Przejdź do treści
Blog.

Panele fotowoltaiczne – czemu warto zainstalować?

Fotowoltaika to temat, który coraz częściej gości w polskich domach, zastanawiamy się czy warto, czy nie za drogo, czy bezpiecznie. Są to naturalne wątpliwości pojawiające się przed podjęciem decyzji, która skutkować będzie na przyszłość i wymaga sporej inwestycji. Mamy odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania.
W Columbus Elite dbamy o to, aby każdy z naszych Klientów miał pewność, że inwestycja w fotowoltaikę, to najlepsza decyzja, która poparta jest konkretnymi argumentami. Kilka niepodważalnych faktów poniżej – przeczytajcie i sprawdźcie czy naprawdę się opłaca!

Oszczędność z fotowoltaiką Columbus Elite

Wytwarzanie prądu z instalacji fotowoltaicznej skutkuje zmniejszeniem rachunków za energię z sieci, dlatego, że urządzenia domowe najpierw pobierają prąd wyprodukowany z mikroelektrowni fotowoltaicznej.
Instalacja fotowoltaiczna wymaga oczywiście inwestycji. Kwota ta początkowo wydaje się być wysoka, ale stopniowo będzie się ona zwracać obniżając rachunki za energię. Czy fotowoltaika się opłaca? Tak, opłacalność ta rośnie z roku na rok, a nie zapominajmy, że podwyżki opłat za energię elektryczną to norma. Instalacja o mocy 1 kWp skierowana w odpowiednią stronę oraz pod odpowiednim kątem, może wyprodukować nawet 1100 kWh energii rocznie. Przyjmujemy, iż statystyczna polska rodzina rocznie pobiera do 5000 kWh energii. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 kWp jest wstanie wyprodukować nawet do 76% rocznego zapotrzebowania (3,8 MWh) energii elektrycznej w zależności od mocy falownika. Przekształca on prąd stały na prąd zmienny.

Bezobsługowe działanie

Jedna z najważniejszych zalet instalacji fotowoltaicznej to jej bezobsługowość. Po zamontowaniu paneli nie jest wymagana ingerencja ze strony gospodarza. Cały proces produkcji energii i jej przesył jest zautomatyzowany a sama eksploatacja instalacji jest praktycznie bezkosztowa. Jedyny wydatek to okresowe mycie modułów fotowoltaicznych przeprowadzane średnio raz w roku tuż po zimie. Moduły fotowoltaiczne od Columbus Elite mają wysoką trwałością, czego potwierdzeniem jest gwarancja totalna, o której poniżej.

Gwarancja totalna

Jesteśmy pewni oferowanej przez nas technologii, dlatego przedłużamy standardowe gwarancje producenta aż do 15 lat! Gwarancja Totalna obejmuje wszystkie komponenty instalacji, a także montaż i serwis. Dzięki temu Klient zyskuje komfort użytkowania instalacji przez długie lata, bez narażania się na nieprzewidziane koszty naprawy.

Ekologia

Założenie instalacji fotowoltaicznej to nie tylko oszczędność. Korzystając z rozwiązań OZE dbamy również o środowisko naturalne. Panele fotowoltaiczne w trakcie procesu produkcji energii elektrycznej wykorzystującego promieniowanie słoneczne nie emituje szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji. Produkcja energii elektrycznej przy użyciu fotowoltaiki odbywa się w sposób bezemisyjny. Dodatkowo nie generowany jest hałas oraz nie zużywane są zasoby wody pitnej do produkcji energii. W mechanizmie instalacji fotowoltaicznej dźwięki wydaje jedynie odpowiadający za przetwarzanie prądu stałego na przemienny inwerter w skali ludzkiego szeptu.

Rosnące ceny energii

Fotowoltaika to także niezależność od ciągłych podwyżek cen energii oraz kosztów dystrybucji. Wraz z kolejnymi wzrostami cen energii elektrycznej, skraca się czas zwrotu z inwestycji w mikroelektrownie fotowoltaiczną. Jak doskonale wiemy podwyższy w polskich warunkach występują średnio raz do roku. Analiza cen energii z ostatnich lat wskazują ciągły wzrost cen energii elektrycznej. Nawet oferty z gwarancją ceny nie zagwarantują, że nie wzrosną ceny dystrybucyjne, a one również naliczane są na podstawie zużycia. Panele fotowoltaiczne produkują prąd na potrzeby właściciela co uniezależnia go od dostawcy energii. Do zasilenia urządzeń domowych w pierwszej kolejności wykorzystywana jest energia produkowana przez moduły fotowoltaiczne. Nadwyżki energii mogą być na przykład przeznaczone na podgrzewanie wody.

Polubiłeś już nasz profil na Facebook’u?