Przejdź do treści
Blog.
mój prąd 4.0

Mój Prąd 4.0 ma ruszyć już w pierwszym kwartale

Według zapowiedzi program Mój Prąd 4.0 ma wystartować już w pierwszym kwartale tego roku. Budżet jaki zaplanowano ma wynieść 1 mld zł. W czwartej edycji programu można będzie otrzymać 3 tys. zł dotacji do mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jednak kwota ta może być wyższa jeśli zdecydujemy się na większą inwestycję, np. w magazyn energii.

Program Mój Prąd od lat cieszy się wielką popularnością i bez wątpienia ułatwia prosumentom decyzję o inwestycji w ekoenergetyczne rozwiązania.

W ramach dwóch poprzednich edycji, wypłacono już ponad 220 tysięcy dofinansowań, na łączną kwotę ok. 1,1 mln zł. Program przyczynił się do redukcji emisji CO2 o 1,03 mln ton.

Pierwsza edycja ruszyła w 2019 roku, a budżet ostatniej wyczerpał się w zaledwie trzy miesiące od wystartowania.  

Według niektórych opinii boom na fotowoltaikę miał się skończyć. Jednak obserwujemy coś zupełnie innego. Podwyżki cen prądu powodują, że OZE staje się jedyną możliwością by się przed nimi ustrzec. Warto zaznaczyć, że zgodnie z nowelizacją o odnawialnych źródłach energii, osoby które do 31 marca 2022 zostaną prosumentami lub prześlą zgłoszenie do operatora będą mogły rozliczać się na starych warunkach w systemie upustów przez następne 15 lat.

Nowa odsłona dofinansowań Mój Prąd 

OZE to nie tylko fotowoltaika – jak zaznaczyła Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Dotacja rządowego programu będzie zależeć od skali inwestycji. Jak już wspomnieliśmy, przy panelach PV ma ona wynieść 3 tys. zł. Jeśli jednak prosument zdecyduje się na zakup magazynu energii czy ładowarki do samochodu elektrycznego, to wsparcie ma być większe.

Mój Prąd 4.0 będzie obejmował dofinansowania do:

  •  fotowoltaiki
  •  banków energii
  • magazynów chłodu lub ciepła
  • systemów do zarządzania energią w gospodarstwie domowym
  • ładowarek do samochodów elektrycznych

OZE oferuje niezależność energetyczną

Odnawialne źródła energii dają nam możliwość uniezależnienia się od stale rosnących cen prądu. Polacy zdają sobie sprawę, że będą płacić coraz większe rachunki, dlatego chętnie wybierają ekoenergetyczne rozwiązania. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ekoenergetycznych rozwiązań dla Twojego domu? Nasi Doradcy Energetyczni odpowiedzą na każde pytanie. Wybierz lidera branży OZE i ciesz się możliwościami jakie daje Ci energia ze słońca!

Chcesz być na bieżąco z newsami? Zapraszamy na naszego Facebooka