Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

Bezpieczeństwo energetyczne

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnymi porywami wiatru. Rozesłane przez RCB wiadomości sms o treści: „Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro (16/17.01) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie” – wzbudzają niepokój. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne? 

Rosnący udział OZE w systemie elektroenergetycznym powoduje zainteresowanie magazynowaniem energii. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy zmagazynować energię pozyskiwaną w okresach szczytowych i korzystać z niej w momencie niesprzyjających warunków ale przede wszystkim w wypadku awarii sieci i braku dostępu do prądu. 

Inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo 

Fotowolataika wspierana magazynem energii daje nam wiele korzyści. Instalacja PV zapewnia dostęp do czystej energii prosto ze słońca. Magazyn energii służy poprawie bezpieczeństwa energetycznego i umożliwiają bilansowanie systemu. Te urządzenia bezsprzecznie są przyszłością bezemisyjnej energetyki i podstawą ekotransformacji do której nieustannie dążymy. 

Produkcja energii ze słońca zmienia się w zależności od pory dnia oraz warunków atmosferycznych. Instalacja PV produkuje mniej prądu w pochmurne dni, natomiast w inne produkowana jest w nadwyżkach tak, że jej wykorzystanie w całości nie jest możliwe. Zmagazynowaną energię możemy wykorzystać w okresie niedoborów. Jeśli nie posiadamy magazynu energii nasze nadwyżki prądu z domowej instalacji fotowoltaicznej przekazujemy do sieci, a chcąc je odebrać tracimy 20%. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie daje branża OZE możesz gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat! 

Instalacja fotowoltaiczna z własnym magazynem energii to rentowne rozwiązanie, które pozwoli nam uniezależnić się od dostawców prądu i zagwarantuje dostęp do zielonej energii na lata!

Bezpieczeństwo energetyczne w Twoim domu

Awarie i przerwy w zasilaniu powodują, że nasze sprzęty domowe przestają działać. Czasami problemy z dostawą prądu, jednak nie zawsze. Własna instalacja fotowoltaiczna wspierana przez magazyn energii daje nam komfort i poczucie, że jesteśmy bezpieczni. 

Korzystając z magazynu energii nie musisz się martwić w przypadku awarii zasilania. W trakcie przerwy w dostawie prądu system reaguje już w 40 milisekund. Magazyn energii zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo. Ponadto zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną magazyn pozwala Ci ją zatrzymać. Zgromadzoną energię możesz wykorzystać w momencie gdy produkcja energii będzie dla Ciebie niewystarczająca

Jak wynika z zapowiedzianego na pierwszy kwartał programu Mój Prąd 4.0, dofinansowania mają objąć także magazyny energii. OZE to nie tylko fotowoltaika, a szereg technologii dzięki którym możemy cieszyć się niezależnością energetyczną, bezpieczeństwem i dodatkowo troszczymy się o środowisko. 

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę i magazyn energii?

  • możemy uniezależnić się od tradycyjnego dostawcy prądu
  • to rozwiązanie daje nam realne oszczędności na rachunkach za energię
  • nie musimy martwić się stale rosnącymi rachunkami 
  • zyskujemy bezpieczeństwo energetyczne
  • ekoeneregtyczne rozwiązania są bezemisyjne na czym zyskamy nie tylko my ale cała planeta!

Masz pytania?  Skontaktuj się z nami! Nasi Doradcy Energetyczni  podczas rozmowy, pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu. Zyskaj bezpieczeństwo i niezależność!

Chcesz poznać opinię na temat oferty Columbus Elite? Zajrzyj na nasz kanał na Youtube!

Zapraszamy na nasz profil  Facebooku!