Przejdź do treści
Blog.
columbus bilansowanie 1:1

Columbus – fotowoltaika z bilansowaniem 1:1

Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać fotowoltaika po 1 kwietnia. Zmiany w rozliczaniu mają być mniej korzystne dla prosumentów. Jednak grupa kapitałowa Columbus do której należy spółka Columbus Elite, jako lider branży OZE ma rozwiązania, które nie tylko pozwolą na szybszy zwrot inwestycji, magazynowanie wyprodukowanej energii bez strat, ale też zmienią przyszłość całej ekoenergetycznej branży!

Columbus właśnie ruszył z drugim etapem usługi Prąd jak Powietrze, który umożliwia bilansowanie 1:1 przez 24h/7. Dzięki temu, nadwyżki energii wyprodukowanej przez Twoją instalację odbierzesz w 100% i to w dowolnym czasie!

Fotowoltaika – jakie zmiany czekają prosumentów?

Od miesięcy słyszymy, że to już ostatni dzwonek na montaż fotowoltaiki na aktualnych zasadach. Obecny system upustów funkcjonujący od 2016 roku zakłada, że prosument za każdą kWh wprowadzoną do sieci nadwyżki może odebrać 80% energii. Jednak nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii wprowadza mniej korzystne zmiany. 

Zmiany legislacyjne, które wejdą w życie już 1 kwietnia 2022 roku, mają  polegać na mechanicznej sprzedaży nadwyżek, a następnie możliwości odkupienia energii. Oprócz tego, że nowe przepisy likwidują system opustów, szacuje się, że system rozliczeń na nowych zasadach może wydłużyć czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę o nawet 80%.

Prosumenci, którzy przyłączą swoje instalacje do sieci po 31 marca 2022 roku, będą rozliczani w systemie net billing. Będą sprzedawali nadwyżki energii do sieci, a za pobieraną energię płacić tak jak inni odbiorcy. 

Bilansowanie 1:1 od Columbus — na czym polega?

Ilość wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii w dużej mierze zależy od stopnia nasłonecznienia. W zależności od tego czynnika Twoja energia najpierw trafia na bieżące zużycie, zasilając sprzęty w Twoim domu, natomiast nadwyżka trafia do sieci. 

Dzięki usłudze bilansowania Prąd jak Powietrze 2.0, dostępnej w Columbus możesz bezpłatnie magazynować nadwyżki i odbierać je w stosunku 1:1. W momencie gdy produkcja energii nie będzie wystarczająca (np. nocą), wysłaną wcześniej energię odzyskasz w 100%. Odbierzesz ją bezpłatnie w dowolnym dla Ciebie momencie. 

Nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej gromadzone są w Twoim depozycie przez okres 24 miesięcy od momentu wprowadzenia.

Zapraszamy do posłuchania Dawida Zielińskiego, prezesa zarządu Columbus, który opowiada o zmianach w ofercie fotowoltaiki po 2 marca.

Dzięki bilansowaniu 1:1 od Columbus, utrzymujemy czas zwrotu inwestycji 

Okres zwrotu inwestycji w instalację fotowoltaiczną do tej pory szacowano na 6-8 lat, jednak zmiany, jakie wprowadza net billing ma wydłużyć ten czas nawet o 3 lata. Dzięki ofercie Columbus Prąd jak Powietrze 2.0 okres zwrotu instalacji pozostaje krótszy.

czas zwrotu inwestycji w instalacje fotowoltaiczna columbus

Prąd jak powietrze 2.0 to przede wszystkim:

  • Fotowoltaika z bilansowaniem 1:1 bez ograniczeń
  • Odbiór nadwyżek przez całą dobę
  • Stała opłata produktowa

Do kogo skierowana jest oferta Columbus?

  • Osoby korzystające z taryfy G
  • Klienci Columbus 
  • Klienci programu Columbus Reseller

Oferta dostępna jest w pakietach:

  • pro – do 50 kWp
  • smart – do 10 kWp
  • smart+ – do 10 kWp

Zasady nowej oferty Columbus są bardzo proste — korzystasz z dotychczasowych upustów, z tą różnicą, że nikt nie zabiera 20% wyprodukowanej z Twojej instalacji energii! 

  • odbiór 24h/7
  • wymagana zmiana na taryfę G12w
  • brak ukrytych opłat handlowych
  • stała opłata produktowa od 39 zł 
  • umowa na 24 miesiące z możliwością przedłużenia
  • w każdym momencie możesz rozliczyć nadwyżkę
    (CASHBACK)
  • podłączenie fizyczne od 1 lipca 2022
  • jeśli zabraknie nadwyżki – zakup energii zgodnie z cennikiem promocyjnym
  • Columbus pokrywa koszty dystrybucji dla Twojej energii

To nie wszystko!

Kolejnym etapem usługi Prąd jak Powietrze ma być tokenizacja, umożliwiająca przekazywanie nadwyżek wyprodukowanej energii. Prosument będzie mógł również odebrać energię w stacjach ładowania do pojazdów elektrycznych. Columbus planuje także uruchomienie możliwości odbioru nadwyżki wyprodukowanej energii w innym lokalu. 

Ten rok z pewnością przyniesie branży OZE wiele zmian. Doradcy Columbus Elite już od dziś mogą odpowiedzieć Ci o korzyściach jakie daje usługa Prąd jak Powietrze 2.0 w Twoim domu!

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku oraz Twitterze