Przejdź do treści
Blog.
dzień obniżenia cen energii

Światowy Dzień Obniżenia Kosztów Energii

Światowy Dzień Obniżenia Kosztów Energii został zapoczątkowany przez niezależną organizację Canadian Energy Efficiency Alliance w 1995 roku. Obchodzone 10 stycznia święto zwraca uwagę na rosnące ceny energii oraz pozwala nam zastanowić się nad wprowadzeniem w nasze życie pożytecznych zmian.

Możliwość obniżenia kosztów prądu i gazu daje nam np.:

  • wyłączanie światła przy wychodzeniu z pomieszczenia
  • używanie energooszczędnych żarówek 
  • stosowanie sprzętu RTV i AGD
  • montaż paneli fotowoltaicznych i korzystanie z innych ekoenergetycznych rozwiązań

Polska jest najbardziej uzależnioną od węgla unijną gospodarką. Jeśli będziemy utrzymywać węglową energetykę, to będziemy narażeni na dalsze wzrosty cen uprawnień do emisji CO2, a więc dalsze obciążanie polskich odbiorców.

Energia w zgodzie z ekologią

Oprócz obniżenia naszych rachunków ekoenergetyczne wybory i rozwiązania mają także duży wpływ  na ekologię. Produkcja energii przyczynia bowiem się do wzrostu emisji CO2. Mierzymy się z rekordowym wzrostem emisji dwutlenku węgla jak i rekordowymi cenami energii. Zielona energia pozwala na zaoszczędzenie zasobów naturalnych i jest całkowicie bezemisyjne. Fotowoltaika wykorzystuje energię słoneczną do generowania energii elektrycznej która zasila wszystkie urządzenia w naszym domu. Rozwiązania takie jak fotowoltaikia, magazyn energii, pompa ciepła mają wymiar ekologiczny ale też ekonomiczny. 

229 tys. ton CO2 to ślad węglowy jaki Columbus Elite zaoszczędził od momentu powstania Spółki w 2019 roku. Nasza organizacja skupia setki współpracowników, partnerów działających na rzecz środowiska. Wiemy, że jedynym wyjściem na rosnące ceny energii i obciążenie kosztów jej pozyskiwania przez uprawnienie do emisji dwutlenku węgla jest OZE.

OZE pozwala obniżyć koszty energii do minimum 

Fotowoltaika w Polsce to segment z którego możemy być dumni ponieważ dzisiaj pod kątem przyrostu nowych mocy jesteśmy numer 4 w Europie. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie transformacja społeczna która od kilku lat ma miejsce w naszym kraju – Paweł Bednarek Prezes Columbus Elite. 

Poprzez drobne zmiany możemy pomóc naszej planecie ale i zadbać o swój domowy budżet. Fotowoltaika daje nam realne oszczędności o czym przekonały się już tysiące naszych Klientów. Jako lider branży OZE każdego dnia pracujemy nad ekotransformacją oraz pomagamy polskim rodzinom i przedsiębiorcom zyskać niezależność energetyczną. 

Wybierz OZE, wybierz Columbus Elite!

Dzisiejszy dzień zwraca uwagę na koszty pozyskiwania energii. Zarówno te ponoszone przez nas jako konsumentów jak i kosztów jakie ponosi nasze środowisko. Szukając sposobów na obniżenie rachunków możemy  zmienić dotychczasowego dostawcę. Możemy też wybrać bezpieczeństwo i niezależność energetyczną na lata. Jak? To proste! OZE pozwala każdemu na dostęp do zielonej energii prosto ze słońca.  Nasi Eksperci OZE pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu! 

Chcesz poznać opinię na temat oferty Columbus Elite? Zajrzyj na nasz kanał na Youtube!

Zapraszamy na nasz profil  Facebooku!