Przejdź do treści
Blog.

Sprzedaż D2D – co to znaczy i na czym polega?

Forma pracy D2D jest bardzo często wykorzystywana – szczególnie w przypadku sprzedaży. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega sprzedaż D2D i jak się przekonać, czy taka forma pracy to coś dla nas.

Sprzedaż D2D – co to znaczy?

Jeżeli interesujesz się handlem na pewno słyszałeś takie pojęcie jak sprzedaż D2D. Co to znaczy i na czym ono polega? To nic innego jak forma handlu, która polega na sprzedaży bezpośredniej – door to door. Przedstawiciel handlowy, który działa w takim systemie stawia na kontakt bezpośredni z klientem. Jest to bardzo popularny model pracy, ze względu na szeroko zakrojoną sprzedaż, której nie ogranicza miejsce, gdzie znajduje się placówka firmy. D2D to też nic innego jak wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów i możliwość oferowania im usług na najwyższym poziomie, które są dopasowane do ich możliwości i potrzeb.

Nie da się ukryć, że sprzedaż D2D to coś dla prawdziwych zawodowców. Bezpośredni kontakt z Klientem, poza biurem może być dla wielu osób niekomfortowy. Handlowiec, który działa w trybie D2D musi być bardzo komunikatywny i charyzmatyczny. Specyfika pracy wymaga też od niego doskonałego przygotowania z zakresu oferty firmy, którą reprezentuje.

d2d

Zalety i wady D2D – sprzedaż tylko dla najlepszych

Na pewno największą zaletą tej pracy jest możliwość ciągłego ruchu. Nie da się ukryć, że nie jest to praca dla osób, które marzą o pracy przed biurkiem. To doskonała opcja dla ludzi, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu, lubią życie w trasie, poznawanie nowych ludzi. W tej pracy potrzebne są duże pokłady pozytywnej energii i codziennej motywacji do działania.

Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest dynamika działania. To nie jest praca, w której będziesz się nudzić. W porównaniu do pracy biurowej, w której bardzo łatwo wpaść rutynę, sprzedaż D2D to duże wyzwanie. Nieustannie wymaga od nas rozwijania swoich kompetencji i poszerzania swoich umiejętności – nie tylko zawodowych. Jakie są jeszcze zalety takiej formy pracy? Ogromnym plusem – szczególnie dla osób, które nie lubią nudy – są elastyczne godziny i miejsce pracy. To Ty decydujesz, kiedy i gdzie chcesz pracować, w zależności od swoich możliwości.

Sprzedaż D2D jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych form handlu. Szczególnie w przypadku fotowoltaiki potencjalny Klient ma okazję podczas takiego spotkania, zadać nurtujące go pytania i uzyskać zindywidualizowaną ofertę. Co więcej, kontakty zgromadzone przez bezpośredni kontakt mają dużo większą skuteczność niż chociażby oferty telefoniczne.

d2d sprzedaż

Czy sprzedaż „door to door” to coś dla Ciebie?

Jak już wspomnieliśmy praca w trybie D2D oznacza ruchome miejsce pracy, najczęściej w określonym rejonie. To praca, która ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Jak jednak się przekonać, czy sprzedaż D2D to coś dla Ciebie?

Pierwszym krokiem, który pozwoli Ci się upewnić w tej decyzji, jest szczere odpowiedzenie sobie, czy posiadasz niezbędne cechy przedstawiciela handlowego D2D. Najważniejszą kwestią jest pewność siebie. Jeżeli nie masz problemu z nawiązywaniem nowych znajomości, jesteś charyzmatyczny, a rozmowa z nowo poznanymi osobami to dla Ciebie czysta przyjemność – to praca dla Ciebie.

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, są predyspozycje handlowe. Jako kreatywny sprzedawca w pracy D2D musisz być przygotowany nie tylko z przedstawianej oferty. Bardzo ważną cechą jest też umiejętność słuchania. Twoim zadaniem jest przygotowywanie oferty i formy, w jakiej będziesz ją przedstawiał tak, by była ona dostosowana do oczekiwań Klienta. Warto też pamięć, że spotkanie z Klientem nie zawsze może pójść po Twojej myśli, a osoby, które spotykasz, mogą mieć różne charaktery i sposoby zachowania. Sprzedaż D2D to duże wyzwanie, dlatego warto dobrze się przygotować do tego zawodu.

Jeśli zastanawiasz się, czy przedstawiciel handlowy bez doświadczenia D2D masz szansę zdobyć pracę, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W Columbus Elite mamy bardzo ciekawe oferty pracy dla handlowca. Dzięki merytorycznemu wsparciu i regularnym szkoleniom bardzo szybko będziesz miał okazję uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Nie trać czasu i dołącz do nas już dziś