Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Fotowoltaika – rekordowy przyrost prosumentów 

Fotowoltaika – rekordowy przyrost prosumentów 

Grudzień był w Polsce rekordowym miesiącem pod względem przyrostu liczby instalacji fotowoltaicznych. Pod koniec roku 2021 w do sieci podłączonych było ponad 845 505 prosumentów. Należy pamiętać, że odnawialne źródła energii, to nie tylko fotowoltaika. Łączna moc zainstalowana w OZE sięgnęła 17 GW!

W Polsce na koniec grudnia 2021 roku moc zainstalowana fotowoltaiki wyniosła 7670 MW. To wzrost o 93,6 % w porównaniu ze stanem na koniec grudnia 2020.

Spis treści:

Fotowoltaika - nieograniczone źródło energii

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką z pewnością wiążę się z nadchodzącymi zmianami w systemie rozliczeń. Wiele osób zdecydowało się na inwestycję by móc pozostać na starych zasadach. Jest to możliwe, jeśli  prosument złoży wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci do Operatora Sieci Dystrybucyjnej do 31 marca 2022 roku. 

Fotowoltaika bije nie tylko rekordy popularności ale też wyprodukowanej mocy. Jak czytamy na portalu swiatoze.pl - w poniedziałek 14 marca 2022 roku między godziną 12 a 13 fotowoltaika w Polsce wyprodukowała 4,5 GWh prądu. To ok. 20,3% udziału energii w krajowym miksie energetycznym! Wiosna dopiero przed nami, a słonecznych dni będzie coraz więcej. 

fotowoltaika od columbus

Czy po pierwszym kwietnia fotowoltaika przestanie się opłacać?

Wykorzystanie energii słonecznej stale rosło w ciągu ostatnich kilku dekad, a coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ogromnej wartości wykorzystania paneli słonecznych. Według rządowych prognoz liczba prosumentów w 2022 roku osiągnie milion.

Do rozwoju i wzrostu popularności OZE przyczyniła się rosnąca świadomość naszego społeczeństwa o konieczności odejścia od konwencjonalnych źródeł energii oraz jej stale rosnące ceny. Decyzję o inwestycji z ekoenergetyczne rozwiązania ułatwiły rządowe programy i dopłaty. Z programu Mój prąd skorzystało ponad 400 tys. osób, a kolejna, czwarta odsłona zaplanowana jest jeszcze na ten rok. 

Net-billing to najważniejsza zmiana jaka czeka prosumentów od 1 kwietnia tego roku. Nowy system może obniżyć krótkoterminowe zysków i korzyści jakie daje fotowoltaika. Wpłynie na to cena energii, którą trzeba będzie kupować bez dotychczasowego systemu upustów a także także opłata dystrybucyjna. 

Columbus z ofertą bilansowania 1:1

Zmiany legislacyjne, które wejdą w życie już 1 kwietnia 2022 roku, mają być mniej korzystne niż dotychczasowy system rozliczeń. Columbus ogłosił drugim etap usługi Prąd jak Powietrze, który umożliwia bilansowanie 1:1 przez 24h/7. Dzięki tej ofercie, prosumenci mogą odebrać nadwyżki wyprodukowane przez instalacje w 100%, w dowolnym czasie. Na czym polega bilansowanie 1:1 od Columbus? Przeczytaj na naszym blogu!

OZE jest podstawowym filarem przyszłości czystej energii. 

Zwrot z inwestycji w energię słoneczną jest bardzo cenny, nie tylko finansowo, ale także ze względu na zdrowie publiczne i zrównoważony rozwój środowiska. Z każdym rokiem energia słoneczna staje się coraz bardziej popularna wśród właścicieli domów i firm, ponieważ ludzie dowiadują się o jej licznych zaletach.

5 powodów dla których fotowoltaika i energia z OZE nadal będzie się rozwijać:

  1. Energia dobra dla środowiska 

Różnica między energią słoneczną czy wiatrową,  a konwencjonalną energią elektryczną polega na tym, że energia z OZE nie opiera się na wykorzystaniu paliw kopalnych, nie zanieczyszcza powietrza ani wody i nie przyczynia się do globalnego ocieplenia, co czyni ją preferowaną opcją dla wielu. Energia słoneczna współpracuje z naturalnymi zasobami Ziemi, podczas gdy konwencjonalna energia elektryczna je wyczerpuje lub szkodzi. 

  1. Niezawodne, ekonomiczne i niewyczerpalne źródło energii

Słońce jest odnawialnym źródłem energii. Paliwa kopalne w końcu się wyczerpią, ale światło słoneczne nie. Z tego powodu energia słoneczna jest wysoce niezawodna. I w przeciwieństwie do paliw kopalnych, których wydobycie i wykorzystanie jest drogie, otrzymanie światła słonecznego nic nie kosztuje. Aby czerpać korzyści, wystarczy jednorazowa inwestycja w instalację fotowoltaiczną. 

  1. Realne oszczędności i niższe rachunki 

Chociaż koszt instalacji fotowoltaicznych spadł w ostatnich latach, niektórzy mogą nadal uważać początkową inwestycję w energię słoneczną za zbyt wysoką. Kluczem jest jednak pamiętanie, że instalacja jest jednorazowym wydarzeniem, podczas gdy płacenie za konwencjonalną energię elektryczną jest częstym, stałym i kosztownym obowiązkiem, zwłaszcza że stawki za energię elektryczną stale rosną. Inwestycja ekoenergetyczne rozwiązania dla domu pozwoli Ci z czasem zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy, a rządowe dotacje w znacznym stopniu mogą wspomóc budżet. 

  1. Miejsca pracy - Zawód OZE 

Czy wiesz, że branża OZE tworzy więcej miejsc pracy niż jakikolwiek inny sektor?  Według danych Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej branża OZE w 2020 roku zatrudniała 12 mln pracowników. Szacuje się, że światowy przemysł fotowoltaiczny do 2050 roku może zatrudnić prawie 20 mln ludzi.

  1. Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Niezależność energetyczna oznacza brak konieczności polegania na sieci energetycznej. Ta metoda nie tylko sprawia, że ​​jesteś podatny na skoki cen, ale jest również podatny na przerwy i awarie sieci. Bez innych sposobów zasilania domu możesz napotkać różne problemy w przypadku złej pogody lub uszkodzenia linii energetycznych. Korzystanie z energii słonecznej, zwłaszcza w połączeniu z magazynem energii , pozwala na pełną niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. 

instalacja fotowoltaiczna a net billing

Jak przyszłość czeka branżę fotowoltaiczną?

Zmiany jakie przyniesie nowa ustawa o OZE może przynieść wiele wątpliwości, jednak z pewnością nie zahamuje rozwoju fotowoltaiki. Od lat ceny energii rosną w zastraszającym tempie, a OZE staję się jedynym rozwiązaniem zabezpieczenia domowego budżetu. Dziś wiemy, że fotowoltaika daje nie tylko szansę dla naszego środowiska ale gwarantuje nam bezpieczeństwo i niezależność energetyczną. 

Jesteś zaineresowany pozyskiwaniem energii ze słońca? A może chcesz rozwijać swoją karierę wraz z liderem branży OZE? Columbus Elite to największa sieć sprzedażowa tej branży w Polsce. Prowadzimy rekrutację na terenie całego kraju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach i szansach jakie daje Ci praca w tym rozwojowym sektorze, uzupełnij formularz. Nasz dział HR odpowie na wszystkie pytania! 

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku oraz Twitterze

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: