Przejdź do treści
Blog.

Brian Tracy „Nawyki warte miliony.”

Jeżeli weźmiemy pod lupę istotę pieniądza i zastanowimy się, co możemy jako jego użytkownicy z nimi zrobić jako środek wymienny za produkty bądź usługi. To sprawą oczywistą jest, że każdy chciałby ich mieć jak najwięcej, aby móc zakupić to wszystko, o czym człowiek marzył lub po prostu to, na co wcześniej nie było środków. A co, jeśli odwrócić tę sytuację i zwrócić uwagę na milionerów którzy w swoich rękach posiadają niewyobrażalne środki i zasoby pieniędzy.

To właśnie pytanie spędza nam sens z powiek – jak milionerzy się tego dorobili? Jak zbudowali swoje imperium i gigantyczny majątek? Czym zajmują się na co dzień? A przede wszystkim zastanawia nas – jak wyglądały ich początki? W społeczeństwie, niestety,  wciąż funkcjonuje szkodliwy stereotyp przekonujący, że każdy, kto się dorobił i zbudował owocny biznes, jest złodziejem i nie może liczyć na społeczne zaufanie. Inni pewnie by dopowiedzieli, że taka osoba otrzymała cały majątek w spadku lub od ręki, chcąc sobie wytłumaczyć te pewne nierówności ekonomiczne. „Na pewno jest powiązany z mafią” – na taki komentarz też nie trzeba zbyt długo czekać. Niestety takie myślenie jest niezwykle powierzchowne i absolutnie odrealnione. Dlaczego? 

Wszystko sprowadza się do nawyków i przekonań którymi kierujemy się każdego dnia. To dzięki nim możemy zautomatyzować i ulepszyć czynności które pozwalają wyrobić w sobie nawyki – warte miliony. Kanadyjczyk Brian Tracy – ekspert z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu, Autor wielu pozycji znajdujących się na światowych listach bestsellerów. Zaliczany do najlepszych mówców motywacyjnych i zawodowych na świecie. Brian Tracy gromadzi w ciągu roku na swoich wykładach prawie ćwierć miliona aktywnych słuchaczy. Twórca 300 programów nauczania, 70 książek przetłumaczonych na dziesiątki języków.

W książce nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo. Tracy bierze na tapetę nawyki ludzi – milionerów, którzy za swojego życia zgromadzili potężny kapitał. „Nawyki warte miliony…” to książką niewątpliwie przekrojowa – od technik zarządzania finansami, przez metody efektywnego myślenia, aż po możliwości podejmowanych decyzji – to wszystko co nam, czytelnikom oferuje. W trakcie zgłębiania tej pozycji książkowej, najistotniejszym zadaniem jest uświadomienie sobie szkodliwych nawyków i podjęcie próby zmiany na lepsze.

Rozdziały

Lektura podzielona jest na rozdziały bezpośrednio powiązane z konkretnymi nawykami:

 • oszczędzania,
 • wizualizacji,
 • nie tracenia pieniędzy,
 • uczenia się od najlepszych,
 • analizowania najgorszego,
 • negocjowania,
 • bycia sympatycznym,
 • myślenia o wymarzonym zawodzie,
 • identyfikacji powinności,
 • zaangażowania w wykonywaną pracę,
 • powiększania swoich zajęć,
 • uczenia się nowych umiejętności,
 • hierarchizacji obowiązków;

Wszystkie wcześniej wspomniane nawyki nie mają jednak charakteru absolutnego, tzn. nie przesądzają o odniesieniu sukcesu. Niezależnie czy autor sukcesywnie Was przekonał do siebie czy też nie, warto mieć jednak na uwadze siłę wyrobionych nawyków. Z całą pewnością lektura ta jest pomocna, chociażby z tego względu, że pozwala usystematyzować życiowe rozważania nad pracą samą w sobie, organizacją obowiązków czy po prostu udoskonaleniem swojego charakteru.W książce znajduje się wiele pomocnych wskazówek, które nie tyle co sprawią, ze staniemy się z dnia na dzień milionerami, ale na pewno pomogą w procesie nabrania nowych, lepszych nawyków, które ułatwią nam życie, a tym samym usprawnią efektywność wykonywanej pracy. 

Nawyki warte miliony to pozycja, którą ze względu na swoją dynamikę jest bardzo przyjemna w odbiorze.Czy książka Tracy’ego jest warta przeczytania?

Zdecydowanie tak! Posiadanie jej w swoich zbiorach może nie oznacza posiadania tytułowych milionów na koncie, lecz  jednak gorąco zagrzewa do walki ze swoimi szkodliwymi nawykami, a tym samym do pracy nad swoimi głębokimi przekonaniami.

Co więcej, ogromną zaletą lektury jest ogólne założenie, że każdy dobry nawyk przekłada się na jakość i komfort życia, w dowolnym jego momencie. Nigdy nie jest za późno na podjęcie zmian.

“Jeżeli da się nauczyć dobrego nawyku, to również każdy zły nawyk jest możliwy do oduczenia. Jeśli tylko będziemy nad tym konsekwentnie pracować. Wiara w swoje umiejętności i odrobina motywacji prowadzi do sukcesów wartych więcej niż miliony złotych.” 

Brian Tracy

Tytuł: „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”

Autor: Brian Tracy

Tłumaczenie: Joanna Sugiero

Wydawnictwo: Onepress