Przejdź do treści
Blog.
magazyn energii od columbus elite

Magazyn energii to większa niezależność

Branża OZE dynamicznie się rozwija przynosząc coraz korzystniejsze rozwiązania dla prosumentów zielonej energii. OZE to już nie tylko fotowoltaika, coraz większą popularnością cieszą się magazyny energii oraz pompy ciepła. Nie ulega wątpliwości, że w przyszłości magazyn energii stanie się podstawowym elementem instalacji PV. Jego koszty nie są małe, jednak decyzję o inwestycji może ułatwić zapowiedziany na najbliższy, nadchodzący rok program Mój Prąd 4.0. Według zapowiedzi kolejna, czwarta edycja odsłony programu miałaby objąć dofinansowaniem również magazyn energii. 

Jakie korzyści daje nam magazyn energii?

Magazyn energii pozwala nam przechowywać energię. Dzięki niemu właściciel instalacji fotowoltaicznej może wykorzystywać zgromadzone nadwyżki energii w okresie zmniejszonej produkcji. Produkcja energii ze słońca zmienia się w zależności od pory dnia oraz warunków atmosferycznych. Instalacja PV produkuje mniej prądu w pochmurne dni, natomiast w inne produkowana jest w nadwyżkach tak, że jej wykorzystanie w całości nie jest możliwe. Zmagazynowaną energię możemy wykorzystać w okresie niedoborów. Jeśli nie posiadamy magazynu energii nasze nadwyżki prądu z domowej instalacji fotowoltaicznej przekazujemy do sieci, a chcąc je odebrać tracimy 20%. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie daje branża OZE możesz gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat! Zgromadzone nadwyżki w 100% możesz wykorzystać w momencie zwiększonej konsumpcji. Ponadto magazyn energii chroni nas przed nagłymi wzrostami i spadkami obciążenia sieci energetycznej. 

Zalety magazynowania energii:

  • 20% więcej energii z Twojej instalacji fotowoltaicznej
  • niezależność energetyczna
  • brak przerw w dostawie prądu
  • maksymalne wykorzystywanie prądu z OZE
  • eliminacja problemu strat
  • większe oszczędności

Wybierz energię od Columbus Elite

Instalacja fotowoltaiczna musi być tak zaprojektowana i dobrana aby w pełni odpowiadała na zapotrzebowanie danego budynku na energię. Tylko wtedy magazyn energii może dać nam maksimum korzyści. Przy wyborze urządzenia należy także wziąć pod uwagę moc urządzenia. 

Jesteśmy liderem branży odnawialnych źródeł energii. Zaufało nam już ponad 21 000 Klientów? Chcesz poznać opinie na temat Columbus Elite? Odwiedź nasz kanał na youtube!

Wybierz ekoenergetyczne rozwiązania na lata!

Zapraszamy na naszego facebooka.