Przejdź do treści
Blog.
oze

Instalacja fotowoltaiczna – jakie daje nam korzyści?

Instalacja fotowoltaiczna zasila nasz dom w energię elektryczną pozwalając nam uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu. Energia ze słońca przynosi wiele korzyści. Jest ekologiczna dzięki czemu możemy zaoszczędzić zasoby naturalne i nie zanieczyszczamy środowiska. Przede wszystkim ma wymiar ekonomiczny – decydując się na jej montaż możemy liczyć na zmniejszenie rachunków! 

Zastanawiasz się nad montażem paneli fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiczna bazuje na promieniowaniu słonecznym. Zamontowane na dachu czy gruncie panele pobierają energię słoneczną i wytwarzają z niej prąd stały. Jest on przesyłany do falownika, który umożliwia przemianę zebranej energii w zmienną. Podejmując decyzję o inwestycji w panele fotowoltaiczne warto przede wszystkim wiedzieć, że zyski zależą od wielu czynników takich jak energia słoneczna, ustawienie paneli czy poziom zacienienia.

Fotowoltaika pozwala na produkcję własnej energii elektrycznej a w związku z tym obniżenie wydatków związanych z rosnącymi cenami energii elektrycznej.  Odpowiednio dobrana instalacja zapewnia produkcję prądu, która niewątpliwie zaspokaja potrzeby gospodarstwa domowego przez cały rok.

Jakie korzyści może nam przynieść instalacja fotowoltaiczna?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jednorazowym wydatkiem, a czas jej żywotności szacowany jest na 30-35 lat.  Dzięki rządowym dotacjom decyzja o montażu może okazać się istotnie łatwiejsza i już na starcie pomóc nam w obniżeniu kosztów.

Ceny za energię elektryczną wciąż biją rekordy i uderzają w budżet każdego gospodarstwa domowego. Nie jest tajemnicą, że korzystając z tradycyjnych źródeł energii nasze rachunki będą nieustannie wyższe.

Ponadto:

  • zapewnia nam darmowy prąd ze słońca
  • podniesienie wartości nieruchomości
  • to czyste źródło energii w przeciwności do konwencjonalnych metod pozyskiwania energii
  • jest odporna na anomalie pogodowe
  • nie wymaga konserwacji i jest bezawaryjna
  • jej montaż jest łatwy i szybki

Decydując się na instalację fotowoltaiczną wybierz sprawdzoną firmę działającą w branży OZE

Columbus Elite to bezsprzecznie lider branży odnawialnych źródeł energii. Zaufało nam już ponad 22 5000 Klientów, którzy dzięki najnowszej technologii oraz doświadczeniu naszych Doradców Energetycznych może cieszyć się zieloną energią i przede wszystkim niezależnością od podwyżek cen prądu.  

Nasi Eksperci OZE pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. 

Chcesz poznać opinię na temat Columbus Elite? Zajrzyj na nasz kanał na Youtube!