Przejdź do treści
Blog.
drugie życie produktów

Nadaj drugie życie produktom, to łatwe!

Chęć posiadania coraz więcej i więcej zawładnęła społeczeństwem. Kupujemy na potęgę, bezrefleksyjnie przeznaczając pieniądze na coś czego w zasadzie nie potrzebujemy. Jeśli przeznaczymy kilka chwil na przejrzenie zawartości szaf i półek w swoim domu, okaże się, że mamy kilka przydatnych przedmiotów, którym z powodzeniem można nadać drugie życie.

Nie kupuj! Bądź kreatywny!

Każda nowa rzecz cieszy. A wyobrażacie sobie radość po własnoręcznej ozdobie do pokoju czy na szafkę nocną? Z dostępnych przyborów w zasięgu ręki, przy odrobinie cierpliwości, można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki! I tu z pomocą przychodzi hand made, co to znaczy? To nic innego, jak samodzielne przygotowanie użytecznych przedmiotów. Jest to dobry sposób na ograniczenie ilości gromadzonych przedmiotów w gospodarstwie domowym. Przewagą hand made jest niewątpliwie to, że każdy wykonany przedmiot jest unikatowy. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, każdy następny przedmiot zależy od posiadanych produktów.

drugie życie produktów

Recykling w Twoim domu

Jesteś fanem gotowania? Twoje szafki w kuchni są pełne rozmaitych przypraw, które beztrosko są porozrzucane po półkach? Czas znaleźć na to sposób. Wystarczy zajrzeć do szafki ze słoiczkami i nakrętkami. Znajdź kilka małych słoików, np po musztardzie. Rozmiarowo będa idealnie spełniać swoją funkcję. Możesz ozdobić je zgodnie z upodobaniami, w taki sposób, aby pasowały do aranżacji Twojej kuchni. Do tego celu możesz wykorzystać farbę, która została Ci po malowaniu kuchni. Nie zapomnij podpisać każdego słoiczka, aby nie pomylić soli z pieprzem. W tej sytuacji sprawdzi się zwykły marker, którym odręcznie możesz napisać nazwę przyprawy. Dla podniesienia standardu pojemniczka, możesz wieczko słoiczka nakłuć, aby dozowanie było łatwiejsze.

Dzięki temu, będziesz mógł kupować większe opakowania przypraw co w rachunku ogólnym przełoży się pozytywnie na zasobność Twojego portfela, ponieważ duże opakowania są bardziej ekonomiczne.

Okres świąteczny, zwłaszcza Bożonarodzeniowy, to prawdziwe szaleństwo zakupowe. By powstrzymać ten wszechogarniający konsumpcjonizm, przygotuj samodzielnie ozdoby choinkowe. Najlepsze (to ważne słowo) ozdoby to takie, które będziemy mogli zjeść, czyli piękna choinka to smaczna choinka. Przy niewielkim wysiłku możesz stworzyć smaczne pierniczki, które stwarzają klimat świąteczny pięknym zapachem.

Jest to skuteczny sposób, by nauczyć dzieci dbania o środowisko, a przy tym mieć dużą frajdę. Czas wspólnie spędzany można efektywnie wykorzystać i stworzyć domowe dzieła sztuki. Plastik nie jest ekologiczny, dlatego warto minimalizować jego ilość przygotowując dekoracje świąteczne samodzielnie.

Drugie życie produktów na szeroką skalę

Jeśli czujesz, że samodzielne przygotowanie dekoracji czy ciasteczek to zupełnie nie Twoja bajka, mamy propozycję, dzięki której będziesz mógł funkcjonować w zgodzie z naturą, nie zanieczyszczając jej.

Mamy tu na myśli recykling, czyli ponowne wykorzystanie odpadów, które są przerabiane przez wielkie zakłady specjalizujące się w tym obszarze. Recyklingowi podlega prawie wszystko, tj. papier, szkło, plastik, metal. Aby sprawnie mógł odbywać się ten proces właśnie dlatego segregujemy śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. Takimi prostymi czynnościami, możemy samodzielnie dbać o planetę. Z makulatury pozyskujemy, np. ekologiczny papier do drukarek. Jest to dobry sposób, by zminimalizować wycinkę drzew. Idealnym materiałem do wielokrotnego recyklingu jest szło. Mianowicie, można je przetapiać wielokrotnie, po czym tworzyć na nowo butelki, wazony lub szklanki. Warto wprowadzić do swojego gospodarstwa domowego segregację śmieci, ponieważ mentalna zmiana w społeczeństwie jest potrzebna, do tego, aby środowisko naturalne pozostało w jak najlepszej formie dla przyszłych pokoleń.

drugie życie produktów

Bez względu na to, którą formę nadawania produktom drugiego życia wybierzesz, jedno jest pewne – starania i wypracowane nawyki, nie pójdą na marne. Skoro wszyscy korzystamy z uroków planety, to wszyscy powinniśmy z takim samym wysiłkiem o nią dbać.