Przejdź do treści
Blog.

Ekologia na Instagramie rośnie w siłę!

Starasz się żyć w zgodzie z #naturą i chciałabyś podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi, a przy okazji czerpać od nich inspiracje? Jest na to skuteczny sposób! Dołącz do ekofanów na Instagramie! Ekologia łączy wiele osób, przekonaj się o tym!

Gdy już opanowałaś sztukę segregacji śmieci i bez mrugnięcia okiem potrafisz wskazać właściwy pojemnik dla zużytych ręczników papierowych, to znak że jesteś ekobohaterem! Domyślamy się zatem, że pozostałe formy dbania o środowisko również nie są dla Ciebie obce i przychodzą Ci z łatwością. Czas zrobić kolejny krok, który będzie ukłonem w stronę natury. Możesz dzielić się z innymi ludźmi swoimi sposobami na #ekożycie. Mile widziane jest dodawanie zdjęć, które wzmocnią Twój przekaz.

3 zasady #ekoinstagramera

Dzięki Instagramowi jesteś w stanie dotrzeć do ludzi, którzy interesują się ekologią tak samo jak Ty. Przed założeniem konta poszukaj profili, które będą dla Ciebie inspiracją w wybieraniu tematów do poruszenia na Twoim kanale. Ale wcześniej, zapoznaj się z naszymi radami, dzięki którym prowadzenie konta na Instagramie będzie zdecydowanie łatwiejsze.

  1. Bądź wiarygodny  – pod każdym Twoim wpisem będzie mnóstwo pozytywnych reakcji, jeśli Twoi fani będą mieć poczucie, że to co robisz jest na serio. Jeśli w internecie jesteś wykreowanym ekspertem, a w domowym zaciszu otaczasz się samym plastikowymi opakowaniami, prędzej czy później fałsz zostanie odkryty.
  2. Baw się! – przygotowanie ciekawych materiałów wymaga kreatywności i cierpliwości. Spróbuj czasem spojrzeć z innej perspektywy, sprawdzać, różne sposoby tworzenia opisów. Może u Ciebie zdadzą egzamin bardzo długie, pełne kwiecistych opisów historie albo raczej tekst ujęty w żołnierskich słowach. Przekonaj się.
  3. Miej dystans do siebie – nie udawaj, że zjadłeś wszystkie rozumy świata. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że uczymy się przez całe życie. Jeśli czegoś nie jesteś pewny, dokształć się, zapytaj o poradę swoich fanów, jest to dobry sposób na interakcję z nimi.

Instagram rządzi się swoimi prawami. Autor przekazuje swoje myśli na zdjęciach, wpierając się opisem, emotikonkami i hashtagami, które są cechą charakterystyczną na insta. Oczywiście im ładniejsze zdjęcie, tym większa rzesza fanów. Tak naprawdę, ile ludzi, tyle pomysłów na publikacje. Niektórzy z góry zakładają, że ich kanał będzie miał charakter rozrywkowy, inni że treści będą wyłącznie edukacyjne, a jeszcze inni chcą połączyć ten temat z branżą beauty. Każdy ma prawo do tworzenia według własnego stylu i gustu, im większa różnorodność, tym lepiej.


#zerowastes #ekologia #instagrardenlovers #oze

Momenty zatrzymane na zdjęciu, które pokazują sposób życia w zgodzie z naturą są niezwykle lubiane wśród społeczności instagramowej. Szczególnie popularne jest wrzucenie fotek z wycieczek rowerowych, butelkami wielokrotnego użytku lub z procesu przygotowywania sałatki owocowej w duchu #zerowaste. Nie mniej popularne jest rekomendowanie i wyrażanie opinii na temat naturalnych kosmetyków. Można też znaleźć wpisy dotyczące odnawialnych źródeł energii. Widać, że ekologia i tematy z nią związane są bardzo popularne!

#zielonomi #środowisko #wlesie #wzgodzieznaturą

Pod tymi hashtagami kryją się treści przedstawiające roślinność lub zdrowy tryb życia. Bardzo często mają pozytywny wpływ na widza, ponieważ zielony kolor uspokaja i wycisza. Jeśli jesteś fanem długich spacerów po lesie, albo masz na parapecie mnóstwo roślin, wpisz w insta wyszukiwarkę powyższe hashtagi, a na pewno niejedno zdjęcie przyciągnie Twoją uwagę.

Każda próba podjęcia tematu dbania o środowiska jest przydatna. Może akurat rola Influencera jest dla Ciebie? Jeśli masz ciekawe obserwacje związane z ekologią, podziel się wiedzą i stań się inspiracją dla innych osób. Korzystanie z nowych technologii jest cechą XXI wieku, więc obecność w mediach społecznościowych jako narzędzia do szerzenia wiedzy o środowisku, jest bardzo w porządku.

W wolnej chwili polecamy odwiedzić nasz Instagram 🙂

Ekologia jest nam bardzo bliska, dlatego często o niej wspominamy na naszym Instagramie. Obserwuj:@wearecolumbuselite