Przejdź do treści
Blog.

Rozmowa kwalifikacyjna i zadanie dla kandydata

Rozmowa kwalifikacyjna rządzi się swoimi prawami, a każda firma posiada swoje unikalne metody na jej przeprowadzenie. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o osobie, która za moment możliwe, że będzie częścią zespołu, praktykuje się przeprowadzanie scenek sprzedażowych. Na czym polegają i jak się do nich przygotować? O tym przeczytacie w artykule.

Scenka sprzedażowa? Co to takiego?

Inaczej rzecz ujmując jest to symulacja rozmowy z klientem, czyli swego rodzaju trening sprzedażowy. Im więcej będziesz testował różne warianty rozmowy, tym pewniej będziesz się czuł podczas rzeczywistego prezentowania oferty potencjalnemu klientowi. Jest to dobre narzędzie do tego, by wyćwiczyć w sobie umiejętność negocjacji, reagowania na zmienność sytuacji oraz dostosowania sposobu komunikacji do rozmówcy. Wypracowanie kilku scenariuszy rozmowy, to przepis na sukces każdego doświadczonego Doradcy Energetycznego. Dzięki temu, sprzedaż produktów ekoenergetycznych w Columbus Elite jest imponująca. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, gdy na rozmowie kwalifikacyjnej zostaniesz poproszony o sprzedanie długopisu lub zaprezentowanie oferty sklepu.

Zastanawiasz się ile zarabiają przedstawiciele handlowi? Przeczytaj tutaj!

Jak poradzić sobie podczas scenki sprzedażowej?

Rozmowa kwalifikacyjna już sama w sobie może być stresująca, a tu jeszcze rekruter prosi o odegranie scenki. Spokojnie, jeśli jesteś kreatywny i masz mocne argumenty, taka scenka nie sprawi Ci żadnych problemów.

Jak sprzedać długopis na rozmowie o prace? Pamiętaj, że celem takiego zadania rekrutacyjnego jest sprawdzenie czy będziesz dobrym sprzedawcą. Wczuj się w rolę, wykorzystaj swoje doświadczenie i intuicję – tyle na początek. Zostałeś poproszony o zaprezentowanie klientowi (rekruterowi) paneli fotowoltaicznych? Lepiej nie mogłeś trafić, znajdź takie cechy produktu, które odpowiadają bezpośrednio na zapotrzebowanie Klienta. Do każdego rozmówcy powinieneś podchodzić indywidualnie, oceń czy osoba zainteresowana panelami potrzebuje ich, bo: chce zmniejszyć rachunki, chce zrobić coś dobrego dla środowiska, a może słyszała o dofinansowaniu Mój Prąd i chce z niego skorzystać? Jeśli nawet błędnie ocenisz swojego rozmówcę, w tym wypadku rekrutera – to nic. Zyskasz w jego oczach, ponieważ uzyska od Ciebie informację, że nie jest dla Ciebie zupełnie obca branża odnawialnych źródeł energii. 

Wyślij CV

Każda rozmowa kwalifikacyjna w Columbus Elite jest prowadzona w sposób profesjonalny, a nasi rekruterzy są bardzo sympatyczni. Nie obawiaj się scenek sprzedażowych, potraktuj je jako wyzwanie, które przybliży Cię do otrzymania pracy. Dołącz do nas już dziś. 

Podanie o pracę a list motywacyjny – zastanawiasz się jak napisać? Jak napisać podanie o pracę bez podania stanowiska? Odwiedź naszego bloga!

Odwiedź nasz profil na Facebook’u!