Przejdź do treści
Blog.

Większe dofinansowanie do fotowoltaiki

Już od 15 grudnia 2022 planowane są zmiany w programie Mój Prąd 4.0. Limit dofinansowania do fotowoltaiki dla prosumentów wzrośnie do 6000 zł a czas na składanie wniosków zostanie wydłużony do 31.03.2023 r. Maksymalnie można otrzymać nawet 31 tys. Jakie są zasady nowego programu Mój Prąd 4.0? Kto otrzyma dofinansowanie do fotowoltaiki? 

Zmiany w dofinansowaniu dotacji do fotowoltaiki w Mój Prąd 4.0

Jak czytamy na stronie mojprad.gov.pW związku z sytuacją gospodarczą, w tym wysoką inflacją, a także kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd (MP4 – nabór wniosków trwający od dnia 15.04.2022 r.) o 2 tys. zł, do 6 tys. lub 7 tys. zł (w przypadku przedsięwzięć z dodatkowymi elementami) oraz magazynów energii do 16 tys. zł.

W każdym przypadku są to kwoty do 50% kosztów kwalifikowanych.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – dłuższy termin na składanie wniosków 

Przypomnijmy, że czwarta edycja programu wystartowała 14 kwietnia, a dofinansowanie obejmuje nie tylko instalacje fotowoltaiczne ale także magazyny energii i ciepła czy zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią. Co ważne, nabór wniosków w programie Mój Prąd na lata 2021-2023 został przedłużony do 31 marca 2023 r. Według początkowych założeń miał prawdopodobnie zakończyć się w grudniu 2022 roku.

Więcej o programie Mój Prąd 4.0 można przeczytać na naszym blogu

Mój Prąd 4.0 dla kogo?

Kto może skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki? Czarta edycja rządowego programu Mój Prąd trwa od 15 od kwietnia tego roku. 

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, które zdecydują się na inwestycję:

  • mikroinstalacji fotowoltaicznej,
  • magazynu energii i ciepła,
  • inteligentnego systemu zarządzania energią.

Przypominamy, że z programu Mój Prąd 4.0 mogą skorzystać tylko i wyłącznie prosumenci rozliczający prąd z fotowoltaiki w nowym systemie net-billing. Oczywiście osoby, które w poprzednich latach korzystały z programu mogą wziąć udział również w czwartej edycji.

Jak czytamy na stronie NFOŚiGW osoby, którym wypłacono już wypłatę dofinansowania w poprzedniej wysokości mogą liczyć na dopłatę różnicy. Ich wnioski zostaną ponownie przeliczone względem nowego poziomu dofinansowania i jeżeli przysługiwać będzie zwiększony poziom dofinansowania wypłacona zostanie różnica pomiędzy otrzymaną dotacją a dotacją jaką otrzymałby Wnioskodawca po zmianie poziomu dofinansowania.

Fotowoltaika od Columbus Elite

Szukasz ekoenergetycznych rozwiązań dla swojego domu? Columbus Elite to niewątpliwie lider branży odnawialnych źródeł energii. Jako część Grupy Kapitałowej Columbus oferujemy  przede wszystkim instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz magazyny energii. Nasi Doradcy Energetyczni pracują na terenie całej Polski i chętnie przedstawią Ci sposób jak obniżyć koszty energii w Twoim domu.

Poznaj historie naszych klientów