Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

OZE to bezpieczeństwo i oszczędności na lata

Od 2019 roku dostarczamy ekoenergetyczne rozwiązania dla domów. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Columbus Energy, jako Spółka należąca do Grupy Kapitałowej zainstalowaliśmy tysiące mikroinstalacji na terenie całej Polski. Ponad 23 200 Klientów wybrało bezpieczeństwo i oszczędności od Columbus Elite! Branża OZE dynamicznie się rozwija nadając tempo ekotransformacji.

OZE – to się opłaca!

Wystarczy spojrzeć na statystyki aby zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na energię ze słońca. Kiedyś instalacja fotowoltaiczna na dachu wzbudzała ciekawość, dziś w niektórych regionach coraz trudniej znaleźć domy bez paneli. Energia ze słońca jest najczęściej wykorzystywanym źródłem energii pochodzącej z OZE. Skąd się bierze rosnąca popularność instalacji PV?

Chęć optymalizacji zużycia energii i co za tym idzie obniżenia rachunków za prąd jest największa motywacją do inwestycji w fotowoltaikę. Decyzję ułatwiają także programy oferujące dofinansowanie tj. Mój Prąd czy Czyste Powietrze. 

Sektor OZE dynamicznie się rozwija

Rozwój sektora powoduje duże przyrosty mocy, a ich nadwyżki mogą doprowadzić do przeciążenia sieci. Jednak należy zwrócić uwagę jak dynamicznie zmienia się sektor OZE. Dzięki magazynowi energii każdy prosument może przechowywać nadwyżki prądu produkowane przez jego domową mikroinstalację. Ten rok z pewnością przyniesie rekordowy wzrost zainteresowania magazynami energii. Zapowiedziany program Mój Prąd 4.0 ma obejmować dofinansowanie właśnie do tego urządzenia. Niektórzy przewidują, że zmiany w sektorze fotowoltaiki związane z modelem sprzedażowym i rozliczeniowym mogą spowodować spowolnienie zainteresowania. Jednak w tym momencie obserwujemy zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką – dla niektórych to  z pewnością najlepszy moment na inwestycję!

Energia słoneczna na pokolenia

Ceny energii istotnie  nieustannie rosną. Nic dziwnego, że prosumenci chcą uniezależnić się od zewnętrznych sprzedawców prądu. Możliwości jakie dają nam odnawialne źródła energii rosną, tak jak zainteresowanie społeczeństwa ekoenergetycznymi rozwiązaniami. Chcesz cieszyć się niezależnością energetyczną? Wybierz zieloną energię na pokolenia od lidera branży OZE! Skontaktuj się z nami – nasi Doradcy Energetyczni z pewnością pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu. Chcesz poznać opinię o Columbus Elite? Zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

Dołącz do nas na facebooku!