja gleby, pustynnienie, zakwaszenie oceanów, utrata różnorodności biologicznej… Czy odejście od konwencjonalnych źródeł energii i korzyści jest koniecznością? Czy odnawialne źródła energii są w stanie zaspokoić nasze zapotrzebowanie na energię?

Przez ekstremalne zjawiska pogodowe w ciągu 40 lat znikną z naszych lasów dziesiątki grzybów, roślin i zwierząt. Zaniknie 75% drzew. Pod koniec stulecia, poziom Bałtyku wzrośnie o 2 metry, a tylko niektóre ryby będą w stanie przetrwać. 

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne

Przyszłość maluje nam się w czarnych barwach – ale nie zapominajmy, że to my jesteśmy za nią odpowiedzialni. W latach 1990-2016 emisja gazów cieplarnianych w UE została obniżona o 23%, to pozytywna wiadomość. Jednak musimy działać szybciej. Nasze codzienne wybory mają realny wpływ na środowisko! 

Zainteresowanie OZE rośnie z roku na rok, powodem tego jest rosnąca świadomość społeczeństwa oraz rosnące ceny energii. 

Fotowoltaika w Polsce to segment z którego możemy być dumni ponieważ dzisiaj pod kątem przyrostu nowych mocy jesteśmy numer 4 w Europie. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie transformacja społeczna która od kilku lat ma miejsce w naszym kraju – powiedział prezes Columbus Elite Paweł Bednarek.

Columbus Elite na drodze do ekotransformacji

Według WWF, aż 70% zapotrzebowania na energię w Polsce może być zaspokajane poprzez odnawialne źródła energii.

Od samego początku naszym zadaniem jest troska o środowisko. Jesteśmy organizacją skupiającą swoje działania na propagowaniu zielonej energii i dostarczaniu ekoenergetycznych rozwiązań do klientów na terenie całej Polski. Oferujemy kompleksową usługę i najnowocześniejszą technologię. Dzięki temu nasi Klienci mogą uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu. 

W maju tego roku podpisaliśmy Kartę Zielonej Transformacji zobowiązując się do podjęcia wszystkich możliwych działań w celu ochrony środowiska. Columbus Elite jest stworzył pierwszą Zieloną Franczyzę, nadając tempa energetycznym zmianom w Polsce.  Zostaliśmy także nagrodzeni w konkursie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Te nagrody i wyróżnienia cieszą nas, ponieważ udowadniają że droga którą obraliśmy jest prawidłowa. Każdego dnia nasi współpracownicy, partnerzy propagują odnawialne źródła energii. Doradcy Energetyczni Columbus Elite to nie tylko przedstawiciele handlowi – to Eksperci OZE!

Wybierz odnawialne źródła energii

Nasze codzienne wybory wpływają na stan degradacji środowiska. Poprzez drobne zmiany w codziennych nawykach możemy pomóc naszej planecie. Segregacja śmieci, korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, oszczędzanie wody i nie marnowanie posiłków to tylko część z nich. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne skontaktuj się z nami! Nasi Doradcy przedstawią ci najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Dołącz do ekotransformacji i zmieniaj świat razem z nami!

Zapraszamy na naszego facebooka.

Chcesz poznać opinię na temat Columbus Elite? Zajrzyj na nasz kanał na Youtube!