Przejdź do treści
Blog.

Fotowoltaika – przeczytaj opinie użytkowników

Ile ludzi tyle opinii. Jednak w przypadku fotowoltaiki zdania są jednogłośne – to się opłaca! Zalety, które są wymieniane przez właścicieli instalacji to głównie ekonomika inwestycji, niskie rachunki za prąd, a także niezależność od podwyżek cen energii. Co jeszcze doceniają osoby produkujące własny prąd ze słońca? Odkryj korzyści, które niesie ze są fotowoltaika.

Fotowoltaika a Ekologia

Panele fotowoltaiczne wykorzystują odnawialne źródło energii, dzięki czemu nie emitują do środowiska szkodliwych zanieczyszczeń. Polacy są coraz bardziej świadomi jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Wiedzą, że inwestycje w OZE czyli zieloną, ekologiczną energię to dobry wybór by walczyć z konwencjonalną energetyką. W 2019 roku Polska znalazła się na 5. miejscu krajów Unii Europejskiej, z największymi mocami PV podłączonymi do sieci. W 2019 roku w Polsce przyłączono do sieci około 104 000 mikroinstalacji PV

Ekonomia

Fotowoltaika opinie jeśli chodzi o oszczędności ma bardzo dobre. Niezależność energetyczna i o kilkadziesiąt procent niższe rachunki za prąd to najczęściej powtarzane słowa jeśli chodzi o panele słoneczne. Dobrze dobrana moc instalacji potrafi obniżyć faktury jedynie do opłat stałych wynoszących kilka-kilkanaście złotych w zależności od sprzedawcy prądu. 

Bezobsługowość i długa żywotność

Kolejnym aspektem, który cenią Klienci jest wygoda – paneli nie trzeba myć, serwisować, ani odśnieżać. Instalacje są praktycznie bezobsługowe! Do tego dochodzi także długa żywotność instalacji wynosząca nawet ponad 30 lat efektywnej pracy i to, że może służyć przyszłym pokoleniom. 

Opinie na temat instalacji fotowoltaicznej są bardzo korzystne. To dlatego w ostatnim czasie możemy zaobserwować prawdziwy boom na ten sposób pozyskiwania energii. Coraz więcej osób chce już oszczędzać, a przy tym być eko! To nie tylko moda, ale i racjonalne gospodarowanie pieniędzmi.