Przejdź do treści
Blog.
pompa ciepła

Pompa ciepła – wygoda i bezpieczeństwo

Wiele osób decyduje się na alternatywne formy pozyskiwania energii elektrycznej oraz ogrzewania ze względów ekonomicznych. OZE daje nam szansę na korzystanie z ekologicznych rozwiązań, które oprócz tego są ekonomiczne. Jak działa pompa ciepła i jakie daje nam korzyści? 

Pompa ciepła to ekologiczne źródło ogrzewania

Według badań CBOS z 2020 roku co drugi Polak nadal używa przede wszystkim węgla jako głównego źródła ciepła. Stanowi to niewątpliwie duży problem, ponieważ palenie węglem przyczynia się do zanieczyszczania powietrza toksycznymi substancjami jak tlenek siarki, azotu oraz wydzielanie dużej ilości CO2.  

Urządzenie nie wykorzystuje tradycyjnych paliw dzięki czemu to atmosfery nie uwalniane są żadne szkodliwe gazy i spaliny. Zanieczyszczenie powietrza jest równie istotne w walce o ekotransformację co ocieplenie klimatu. Sezon jesienno-zimowy jest czasem gdy niemal każdy z nas odczuwa szkodliwość smogu na nasze zdrowie. Decydując się na ekoenergetyczne urządzenia takie jak fotowoltaika czy pompa ciepła redukujesz swoją emisję CO2 i obniżasz ślad węglowy! 

Ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego domu

Pompa ciepła to wszechstronne urządzenie dające możliwości wykorzystania energii odnawialnej. Służy do ogrzewania budynków, chłodzenia oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Jest najtańszym źródłem ciepła więc mimo wysokiej ceny inwestycyjnej coraz częściej staje się wyborem Polaków. Urządzenie ogrzeje dom o każdej powierzchni i zapewni nam komfort przez cały rok. Pozwala uniezależnić się od podwyżek ekogroszku, węgla, gazu czy innych materiałów opałowych. Pompy ciepła mają długą żywotność, która wynosi kilkadziesiąt lat. 

Pompa ciepła i fotowoltaika działając razem pozwalają nie tylko obniżyć koszty ogrzewania do minimum ale również zwiększają stopień wykorzystania energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację. Prosument posiadający pompę i panele nie ponosi strat związanych z oddawaniem nadwyżek do sieci. Połączenie tych systemów sprawia, że inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna!

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Pompa ciepła to wszechstronne urządzenie, które w zimowe dni ogrzeje nasz dom, natomiast w letnie miesiące go ochłodzi. Dzięki temu nie musisz inwestować w kolejne urządzenie ponieważ pompa ciepła zadba o Twój komfort termiczny przez cały rok. Pompy ciepła mogą być zainstalowane w praktycznie każdym budynku a im montaż nie jest inwazyjny. Pompa ciepła, ze względu na swoje liczne zalety, jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla istniejących domów, jak i nowo budowanych nieruchomości. Ponadto urządzenie nie wymaga dużej powierzchni. 

Posiadając pompę ciepła nie musisz martwić się o uzupełnienie drewna czy węgla ponieważ to bezobsługowe urządzenie pozwala na programowanie temperatury. 

Szukasz rozwiązania dla swojego domu?

Nasi Doradcy Energetyczni  podczas rozmowy, pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Ponad 23 200 Klientów wybrało bezpieczeństwo i oszczędności od Columbus Elite! Czas na Ciebie – wybierz energię ze słońca i ciesz się oszczędnościami i bezpieczeństwem na lata!

Odwiedź nas na facebooku!

Chcesz poznać nas lepiej? Poznaj opinię na temat Columbus Elite na  Youtube.