Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

OZE – to się opłaca!

Według WWF, aż 70% zapotrzebowania na energię w Polsce może być zaspokajane dzięki odnawialnym źródłom energii. Coraz większa liczba społeczeństwa zdaje sobie sprawę z konieczności odejścia od konwencjonalnych źródeł jej pozyskiwania na rzecz zeroemisyjnej energetyki. 

Tempo zainteresowania OZE oraz wzrostu mocy zainstalowanej w fotowoltaice jest bardzo wysokie. Od dwóch lat rynek fotowoltaiki w Polsce przechodzi prawdziwy boom. Jak podaje Instytut Energetyki Odnawialnej, Polska ponownie znalazła się w czołówce Unii Europejskiej pod względem przyrostu nowych mocy w PV. Zajęliśmy 4 miejsce wyprzedzając Francję i Włochy.  Perspektywa  rozwoju branży OZE, w ciągu najbliższych kilku lat nie przewiduje zmniejszenia zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. 

Zainteresowanie fotowoltaiką nie maleje

Jak powiedział prezes Columbus Elite Paweł Bednarek, podczas debaty poświęconej energetyce, towarzyszącej Europejskiemu Forum Biznesu, które odbyło się w listopadzie w Katowicach:

Fotowoltaika w Polsce to segment z którego możemy być dumni ponieważ dzisiaj pod kątem przyrostu nowych mocy jesteśmy numer 4 w Europie. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie transformacja społeczna która od kilku lat ma miejsce w naszym kraju.

Według prognozy IEO moc zainstalowana w fotowoltaice w 2022 roku podwoi swoją wartość z końca 2020, a na koniec 2025 roku może wynieść 15 GW. Projekt Polityki Energetycznej Polski przewiduje, wzrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice ok. 5-7 GW w 2030 r. i ok. 10-16 GW w 2040 r. Jedną z przyczyn wzrostu zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, z pewnością jest rosnąca świadomość społeczeństwa. Jednak alternatywa energetyczna jaką jest OZE, to aspekty ekologiczne, ale również ekonomiczne. Ceny za energię elektryczną wciąż biją rekordy i uderzają w budżet każdego gospodarstwa domowego. Nie jest tajemnicą, że korzystając z tradycyjnych źródeł energii nasze rachunki będą nieustannie wyższe.

Columbus Elite nadaje tempa energetycznym zmianom 

Od początku istnienia Spółki naszą misją jest ekotransformacja. Chcemy zmienić polską energetykę poprzez propagowanie zielonej, bezemisyjnej energii prosto ze słońca. Każdego dnia staramy się zmieniać świat na lepsze, dla nas i przyszłych pokoleń. W ciągu dwóch lat zaufało nam już ponad21 tys. Klientów. Columbus Elite tworzą setki osób, które odpowiadają za sukces całej Spółki. Właśnie dzięki ich pracy, zaangażowaniu i pasji rośniemy w siłę i możemy docierać do coraz szerszej grupy Klientów. Nasi Doradcy Energetyczni to eksperci OZE, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w branży odnawialnych źródeł energii potrafi zaproponować najlepsze ekoenergetyczne rozwiązania dla każdego domu.

Jako liderzy branży OZE oraz laureaci programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności podejmujemy wiele działań, na rzecz poprawy stanu środowiska. Nie ulega wątpliwości, że zmiany dotyczące klimatu są poważne dlatego każdego dnia chcemy angażować się jak i wskazywać drogę do ekotransformacji. 

W maju tego roku we Wrocławiu, podpisaliśmy Kartę Zielonej Transformacji. Jest to dla nas oficjalne potwierdzenie skierowania wszystkich działań naszej Spółki na rzeczy ochrony środowiska.

Wszystkie działania Columbus Elite skoncentrowane są na jak największym wkładzie do przyjętej przez Unię Europejską strategii Zielonego Ładu. Chcemy by wyznaczony rok 2050 realnie stał się datą ogłoszenia neutralności klimatycznej dla całej Europy. 

Rok 2021 był dla nas pełen emocji i wyzwań! Zdobyliśmy wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie każdego z Was. Dziękujemy, że jesteście z nami i razem możemy zmieniać świat!

Zapraszamy na naszego facebooka.