Przejdź do treści
Blog.
mowa ciała podczas spotkania z klientem

Mowa ciała podczas spotkania z Klientem

Głównym kanałem komunikacji w zawodzie handlowca jest język. Nie można jednak zapominać, że równie ważną rolę odgrywa wizerunek i mowa ciała. Sygnały niewerbalne wpływają nie tylko na to, co myśli o nas Klient ale również na naszą samoocenę.  Co mówi o Tobie jako sprzedawcy Twoja mowa ciała?

W procesie sprzedaży dużą rolę odgrywa mowa ciała, a umiejętne jej wykorzystywanie może nam pomóc w osiągnięciu sukcesu poprzez podpisanie umowy z Klientem. Mowa ciała pomoże Ci w pełni zaprezentować swoje umiejętności ale też nauczy Cię jak radzić sobie w stresujących sytuacjach. 

Zadbaj o dobre, pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie podczas spotkania biznesowego jest bardzo istotne dlatego sprzedawca powinien posiadać nienaganny wizerunek i wzbudzać zaufanie. Ubiór, postawa, tembr głosu – te czynniki bez wątpienia mają wpływ na to, co Klient pomyśli nie tylko o handlowcu ale też o produkcie oferowanym przez sprzedawcę. Każdy doradca handlowy powinien pamiętać, że jego mowa ciała zdradza emocje i nastawienie do Klienta. 

Najczęstsze błędy:

  • zamknięta postawa 
  • zbyt szybkie tempo wypowiedzi
  • zbyt mocny lub zbyt słaby uścisk dłoni
  • wymuszony uśmiech
  • brak skupienia podczas słuchania Klienta
  • żywa gestykulacja, świadcząca o zdenerwowaniu

Język ciała podczas prezentacji oferty

Słowa jakich używamy podczas prezentacji oferty są niewątpliwie ważne, jednak to właśnie język ciała decyduje o tym jak rozwinie się nasze spotkanie z Klientem. Sprzedawca musi przede wszystkim posiadać wewnętrzne przekonanie o wartości oferowanego produktu i usługi.  Nastawienie do firmy, którą reprezentuje doradca jest widoczna w zachowaniu, z czego często nie zdaje sobie sprawy.

Zadbaj o:

  • Wyprostowaną postawę
  • Szczery uśmiech
  • Parafrazuj wypowiedź Klienta, to upewni go, że uważnie słuchasz 
  • Obserwuj Klienta, jeśli widzisz że przewraca oczami lub spogląda na zegarek prawdopodobnie stracił zainteresowanie tym co mówisz. Jeśli to zauważysz, upewnij się czy Twoja prezentacja jest zrozumiała. Odpowiedź na wątpliwości i pytania. 

Warto również w swoim codziennym życiu obserwować gesty swoje jak i innych. Zwracanie uwagi na mowę ciała pozwala nam zapanować nad komunikacją niewerbalną. Dzięki temu lepiej poradzisz sobie w stresujących sytuacjach. 

Dołącz do najlepszych!

Szukasz pracy jako doradca handlowy? Jesteś otwarty i komunikatywny? Łatwo nawiązujesz znajomości? Dołącz do Columbus Elite! Jesteśmy największą siecią sprzedażową branży OZE w Polsce. Jako Doradca Energetyczny możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu. Ważne jest dla nas prokonsumenckie nastawienie, satysfakcja Klientów jest dla nas niezwykle ważna. Zaufało nam już ponad 21 000 prosumentów, którzy dzięki rozwiązaniom takim jak fotowoltaika może cieszyć się zieloną energią i niezależnością energetyczną.

Branża OZE dynamicznie się rozwija a przyczynia się do tego rosnąca świadomość społeczeństwa oraz rosnące ceny prądu. Praca w tym sektorze gwarantuje stabilność, wysokie zarobki oraz możliwość rozwoju. Jeżeli zastanawiasz się nad pracą przedstawiciela handlowego w branży OZE, to wybór jest prosty. Prowadzimy rekrutacje na terenie całej Polski!

Zajrzyj na nasz profil na Facebook’u!