Przejdź do treści
Blog.
ekspert oze

Jak być dobrym Doradcą Handlowym?

Zadajesz sobie pytanie jak być dobrym Doradcą Handlowym? Gdzie znaleźć motywację? Jak rozmawiać z Klientem by utorować sobie drogę do sprzedażowego sukcesu? Mimo starań nie udaje Ci się domknąć transakcji? Jakie są najczęstsze błędy handlowców i jak je wyeliminować? 

Praca nad sobą jest kluczowym czynnikiem w zawodzie handlowca. To że tutaj jesteś oznacza, że zależy Ci na rozwoju i podnoszeniu swoich kompetencji! Branża sprzedaży jest wyjątkowo trudna jednak daje wiele możliwości i gwarantuje dobre zarobki. Osoby na tym stanowisku muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami oraz pamiętać o kilku aspektach, które w ich zawodzie są konieczne do osiągnięcia sukcesu.

Systematyczność 

Każdy wie jak ważna jest systematyczność w zawodzie Doradcy Handlowego. Większość procesów sprzedażowych zaczyna się od pozyskania leada. Bez niego nie ma spotkania ani prezentacji naszego produktu. Dlatego będąc sprzedawcą musisz systematycznie pozyskiwać leady tak by Twój kalendarz był zapełniony spotkaniami! Pamiętaj, że najważniejsze jest skuteczne umówienie się na spotkanie i podpisanie umowy. Model sprzedaży bezpośredniej wymaga od handlowca dotarcia do Klienta, zainteresowania go swoją ofertą ale przede wszystkim swoją osobą. 

Komunikatywność 

Dobry handlowiec powinien wyróżniać się otwartością i umiejętnością budowania relacji z Klientem. Praca Doradcy Handlowego wymaga wielu umiejętności. Najważniejszą z nich jest budowanie pozytywnych relacji  poprzez uważne słuchanie i proponowanie rozwiązań, które rozwiążą problemy jakie ma Klient. To właśnie decyduje o tym, czy jest dobrym sprzedawcą – prawidłowe i indywidualne podejście do każdego Klienta.

Jesteś Doradcą Handlowym? Pokaż czym się zajmujesz!

Jako Ekspert OZE oferujesz wyjątkowy produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby każdego, kto chce obniżyć swoje rachunki za energię. A czy jest ktoś kto tego nie pragnie? Jedynie osoby które już posiadają ekoenergetyczne rozwiązania w postaci paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła czy magazynów energii. Musisz pamiętać, że pracujesz w niezwykle dynamicznej branży, która umożliwia zarabianie dużych pieniędzy. Najważniejsze jest pozyskanie Klienta, tylko jak to zrobić? Oprócz oczywistej sprzedaży D2D istnieje kilka sposobów dzięki którym się zareklamujesz. Możesz udostępniać na swoim Facebooku czy Instagramie informacje promujące zieloną energię i Columbus Elite. Warto także umieścić na swoich portalach społecznościowych zdjęcia instalacji czy nagrania z montażu. Dzięki temu budujesz swój wizerunek Eksperta OZE. 

Nastawieniem na osiągnięcie sukcesu

Praca powinna Cię napędzać, motywować do podnoszenia poprzeczki i stawiania sobie nowych wyzwań. Twoje nastawienie ma bezpośredni wpływ na to jak widzi Cię Klient. Jeśli jesteś pewny siebie, firmy jaką reprezentujesz oraz produktu jaki oferujesz będzie Ci dużo łatwiej zdobyć zaufanie Klienta. Rynek PV jest ogromny. Każdy dom obok którego przejeżdżasz ma potencjał i jest dla Ciebie szansą na podpisanie umowy sprzedażowej. To także dołożenie kolejnej cegiełki do ekotransformacji. Ekoenergetyczne rozwiązania są dziś pożądanym produktem i usługą ponieważ stanowią jedyne rozwiązanie na rosnące ceny energii. Nasze społeczeństwo zdaje sobie sprawę, że oprócz wymiaru ekologicznego są też ekonomiczne. Fotowoltaika pozwala obniżyć koszty energii i stać się niezależnym energetycznie. Przy galopujących cenach prądu i gazu takie rozwiązanie gwarantuje nam bezpieczeństwo energetyczne na lata.

Rozwój zawodowy jest dla Ciebie ważny?

Jesteś zdeterminowany i zależy Ci na osiągnięciu zawodowego sukcesu? Chcesz być dobrym Doradcą Handlowym? Zapraszamy do naszego zespołu! Columbus Elite jest największą siecią sprzedażową branży OZE w Polsce. Zostaliśmy wyróżnieni w programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w konkursie Pracodawca Roku 2021. Zależy nam by nasi Doradcy mogli rozwijać swoje umiejętności i czuli satysfakcję z wykonywanej pracy. Programy motywacyjne, szkolenia i wysokie premie – w Columbus Elite możesz liczyć na najlepsze warunki współpracy!  Nie musisz mieć doświadczenia w branży sprzedaży, jednak z pewnością będzie to duży plus. Nasi eksperci wszystkiego Cię nauczą! Brak doświadczenia nie wpłynie na Twoje zarobki, w pierwszym miesiącu możesz zarobić nawet 6 000 zł! 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy Doradcy Handlowego Columbus Elite? Uzupełnij formularz kontaktowy.

Zapraszamy naszego facebooka!