Przejdź do treści
Blog.
inwerter solis

Inwerter Solis – lider wśród falowników na rynku OZE

Firma Ginlong Technologies będąca producentem inwerterów Solis, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w produkcji falowników solarnych. Swoją działalność rozpoczęła 2005 roku. Obecnie jest jednym z najstarszych, a zarazem największym wytwórcą falowników. Niewątpliwym podkreśleniem międzynarodowej pozycji firmy Ginlong Technologies jest wydarzenie z 2015 roku. To właśnie wtedy na Wieży Eiffela w Paryżu został zainstalowany falownik Solis. Jak działa inwerter Solis? Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu!

Spis treści:

W swej ofercie Ginlong Technologies posiada różnorodne modele falowników. Są one odpowiedzią na rozwój technologiczny w branży OZE, a także na zmieniające się potrzeby Klientów.

Firma Columbus chcąc zaoferować swoim Klientom najwyższej jakości produkty dołączyła do ich grona falowniki Solis, będące synonimem doskonałej wydajności, niezawodności i trwałości.

Wyświetlacz na przednim panelu – czyli jak działa inwerter Solis

Falowniki Solis wyposażone są w dwuwierszowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD), który umieszczony jest na przednim panelu. Wyświetlacz ten pokazuje informacje na temat stanu pracy falownika i danych dotyczących jego działania. Jeżeli wykryty zostanie stan alarmowy lub błąd takie informacje pojawią się na wyświetlaczu – wskazany zostanie komunikat alarmowy wraz ze szczegółami dotyczącymi błędu (kod błędu).

Najprostszym sposobem sprawdzenia czy nasz falownik działa prawidłowo, jest weryfikacja, które lampki LED pozostają włączone. Inwertery Solis mają wbudowane trzy lampki LED w kolorach: czerwonym, zielonym i żółtym, które sygnalizują stan jego pracy. Znajdują się one na wyświetlaczu w panelu przednim falownika. Co oznaczają?

CZERWONY – POWER

Czerwona lampka określa stan zasilania falownika. Jeżeli czerwony sygnał świetlny LED jest włączony oznacza to, że falownik wykrywa zasilanie prądu stałego. Jeżeli sygnał ten jest wyłączony sytuacja jest dokładnie odwrotna – występuje brak bądź niska moc zasilania prądu stałego. W takiej sytuacji falownik może nie działać prawidłowo.

ZIELONY – OPERATION

Włączony zielony sygnał świetlny oznacza nic innego jak prawidłową pracę falownika.

Sytuacja, kiedy zielony sygnał jest wyłączony wymaga szybkiego działania. Wtedy to falownik przestał przesyłać energię elektryczną co oznacza, że nie możemy korzystać z prądu wyprodukowanego przez instalację fotowoltaiczną. Jej nadwyżki nie zostaną również przesłane do sieci. W przypadku tym należy zweryfikować czy nie świeci się żółta lampka LED sygnalizująca alarm lub błąd.

ŻÓŁTY – ALARM

Jeżeli na przednim panelu falownika załączył się żółty sygnał świetlny oznacza to, że wykryty został stan alarmu lub błędu. Jeżeli falownik uległ awarii, bądź wykryty został błąd w jego pracy, na ekranie LCD zostanie wyświetlony  komunikat alarmowy. W takiej sytuacji  falownik może przestać zasilać sieć.

Najczęściej występującym alarmem jest NO-GRID, który oznacza brak napięcia w sieci. Przyczyną braku napięcia może być chwilowy jego zanik w sieci energetycznej lub wykonywane prace modernizacyjne.

Podsumowując – poprawne działanie falownika określają dwie diody LED, które świecą jednocześnie: czerwona i zielona. Wtedy też instalacja działa prawidłowo, wyprodukowana energia elektryczna przeznaczana jest na bieżące zużycie, a jej nadwyżki przekazywane są do sieci.

Falowniki Solis – jakość i niezawodność

W tym miejscu przede wszystkim należy podkreślić, że falowniki Solis zaprojektowane zostały zgodnie z najważniejszymi międzynarodowymi normami w odniesieniu do sieci, jak i wymogami z zakresu bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej. Każdy falownik przed wysłaniem do Klienta poddawany jest różnorodnym testom, które mają za zadanie zapewnić optymalny poziom pracy falownika i jego niezawodność.

Wartym podkreślenia jest również fakt, że firma Ginlong Solis jest pierwszym producentem falowników, który pomyślnie przeszedł testy niezawodności PVEL, a stopień awaryjności produkowanych falowników kształtuje się na poziomie poniżej 0,2%, co potwierdzone zostało przez niezależny audyt przeprowadzony przez DNV-GL.

Monitoring pracy instalacji – aplikacja Solis Home

Niekwestionowanym atutem wykorzystania falowników Solis jest dostęp do aplikacji Solis Home, która monitoruje pracę instalacji. Dzięki jej wykorzystaniu w dowolnym miejscu i czasie możliwe jest zweryfikowanie uzysków z instalacji. Aplikacja pokazuje stan działania falownika – w sytuacji wystąpienia błędów lub alarmu pokaże stosowny komunikat.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji Solis Home? Zapraszamy na naszego bloga poświęconemu funkcjonalnościom tej aplikacji

Odwiedź nas na facebooku! 🙂