Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

Pewność siebie w zawodzie handlowca

Aby osiągnąć sukces w sprzedaży potrzebna jest pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i wartość produktu oraz usługi jaką oferujemy Klientowi. Jako Doradca Energetyczny musisz także być zdeterminowany w drodze do osiągnięcia sukcesu. 

Odmowa Klienta może zniechęcić i wzbudzić w nas przekonanie, że robimy coś źle. Jednak jedynym sposobem aby oswoić się z odmową jest jego doświadczanie. Początkujący sprzedawca po kilku miesiącach pracy może stać się ekspertem. Jak? Nie poddając się i wyciągając wnioski ze swoich niepowodzeń! Każdy kontakt z Klientem uczy nas czegoś nowego. Ważne aby nie zniechęcać się tylko zdobywać doświadczenie i wykorzystywać się przy kolejnych biznesowych spotkaniach. 

Zaangażowanie, wiara w siebie i sprzedaną usługę wpływa na to jak jesteś odbierany, a to przekłada się na skuteczność w sprzedaży.

W zawodzie handlowca ważne są kompetencje zawodowe, wiedza o produkcie, umiejętności sprzedażowe. Najczęstszym powodem sprzedażowego sukcesu jest życzliwość handlowca i jego umiejętne budowanie relacji z Klientem. Jednak równie istotnym aspektem jest determinacja. Brak wiary w swoje możliwości z pewnością nie ułatwia pracy w sprzedaży.  Jednak trzeba pamiętać, że sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Szkolenia i poszerzanie umiejętności pomogą Ci się rozwijać ale także budować pewność siebie. Podobnie jak umiejętności miękkie, wiarę w siebie i swoje możliwości również możesz ćwiczyć! 

Zbyt duża pewność siebie?

Na naszym blogu mogłeś już przeczytać jak ważne jest budowanie pozytywnej relacji z Klientem opartej na zaufaniu. Dlatego tak ważne jest byś traktował Klienta jak partnera podczas prezentacji produktu. Pamiętaj, że prezentacja to nie tylko monolog a rozmowa. Aby zaproponować rozwiązanie, które spełni oczekiwania Klienta musisz poznać jego potrzeby. Mówienie specjalistycznym i niezrozumiałym dla Twojego rozmówcy językiem nie pomoże Ci przekonać go do zakupu produktu czy usługi. Zadbaj o ton głosu i życzliwy uśmiech. Nie oceniaj Klienta – wejdź w partnerską relację. Musisz wzbudzać pozytywne emocje, to przekłada się na efekty w zamykaniu sprzedaży. 

Pewność siebie to nie wszystko!

W tym zawodzie najważniejsze są umiejętności miękkie i cechy charakteru umożliwiające łatwe nawiązywanie kontaktów. Osoba pracująca na tym stanowisku doskonale zdaje sobie sprawę z zalet ale i wyzwań stojących na drodze handlowca.

Pewność siebie w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem mogą być przepustką do sukcesu. Doradca handlowy musi wierzyć w siebie i swój produkt. W Columbus Elite nasi Doradcy Energetyczni oferują nie tylko produkt lecz gotowe rozwiązanie na problemy Klienta. Jako lider branży OZE zajmujemy się dystrybucją ekoenergetycznych rozwiązań dla domów. Oferta od Columbus Elite to kompleksowa usługa, która gwarantuje także opiekę posprzedażową. 

Nasi Doradcy Energetyczni wiedzą że produkt i usługa z którą przychodzą do Klienta jest najlepszą na rynku . Dzięki wyborze ekoenergetycznych rozwiązań dla domów takich jak fotowoltaika, pompa ciepła czy magazyn energii możemy znacząco obniżyć rachunki za prąd. Ceny energii rosną i budzą niepokój w każdym z nas, a dzięki rozwiązaniom od Columbus Elite każdy może cieszyć się niezależnością energetyczną. 

Rozwijaj się w Columbus Elite 

Rozwój w zawodzie Doradcy Energetycznego jest bez wątpienia bardzo ważny. Branża OZE dynamicznie się zmienia dostarczając coraz to nowocześniejsze i wydajniejsze rozwiązania. W Columbus Elite prowadzimy cykliczne szkolenia, wyjazdy i wydarzenia na których wymieniamy się zdobytym doświadczeniem. Wiemy także, jak ważna jest motywacja. Dlatego jako Doradca Energetyczny możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu. Ponadto możesz liczyć na wysokie premie. Jak zostać handlowcem? Przeczytaj na naszym blogu.

Jesteś otwarty i komunikatywny? Nawiązywanie kontaktów nie sprawia Ci problemu? Stawiasz sobie wysokie cele i dążysz do ich realizacji? Dołącz do Columbus Elite! Jeśli nie posiadasz doświadczenia w branży OZE, nie musisz się martwić. Nasz zespół ekspertów przekaże Ci niezbędną wiedzę z zakresu sprzedażowo-produktywnego. Pokażemy Ci także jak budować pewność siebie, a nasze programy motywacyjne dadzą dodatkową energię do działania! 

Nie czekaj, uzupełnij formularz  – skontaktujemy się z Tobą! Prowadzimy rekrutacje na terenie całej Polski!

Columbus Elite został nagrodzony konkursie Pracodawca Roku 2021, pracując z nami masz pewność że jesteś w odpowiednim miejscu, gdzie będziesz mógł się rozwijać. 

Dołącz do nas na facebooku.