Przejdź do treści
Blog.
Columbus Elite ekorewolucja

Columbus Elite – ekorewolucja

Ponad dwa lata temu Columbus Elite, jako część Grupy Kapitałowej Columbus, zaczęliśmy budować największą sieć sprzedażową odnawialnych źródeł energii w Polsce. Chcąc zwiększyć tempo rozpowszechniania się ekoenergetycznych rozwiązań dla wprowadziliśmy na rynek pierwszą Zieloną Franczyzę w Polsce. Dzięki niej rozbudowujemy stabilną sieć partnerów biznesowych opartych na wysokich standardach, funkcjonujących w całej Grupie. W artykule Wprost możemy przeczytać  o strategii i przyszłości Columbus Elite.

Unikalny system sprzedażowy i budowania relacji z klientem, pozwolił nam pozyskać 15 tysięcy zadowolonych klientów. Dynamiczny wzrost z 2020 roku utrzymuje się również w roku 2021, o czym świadczą wyniki za pierwszy kwartał. Łączna moc mikroinstalacji zamontowanych dzięki Columbus Elite to 67 MW. Ilość klientów co za tym idzie moc zamontowanych instalacji wciąż rosną, dokładne dane zostaną przedstawione w kolejnym raporcie kwartalnym. 

Wszystkie działania Columbus Elite skoncentrowane są na jak największym wkładzie do przyjętej przez Unię Europejską strategii Zielonego Ładu. Chcemy by wyznaczony rok 2050 realnie stał się datą ogłoszenia neutralności klimatycznej dla całej Europy. 

Zielona Franczyza

Zielona Franczyza to jedno z narzędzi, które przyczyni się do przyspieszenia ekorewolucji. To również idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jak mówi Prezes Columbus Elite, Paweł Bednarek: 

Zielona Franczyza to efektywne rozwiązanie dedykowane zarówno mniejszym, jak i większym przedsiębiorcom, którzy chcą wejść na rynek OZE z pełnym zapleczem technologicznym i logistycznym, jak i gwarantujemy w naszej Grupie Kapitałowej. Oferta przystosowana jest do wciąż niestabilnej sytuacji gospodarczej, dając możliwości zrównoważonego rozwoju przedsiębiorcom. Współpraca z tak silną marką, jaką jest Columbus Elite, daje szansę na rozbudowę własnego biznesu przez co najmniej kolejne kilkanaście lat. Dzięki współpracy w formacie franczyzy partnerzy biznesowi Columbus Elite mogą oferować Klientom innowacyjną technologię paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz już w najbliższych miesiącach magazynów energii i ładowarek do samochodów elektrycznych. 

Columbus Elite – rozwój

Columbus Elite pomimo ciężkiego roku dla gospodarki zwiększył swoją strukturę kilkukrotnie oraz potrafił przekształcić swoje procesy, tak by utrzymywały one poziom oferowanych do tej pory usług. Wiceprezes Columbus Elite, Rafał Kołłątaj powiedział: 

Jesteśmy doskonale przygotowani nie tylko na zmiany gospodarcze i rynkowe, ale także legislacyjne.  Z naszymi projektami biznesowymi w każdym obszarze lokujemy się krok przed rynkiem. Oferujemy takie kompleksowe usługi jak „Prąd jak Powietrze” oraz „Bilansowanie 1:1”, pozwalające Klientom Grupy nie tylko na sprzedaż wyprodukowanej energii, ale również przesyłanie jej w dowolne miejsce na terenie całej Polski ze 100-proc. gwarancją zielonej energii. Tylko u nas Klient naprawdę może liczyć na montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 dni od dopełnienia formalności, ponieważ stany magazynowe są realne i regularnie uzupełniane, a na wspólny sukces pracuje wielu zaangażowanych specjalistów. Jako jedyna firma na rynku oferujemy Klientom 15-letnią Gwarancję Totalną. Siłą Columbus Elite są również ciągłe szkolenia, których średnio w miesiącu realizujemy ponad 70 w różnych miejscach w Polsce oraz powtarzalny, dający wysoką skuteczność system pracy, który wspólnie z Pawłem wypracowaliśmy przez lata doświadczeń w budowaniu zwycięskich zespołów sprzedażowych. Stawiamy na dobrą atmosferę w zespole oraz docenianie doradców. Dzięki czemu, rośniemy dziś szybciej niż rynek 

Columbus Elite vs Ślad węglowy

Od samego początku misją Columbus Elite była troska o naturę. Dlatego, jako jedna z kilku Spółek podpisaliśmy Kartę Zielonej transformacji, która obliguje do jawnej strategii na rzecz ochrony środowiska oraz dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. 

Jak komentuje Paweł Bednarek: 

Czas na dywagacje się skończył, człowiek i natura potrzebuje naszych działań już teraz.  Dlatego robimy, co w naszej mocy, by odnawialne źródła energii stały się naturalnym wyborem dla ludzi posiadających domy, firmy i gospodarstwa rolne. Do tej pory obniżyliśmy o 94 proc. rachunki za prąd naszych Klientów, których mamy już ponad 15 tys. od początku istnienia spółki. Ograniczyliśmy ślad węglowy polskich rodzin o 18563,78 ton, co w samym roku 2020 odpowiadało posadzeniu ponad 3 milionów drzew.

Przyszłość Columbus Elite

Dla Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja sprawa jest jasna:

Naszą ambicją jest zbudowanie jeszcze większej sieci  sprzedaży odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz otwarcie oddziałów za granicą. Planujemy stać się wymarzonym miejscem pracy dla młodych kadr w naszym kraju. Wypracowaliśmy skuteczne metody działania, które pozwalają rozwinąć swoje kompetencje w zakresie sprzedaży, negocjacji, umiejętności miękkich i budowania zespołów sprzedażowych. Nie stawiamy szklanych sufitów, każdy ma u nas szansę na awans. U nas liczy się przede wszystkim rozwój poszczególnych doradców tworzących naszą organizację. Rzadkością w wielu firmach jest to, że zatrudnia się osoby bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Dla nas największą wartością są ludzie, dlatego poświęcamy im maksimum czasu, by mogli nabrać wiatr w żagle, poczuć się pewnie i zdobyć kompetencje potrzebne na zajmowanym stanowisku. Dla wszystkich znajdzie się miejsce w Columbus Elite i sieci partnerskiej Zielonej Franczyzy.