Przejdź do treści
Blog.

C jak CV – praca jako przedstawiciel handlowy?

Znasz to uczucie, gdy wysyłasz CV, a telefony milczą? Nic przyjemnego! Być może to Twoje Curriculum Vitae skutecznie odstrasza rekruterów.  Jak wygląda CV na przedstawiciela handlowego? Przeczytaj co powinno się znaleźć w CV, by przykuć uwagę osoby z działu HR i tym samym być zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

CV dla handlowca – jak powinno wyglądać?

CV przedstawiciela handlowego tak naprawdę nie wyróżnia się niczym specjalnym. Starając się o pracę w każdej branży istotne jest by jak najlepiej ukazywało Twoje umiejętności. Oprócz tego musi zawierać najważniesze informacje. Jakie? Podpowiadamy. 

Dane kontaktowe

Może Cię to zdziwi, ale jest wiele osób, które podają błędne dane kontaktowe. Jest to najkrótsza droga do tego, by zamknąć przed sobą wszystkie drzwi z napisem “lepsza praca”. Jednak mamy nadzieję, że jako Kandydat na Przedstawiciela Handlowego Columbus Elite doskonale zdajesz sobie z tego, że milczący telefon oznacza: jego rozładowanie, zepsucie lub źle podany numer. 

Umiejętności w CV przedstawiciela handlowego

Rekruter ma kilka minut na zapoznanie się z CV i ocenę Kandydata. Nie trać tego czasu na opowieści o tym, że w wolnych chwilach lubisz dziergać sweterki lub jesteś fanem roślin i zachwyca Cię piękno monster. Pamiętaj, że CV jest dokumentem, dzięki któremu jesteś w stanie wykreować swój obraz w oczach rekrutera. Dlatego wspomnij w dokumencie o umiejętnościach, które będziesz mógł wykorzystać w pracy. Może lubisz nawiązywać nowe znajomości, szybko się uczysz, albo skończyłeś kurs negocjacji? Pisz o takich cechach, bo to one są mile widziane u Przedstawicieli Handlowych. Praca jako przedstawiciel kosmetyczny, w branży motoryzacyjnej czy każdej innej – najważniejsze jest to, czy potrafisz pokazać swoje umiejętności i sprzedać własną osobowość. 

Przedstawiciel handlowy zdobywa doświadczenie podczas pracy

Tutaj podobnie ma się sytuacja jak przy opisywanych wyżej umiejętnościach. Postaraj się napisać najbardziej konkretnie jak to możliwe. Podaj nazwę firmy, stanowisko i krótko napisz czym dokładnie się zajmowałeś. Tyle wystarczy, by Rekruter miał ogólną wiedzę na temat Twojego doświadczenia. 

CV przedstawiciel handlowy bez doświadczenia

Jeśli dopiero jesteś na początku swojej kariery i nie masz doświadczenia zawodowego lub jeszcze nie pracowałeś jako przedstawiciel handlowy – nic straconego. W Columbus Elite prowadzimy regularne szkolenia, więc im bardziej będziesz poznawał branżę oze, tym pewniej będziesz się czuł podczas spotkań z Klientami.

Dołącz do naszej grupy sprzedażowej. Poszukujemy Doradców Energetycznych na terenie całego kraju. Po pierwszym miesiącu pracy Twoje wynagrodzenie może wynieść nawet 5000zł. Praca jako przedstawiciel handlowy to doskonała propozycja dla osób ambitnych, zdeterminowanych i chcących rozwijać swoją karierę! Wyślij CV.

Zapraszamy na nasz profil facebook’owy!