Przejdź do treści
Blog.

Jak osiągnąć swoje zawodowe cele?

Wielu ludzi ciągle wyznacza sobie cele, jednak rzadko trzymają się ich na tyle długo aby zobaczyć jakiś postęp. W zawodzie handlowca jest to błąd, który uniemożliwia rozwój zawodowy. Jako sprzedawca, musisz przede wszystkim wyróżniać się determinacją i nie poddawać się!

Przede wszystkim wytrwałość

Wyobrażenia ludzi na temat tego, co chcą osiągnąć często są niejasne. Nie wiedząc czego dokładnie chcesz, nie będzie Ci łatwo to osiągnąć. Dlatego musisz zastanowić się co jest dla Ciebie ważne. Oprócz wyznaczania sobie celów ważne jest planowanie, śledzenie postępów i poprawianie błędów. Pozbądź się opinii innych ludzi. Jeśli praca ma być dla Ciebie tylko listą zadań do wykonania, zawód Handlowca nie jest dla Ciebie. Pamiętaj, że Twoje wysiłki i cierpliwość są warte zachodu i to one określą poziom sukcesu. 

Codzienna praca nad osiągnięciem celu, musi stać się Twoim nawykiem. Ustal swoje priorytety i umieść je na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Aby było Ci łatwiej, ustaw stałą godzinę do działania! 

Wszyscy chcemy osiągnąć nasze cele ale zbyt wielu z nas nie daje im wystarczająco dużo czasu. Ludzie chcą szybkich rezultatów, a jeśli szybko nie widzą postępu, tracą nadzieję i poddają się. Pamiętaj – wielkie rzeczy wymagają czasu! 

Zaakceptuj, że osiągnięcie sukcesu jest procesem. Z czasem uczysz się, stajesz się coraz lepszy w tym co robisz i ciągle zbliżasz się do celu. 

Zawodowe cele – co pomoże Ci w ich osiągnięciu? 

  1. Wybierz cel, który ma znaczenie, a nie jest tylko łatwą wygraną!
  2. Odpowiedz sobie na pytanie – dlaczego jest to dla Ciebie ważne
  3. Jeśli posiadasz kilka dużych celów podziel je na proste kroki i codziennie je realizuj
  4. Otaczaj się ludźmi o podobnych wartościach i poglądach
  5. Śledź swój postęp
  6. Świętuj nawet małe osiągnięcia
  7. Bądź cierpliwy
  8. Motywuj siebie ale również swój zespół
  9. Pamiętaj dlaczego ciężko pracujesz 
  10. Pracuj w miejscu które Ci to umożliwia!

Aby osiągnąć swoje cele zawodowe musisz się na nich skoncentrować i wyeliminować przeszkody, które Ci przeszkadzają. Ważne jest, by należeć do zespołu ludzi, którzy mają podobne cele – wspólnie możecie się inspirować i wspierać.

Sposobem uczenia się jest także zwracanie się do osób które są już na szczycie i proszenie o radę. Dzięki temu możesz zapoznać się z sposobem ich pracy i wdrożyć podobne strategie. Często taka osoba staje się dla nas ważnym źródłem inspiracji i wsparcia. Znalezienie mentora nie jest łatwe. W Columbus Elite masz taką możliwość! 

Realizuj swoje cele z nami!

Columbus Elite to największa sieć sprzedażowa branży OZE w Polsce. Wiemy jak ważny jest stały rozwój i dążenie do spełniania swoich marzeń. Oprócz szkoleń, udziału w prestiżowych wydarzeniach możesz liczyć też na wsparcie i naprawdę wysokie zarobki. Już w pierwszy miesiącu jako Doradca Energetyczny Columbus Elite możesz zarobić nawet 6 000 zł! Jednak pamiętaj – praca handlowca mimo tego, że daje możliwości szybkich  i dużych zarobków wymaga wielkiego zaangażowania! Nie zawsze uda Ci się podpisać umowę z Klientem i nie zawsze sukces będzie na wyciągnięcie ręki. Czasami musisz się zmobilizować i mimo przeszkód iść do celu! Jakie cechy powinien posiadać dobry handlowiec? Przeczytaj na naszym blogu

Chcesz pracować z najlepszymi i realizować się zawodowo? Dołącz do nas! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy Doradcy Handlowego uzupełnij formularz kontaktowy. Nasz dział HR odpowie na Twoje pytania i przedstawi Ci warunki współpracy. 

Zapraszamy naszego facebooka!