Przejdź do treści
Blog.
praca dla handlowca w krakowie

Przedstawiciel handlowy i Kraków to dobre połączenie!

Podejmując nową pracę jako przedstawiciel handlowy, często zastanawiasz się, z jakimi wyzwaniami przyjdzie Ci się zmierzyć. Osoby zatrudnione w dużych miastach mogą obawiać się dużej konkurencji i przytłoczenia wynikającego z pędu i potrzeby błyskawicznego działania. Spokojnie, w artykule znajdziesz szereg argumentów przemawiających za podejmowaniem pracy w miastach skupiających wiele osób. Przeczytaj uważnie 🙂

Większa społeczność to więcej szans na sprzedaż

W Krakowie i okolicznych miejscowościach jest bardzo duży potencjał na sprzedaż. Oferowane przez Ciebie produkty znajdą swojego odbiorcę, wystarczy tylko odpowiednio się zaangażować w swoją pracę i zacząć aktywną sprzedaż. Staraj się rozmawiać z ludźmi, umawiaj się na spotkania, promuj firmę, w której pracujesz, a przede wszystkim pokaż, że jesteś profesjonalistą. Twoja aktywność szybko przyniesie efekty w postaci podpisanych umów.

Przedstawiciel handlowy Kraków, większe perspektywy na rozwój

Miasto od zawsze stwarzało szeroki wachlarz możliwości, wystarczyło wiedzieć, jak i kiedy z niego skorzystać. To ważne, by być obecnym w miejscu, które zachęca i motywuje do działania. Bez względu na to, jaką umiejętność chcesz dopracować albo zyskać, masz taką szansę, bo wokół Ciebie znajdują się inspirujący ludzie, od których możesz wiele się nauczyć. Staraj się czytać lokalną prasę, by nie przegapić najważniejszych wydarzeń branżowych. To dzięki nim, poznasz lepiej swoją grupę docelową, jej potrzeby, oczekiwania i obawy. A to jest pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu jako przedstawiciel handlowy!

Przedstawiciel handlowy Kraków, stabilne zatrudnienie

Będąc przedstawicielem handlowym w Krakowie, masz szanse na zdobycie stabilnego zatrudnienia w firmie, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku i zbudowaną markę. Im większa społeczność, tym większe szanse na znalezienie ciekawej oferty pracy, która będzie interesująca pod względem zarobkowym, rozwojowym czy potencjału branży. Jeśli zostaniesz przedstawicielem handlowym w branży OZE, masz praktycznie nieograniczone pole manewru. Jest wiele okolicznych miejscowości, w których na dachach domów ciągle nie ma fotowoltaiki. To wyzwanie dla Ciebie! Jednak na początku, znajdź pracodawcę, który odpowiednio zmotywuje Cię to działania, a przede wszystkim przygotuje Cię do pracy jako przedstawiciel handlowy.

Kraków jest częścią województwa małopolskiego

Należy pamiętać, że jako przedstawiciel handlowy masz zupełną dowolność w doborze dogodnego dla siebie rejonu. Jeśli uznasz, że większy potencjał na sprzedaż jest poza miastem, odwiedź te miejsca. Może akurat odkryjesz lokalizację, dzięki której zrealizujesz swoje sprzedażowe cele. Najważniejsze to iść do przodu i wszędzie szukać okazji do podjęcia współpracy. Pamiętaj, że na wsiach ludzie tworzą bliskie relacje między sobą i polecają sobie usługodawców, jeśli Ci wykonali bezbłędnie swoją pracę. Wykorzystaj dobrze tę informację, ponieważ klienci mogą się do Ciebie zgłaszać tzw. pocztą pantoflową.

kraków praca dla sprzedawcy

Przedstawiciel handlowy Kraków, poznajesz ciekawe miejsca

Jako przedstawiciel handlowy często spotykasz się z klientami, na spotkaniach biznesowych w biurach, domach, kawiarniach lub też galeriach handlowych. Twoimi klientami są osoby, które prowadzą różne style życia i często dają Ci tylko chwilkę na prezentacje produktu. Niejednokrotnie takie spotkania będą odbywały się w niestandardowych miejscach. Dlaczego? Ponieważ, taka opcja jest wygodniejsza dla klienta i wtedy będzie mógł poświęcić Ci więcej czasu. Takie spotkania niosą za sobą bardzo dużą zaletę. Otóż rozmowy w miejscach publicznych są dla Ciebie dobrą lekcją organizacji i skupienia się na pracy. Aby merytorycznie i profesjonalnie poznać potrzeby klienta i na końcu przedstawić produkt, Twoja uwaga powinna być skoncentrowana tylko na kliencie. Wszelkie rzeczy z otoczenia, które mogą Cię rozpraszać, powinny być dla Ciebie wówczas totalnie nieistotne. To trudna sztuka, którą posiadają tylko najlepsi przedstawiciele handlowi. Jednak trening czyni mistrza i Ty też tak możesz!

Duży rejon to szansa na nowe relacje biznesowe

Jeśli otaczasz się ludźmi, zwiększasz swoje szanse na budowanie sieci kontaktów. Jest to ważne, ponieważ im więcej osób poznajesz, tym więcej stwarzasz okazji na sytuację, które mogą przynieść Ci zysk. Będąc stale wśród ludzi, spirala poznawania ciągle nowych osób, samoczynnie się nakręca. Otwartość i dialog od zawsze stwarzały szanse i były zalążkiem czegoś, co mogło przerodzić się w wielki projekty czy owocną współpracę. Noś ze sobą wizytówki i zawsze reprezentuj sobą najwyższy poziom kultury. Jest to sposób na to, by pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Jeśli już będziesz miał dobre wejście, późniejsze rozmowy i negocjacje będą prostsze, ponieważ zdobyłeś zaufanie i sympatię. Następnie czas wykazać się wiedzą, skrupulatnością, a przede wszystkim elastycznością w biznesie. Takie działanie zaprowadzi Cię do osiągnięcia celów i wszelkich aspiracji zawodowych. Najważniejsze to skupić się na tym, co ważne.

Praca dorywcza vs przedstawiciel handlowy

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy, podpowiemy, że w Krakowie masz dwie opcje na pracę. Po pierwsze, możesz wykonywać przeróżne prace dorywcze w wielu branżach. Dzięki takiej pracy zyskasz wiele nowych kompetencji i przede wszystkim wynagrodzenie, ale czy zadowalające, to wątpliwa sprawa. Dodatkowo po czasie może okazać się, że jest ona rutynowa i nie daje Ci już tyle satysfakcji jak na początku. Po drugie, możesz zatrudnić się u pracodawcy, który daje już na starcie niezbędny pakiet szkoleń. Dzięki temu staniesz się jakościowym pracownikiem z rzadkimi kompetencjami. Taka właśnie jest praca w Columbus Elite, przedstawiciele handlowi uczą się zawodu na szkoleniach prowadzonych przez praktyków biznesu. Jest to dobra opcja dla osób, szukających swojej ścieżki zawodowej i potrzebujących mieć elastyczny czas pracy.

Oczywiście, że przedstawiciel handlowy!

Zdecydowanie lepszą opcją jest nietracenie czasu na prace dorywcze, ponieważ nie gwarantują one kariery czy stabilnego zatrudnienia. Lepiej odważyć się i od razu skoczyć na głęboką wodę, zwłaszcza że Kraków daje ogrom możliwości! Zacznij swoją karierę u lidera w branży OZE, dzięki któremu poznasz: skuteczne techniki sprzedażowe, sposoby na budowanie sieci kontaktów, zgłębisz wiedzę na temat troski o środowisko i nowych technologii, a przede wszystkim poznasz wielu ciekawych ludzi, od których otrzymasz wsparcie i ogromną motywację do działania.

oferty pracy w krakowie dla sprzedawców

Kraków stwarza okazję do rozwoju

Pobyt nawet tymczasowy w wielkim mieście stwarza Ci perspektywy na rozwój i odkrycie drogi zawodowej, w której chcesz się rozwijać. Poznając coraz więcej ludzi, dowiadujesz się, że biorą oni udział w przeróżnych kursach, szkoleniach, warsztatach lub należą do różnych organizacji. Wykorzystaj dobrze taką informację, ponieważ może akurat spotkasz na swojej drodze osobę, która pokaże Ci ciekawe zajęcie, które zainspiruje Cię i będzie dla Ciebie motywacją do działania.

Przedstawiciel handlowy, work life balance in Kraków

A po zamknięciu pliku z wprowadzonymi umowami, na koniec dnia należy Ci się odrobina relaksu i odprężenia! Kraków daje Ci wiele możliwości, by nabrać sił na wyzwania dnia następnego. Możesz postawić na aktywność fizyczną, możesz też zaszyć się w przytulnej kawiarni, albo pospacerować uliczkami krakowskiego rynku. Wszystko, co wybierzesz, będzie dobre, jeśli będzie zgodne z Twoją naturą. Takie chwile są bardzo potrzebne, po to, byś poczuł równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Jeśli chcesz, możesz też prześledzić najważniejsze newsy z branży albo przeczytać biznesowy artykuł. Zresztą, Ty sam najlepiej wiesz, co da Ci najlepsze odprężenie. 🙂

Aby cieszyć się świetnymi wynikami sprzedażowymi, trzeba otaczać się ludźmi i bywać w ciekawych miejscach. Kraków jest idealnym miejscem do wypełniania targetów i rozwoju osobistego. Daj sobie czas, zbadaj rynek i ruszaj na sprzedażowy podbój! 

W wolnej chwili zajrzyj na nasze media społecznościowe. Publikujemy tam mnóstwo inspirujących treści, które obudzą w Tobie chęć budowania kariery w branży OZE. Zapraszamy! 🙂