Przejdź do treści
Blog.

Praca przedstawiciela handlowego a sprzedaż online

Wydawać by się mogło, że sprzedaż przez internet jest dziecinnie łatwa, a ruch w wirtualnym sklepie sam się nakręca. Nic bardziej mylnego. Tylko nielicznym właścicielom sklepów udaje się wyprowadzić swój biznes online na prostą. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tego typu działalnością, przemyśl czy warto jest podejmować ryzykowne decyzje. A praca jako przedstawiciel handlowy jest pewna i przynosi wiele zysków.

Sklep internetowy jest drogi w utrzymaniu

Czy wiesz ile pracy należy włożyć w to, by Klienci chcieli regularnie odwiedzać Twoją stronę? Sam produkt w tym wypadku nie wystarczy, potrzebny jest duży wkład finansowy, który pozwoli Ci rozwinąć skrzydła. Oczywiście, to że wydasz środki, wcale nie oznacza że ten projekt przyniesie pozytywne efekty.

Zastanawiałeś się, gdzie będziesz składował produkty, które chcesz sprzedawać? Aby to zrobić będziesz potrzebował magazyny, a jego wynajem, przynajmniej na początku działania sklepu, będzie pochłaniał większość Twoich zarobków. 

Praca przedstawiciela handlowego to kontakt z Klientami

Klienci chętniej robią zakupy w firmach, które są wiarygodne i kompetentne. Tylko bezpośrednia rozmowa jest okazją dla przedsiębiorstwa na zdobycie zaufania i zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Przedstawiciele handlowi zajmujący się sprzedażą bezpośrednią mają większe pole manewru, ponieważ mogą zbierać na bieżąco opinie Klientów i wsłuchać się w ich potrzeby. Bezpośrednie spotkanie zdecydowanie skraca czas zawierania umów, ponieważ eliminuje długie rozmowy za pomocą skrzynki pocztowej.

Przedstawiciel handlowy i jego praca

Jako Przedstawiciel Handlowy Columbus Elite podczas spotkania biznesowego z Klientem, będziesz mógł opowiedzieć o wszystkich aspektach potrzebnych do zainstalowania paneli fotowoltaicznych. Dzięki Twojej szybkiej reakcji Klient nie będzie pozostawiony sam sobie, przez co liczba Twoich pomyślnie zakończonych transakcji będzie wzrastać. Dodatkowo, już w pierwszym okresie pracy, Twoje wynagrodzenie będzie zdecydowanie lepsze niż to, które możesz otrzymać prowadząc sklep internetowy. 

Szkolenia, wiedza, doskonały produkt i popyt na niego sprawiają, że bycie Doradcą Energetycznym Columbus Elite jest pracą bardzo opłacalną zarówno pod względem ekonomicznym jak i rozwojowym.

Wyślij do nas CV, nie trać czasu na niepewne projekty.

Widziałeś już nasz profil na Facebook’u?